fbpx
Reportažai

Aistringa lietuviška komedija „Valentinas vienas“, tai bandymas įkvėpti kitus kino kūrėjus kurti filmus, kurie sulauktų didelės sėkmės

Kūrybinė grupė Foto - Aurimas Šrubėnas
Kūrybinė grupė
Foto – Aurimas Šrubėnas

Šią savaitę, po išankstinės „Valentinas vienas“ peržiūros žiniasklaidos atstovams, visi seanso dalyviai buvo pakviesti į spaudos konferenciją aptarti pažiūrėto naujojo Lietuviško filmo. Konferencijoje dalyvavo visi keturi filmo režisieriai bei filme vaidinę aktoriai. Nebuvo tik Vytauto Šapranausko, Manto Jankavičiaus ir aktoriaus Giedriaus Savicko – jie negalėjo dalyvauti, nes buvo repeticijose. Kaip atskleidė vienas režisierių, patys aktoriai, išskyrus Leonardą Pobedonoscevą, nebuvo matę galutinio filmo varianto, todėl jie su nekantrumu laukia jo premjeros, kuri įvyks ne tik Lietuvos miestuose, bet ir kituose pasaulio kampeliuose – Amerikoje, Didžiojoje Britanijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Švedijoje – ten, kur yra lietuvių. Tai bus „worldwide“ premjera, kuomet filmas bus pradėtas rodyti tą pačia dieną visuose kino teatruose. Šiuo įvykiu filmo kūrėjai džiaugiasi ir didžiuojasi.

Konferencijoje Donatas Ulvydas suintrigavo pasakydamas, kad yra du skirtingi filmo pabaigos variantai: „Tai yra, maži gabaliukai pabaigos ir vienuose kino teatruose bus viena, kituose – kita. Tai yra maža intriga, kad Šapranausko personažo linija baigsis vienur vienaip, kitur kitaip. Juostos po Lietuvą bus išvežiotos burtų keliu.“ „Ši idėja kilo po tikslinės filmo peržiūros, galimybės leido, todėl taip ir padarėme“, – jam antrino kitas filmo režisierių Simas Akšelavičius.

Paklausti, ar bus antra filmo dalis, kūrybinė komanda neatmetė tokios galimybės. Filmas buvo sukurtas lygiai per penkis mėnesius ir penkias dienas, todėl sukurti antrąją dalį nebus problemų. Viskas priklausys nuo šio filmo pasisekimo ir jeigu bus parašytas geras scenarijus antrajam filmui.

Šiuo filmu kūrėjai tarsi bandė įrodyti, kad Lietuvoje galima kurti ne tik už Kultūros ministerijos pinigus. Sukūrę „Tadą Blindą“ norėjo imtis kažko kito, todėl ėmėsi kitokio filmo kūrimo, su mažesniu biudžetu, su tokiu scenarijumi, kuris leistų taupyti pinigus. Beveik visas filmas yra nufilmuotas uždarose patalpose, jame daug dialogų, todėl daug pinigų leisti nereikėjo. Kaip sakė filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas, šis filmas yra tarsi bandymas įkvėpti kitus kino kūrėjus kurti filmus, kurie susilauktų didelės sėkmės ir būtų ne itin brangūs, taip pat gal kitomis įdomesnėmis temomis. Kad nebūtų vien du ar keli filmai siaurai žiūrovui auditorijai.

O paklausti aktoriai, kaip jie jautėsi filmavimo metu ar vertina filmą, L. Pobedonoscevas sakė, kad „Smagiai praleidau laiką. Daug kvailiojom, kūrėm tekstus, perdarinėjom, repetuodavom.“ Aktorė Agnė Grudytė pasidalino mintimis, „kad mes visi esam dalelę išgyvenę tų santykių, kokios poros yra šiame filme. Manau, kad visi iki vieno, – tiek jūs, tiek mes. Tai, galbūt, vieni daugiau, kiti mažiau.“

Tad gal ir Jūs filme atrasite dalelę savęs. Filmas „Valentinas vienas“ kinuose jau nuo vasario 8 d. Nepraleiskite!

P.S. Visiems norime priminti, kad „Valentinas vienas“ yra lietuviška filmo „Young People Fucking“ (2007), pastatyto pagal kanadiečių parašytą scenarijų, adaptacija.

Komentarai