fbpx
Reportažai

Atidarytas pirmasis Lietuvoje Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII)

Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus autoriai bei steigėjai  Foto - Jorigė Kuzmaitė

Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus autoriai bei steigėjai
Foto – Jorigė Kuzmaitė

Vasario 21-aja pagaliau duris atvėrė audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII). Įsikūręs Vilniaus rajone esančiame Bareikiškių kaime, inkubatorius tikisi suvienyti Vilniaus dailės akademijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kūrybinį potencialą ir Lietuvos kino studijos techninius išteklius kuriant profesionalų kiną bei didinti studijas baigusių jaunų profesionalų tobulinimosi galimybes. Atidarymo renginio metu surengtoje spaudos konferencijoje AMII direktorė Inesa Kurklietytė teigė, jog inkubatorius – tai gamybinė bazė jauniems, drąsiems, veržliems žmonėms, kurie nori kurti savarankišką kiną bei kuriems tik asistento darbas kitose kino įmonėse yra per ankštas. Inkubatoriuje esanti moderniausia technika rezidentams leis kurti visų sričių profesionalius vizualinius projektus.

Inkubatoriuje esanti kino ir televizijos produkcijai kurti reikalinga moderniausia įranga išdėstyta 1981,36 kvadratinių metrų plote, o vienu metu galima kurti iki penkių filmų. Inkubatorius šiuo metu gali pasigirti dviem ypač geros raiškos RED kameromis, keturiomis profesionaliomis HD kameromis, įvairiais optiniais prietaisais, taip pat pirmuoju Lietuvoje teleskopiniu filmavimo kranu. Filmo kūrėjai inkubatoriuje gali rasti ir specialias garso įrašymui skirtas studijas. Vienoje iš jų, vandens garsų įrašymui yra įrengta vonia, taip pat yra žvyro, smėlio ištekliai įvairių kitų garsų įrašymui. Rezidentams siūloma dirbti „Apple“ firmos kompiuteriais ir, esant poreikiui, visada yra galimybė įsigyti norimą programinę įrangą. Poilsio erdvės taip pat nebuvo pamirštos – inkubatoriaus antrajame aukšte įkurtas poilsio ir kavos kambarys su virtuvėle, o tiems, kurie ketina dirbti visą naktį, inkubatorius siūlo ir kelis miegamuosius. Turint tokius techninius resursus, direktorė I. Kurklietytė kalba ir apie įvairius tarptautinius mokymus jauniesiems kino kūrėjams inkubatoriuje, o LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelhauptas tikisi, jog tai padės apsispręsti jaunimui pasilikti studijuoti ir kurti Lietuvoje.

Šiuo metu inkubatorius jau gali pasigirti dviem filmais. Vienas iš jų – rezidentų UAB „Animatrix“ sukurtas pilnametražis filmas „Didieji kalbėtojai“.

Šiuo metu inkubatoriuje jau darbuojasi 7 rezidentai:

  • UAB „LiTl Baz Pictures“ – filmų gamybos bendrovė, kurios pagrindinis tikslas yra kurti mažo-vidutinio biudžeto filmus, į procesą įtraukiant kuo daugiau jaunų kino profesionalų, sudarant jiems galimybę mokytis ir tobulėti.
  • UAB „Animatrix“ – įmonė, užsiimanti vaizdo post-produkcijos darbais: vaizdo montažu, 2D/3D animacija, kompozitingu, spalvų korekcija.
  • UAB „Nonsense“ – prodiuserių kompanija, užsiimanti filmų, TV klipų ir animacijos gamyba, kadruočių bei iliustracijų paslaugų plėtojimu Baltijos šalyse.
  • UAB „LMCO, LT“ – vaizdo ir garso gamybos ir post-produkcijos darbai, reklaminių ir muzikinių klipų kūrimas.
  • UAB „Benjamin River Productions“ – savo veiklą pradėję Estijoje, šiuo metu jų specializacija yra dokumentinių filmų kūrimas. Kūrybinė grupė su AMII įranga neseniai grįžo iš filmavimų Poliariniame rate.
  • MB „Studio Mitkus“ – siekia ilgainiui sukurti stipriausią Lietuvoje animacijos ir vizualinių sprendimų studiją.
  • MB „Colour Space Productions“ – įmonė, žadanti kurti audiovizualinius projektus.

Ateityje AMII planuoja rūpintis 8-12 rezidentais, tad galimybių teikti paraiškas jauniems kino kūrėjams vis dar yra.

Tikimasi, jog pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti audiovizualinių menų mokomoji industrijos bazė atvers naują puslapį Lietuvos kino istorijoje ir suteiks daug galimybių jauniems kino kūrėjams kurti profesionalią produkciją.

Komentarai