Atskleisti 2018 m. BAFTA apdovanojimų nominantai: „Vandens forma“ varžysis dėl 12 statulėlių

Kadras iš filmo „Vandens forma“
Šaltinis: imdb.com

Praėjus šiek tiek daugiau nei parai po „Auksinių gaublių“ apdovanojimų, savo favoritus paskelbė Britų kino ir televizijos akademija (British Academy of Film and Television Arts, BAFTA).

Daugiausia nominacijų susižėrė Guillermo del Toro „Vandens forma“  (The Shape of Water). Juosta varžysis net dėl 12 prestižinių statulėlių. Naujausią „Pano labirinto“ (The Labyrinth of the Faun, 2006) ir „Velnio nugurkaulio“ (The Devil’s Backbone, 2001) režisieriaus filmą Lietuvos žiūrovai galės išvysti jau mažiau negu po poros savaičių – sausio 19 dieną.

Nuo 1947 m. teikiamų BAFTA apdovanojimų ceremonija įvyks vasario 18 d. Londono operos rūmuose „Royal Albert Hall“. Ilgametį jos vedėją britų komiką ir aktorių Stepheną Fry‘ų šiemet pakeis aktorė ir modelis Joanna Lumley.

NOMINACIJOS

Geriausias filmas

Reklama
  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Geriausias britų filmas

  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Stalino mirtis“ (The Death of Stalin)
  • „Dievo kraštas“ (God’s Own Country)
  • „Ledi Makbet“ (Lady Macbeth)
  • „Meškiukas Padingtonas 2“ (Paddinton 2)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Geriausias britų scenaristo, režisieriaus ar prodiuserio debiutas

  • „The Ghoul“ ; Gareth Tunley (scenarijaus autorius, režisierius ir prodiuseris), Jack Healy Guttman ir Tom Meeten (prodiuseriai)
  • „Aš nesu ragana“ (I Am Not a Witch); Rungano Nyoni (scenarijaus autorė ir režisierė), Emily Morgan (prodiuserė)
  • „Jawbone“; Johnny Harris (scenarijaus autorius ir prodiuseris), Thomas Napper (režisierius)
  • „Mūsų karalystė“; Lucy Cohen (režisierė)
  • „Ledi Makbet“ (Lady Macbeth); Alice Birch (scenarijaus autorė), William Oldroyd (režisierius), Fodhla Cronin O’Reilly (prodiuserė)

Geriausias filmas užsienio kalba

  • „Ji“ (Elle)
  • „Pirmiausia jie nužudė mano tėvą“ (First They Killed My Father)
  • „Tarnaitė“ (The Handmaiden)
  • „Nemeilė“ (Loveless)
  • „Komivojažierius“ (The Salesman)

Geriausias dokumentinis filmas

  • „Vaiduoklių miestas“ (City of Ghosts)
  • „Aš nesu tavo negras“ (I Am Not Your Negro)
  • „Icarus”
  • „Nepatogus tęsinys: tiesa į valdžią“ (An Inconvenient Sequel: Truth to Power
  • „Džeinė“ (Jane)

Geriausias animacinis filmas

  • „Koko“ (Coco)
  • „Jūsų Vincentas“ (Loving Vincent)
  • „Moliūgėlio gyvenimas““ (My Life as a Courgette)

Geriausias režisierius

  • Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
  • Luca Guadagnino – Call Me by Your Name
  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water
  • Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Geriausias originalus scenarijus

  • „Pradink“ (Get Out)
  • „Aš esu Tonya“ (I, Tonya)
  • „Lady Bird“
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Geriausias adaptuotas scenarijus

  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)
  • „Stalino mirtis“ (The Death of Stalin)
  • „Kino žvaigždės nemiršta Liverpulyje“ (Film Stars Don’t Die in Liverpool)
  • „Pokerio princesė“ (Molly’s Game)
  • „Meškiukas Padingtonas 2“ (Paddinton 2)

Geriausias aktorius

  • Timothee Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Gary Oldman – Darkest Hour
  • Jamie Bell – Film Stars Don’t Die in Liverpool

Geriausia aktorė

  • Annette Bening – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird

Geriausias  antro plano aktorius

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
  • Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Woody Harelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Hugh Grant – Paddington 2

Geriausia antro plano aktorė

  • Allison Janney – I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Kristin Scott Thomas – Darkest Hour
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

Geriausia muzika

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)

Geriausias operatoriaus darbas

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Geriausias montažas

  • „Vaikis ant ratų“ (Baby Driver)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Geriausias produkcijos dizainas

  • „Gražuolė ir pabaisa“ (Beauty and the Beast)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)

Geriausias kostiumų dizainas

  • „Gražuolė ir pabaisa“ (Beauty and the Beast)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Aš esu Tonya“ (I, Tonya)
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)

Geriausias grimas ir šukuosenos

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Aš esu Tonya“ (I, Tonya)
  • „Viktorija ir Abdulas“ (Victoria & Abdul)
  • „Gerumo stebuklas“ (Wonder)

Geriausias garsas

  • „Vaikis ant ratų“ (Baby Driver)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Žvaigždžių karai: Paskutiniai Džedajai“ (Star Wars: The Last Jedi)

Geriausi specialieji efektai

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Žvaigždžių karai: Paskutiniai Džedajai“ (Star Wars: The Last Jedi)
  • „Karas už beždžionių planetą“ (War for the Planet of the Apes)

Geriausias britų trumpo metro animacinis filmas

  • „Have Heart“
  • „Mamoon“
  • „Poles Apart“

Geriausias britų trumpo metro filmas

  • „Aamir“
  • „Cowboy Dave“
  • „A Drowning Man“
  • „Work“
  • „Wren Boys“

 „EE kylančios žvaigždės“ apdovanojimas (renka žiūrovai)

  • Daniel Kaluuya
  • Florence Pugh
  • Josh O’Connor
  • Tessa Thompson
  • Timothée Chalamet

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*