fbpx
Naujienos

„Baltic View“: naujuosius metus pradėkime prasmingais filmais

Kadras iš filmo „Sapnuoju, kad einu“ LKC archyvas
Kadras iš filmo „Sapnuoju, kad einu“
LKC archyvas

„Baltic View“: lietuviškus, latviškus ir estiškus filmus jau išvydo žiūrovai iš 50 pasaulio šalių.

Sausis – bene svarbiausias mėnuo metuose. Pasibaigus šventėms ir kalėdiniam šurmuliui pagaliau laiko galime skirti ir sau, nusistatyti naujųjų metų siekius. Baltic View” šiemet kviečia svajoti apie didžius dalykus – sausio viduryje projektas oficialiai startuoja su trimis abejingų nepaliksiančiais filmais.

Filmų erdvė internete „Baltic View”, žiemos švenčių metu pasaulio žiūrovams dovanojusi nemokamas Baltijos filmų peržiūras, gali pasigirti, kad pirmuosius Šiaurės Europoje sukurtus filmus jau pamatė žiūrovai ne tik iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos, tačiau ir Jungtinės Karalystės, JAV, Vokietijos, Japonijos ir t.t. Tiesą sakant, susidomėjimą Baltijos šalyse sukurtais filmais išreiškė žūrovai iš daugiau nei 50 skirtingų pasaulio šalių.

Pasak projekto bendraįkūrėjos Inesos Ivanovos, tai tik dar kartą patvirtino, kad žiūrovai ne tik iš viso pasaulio, tačiau ir iš pačių Baltijos valstybių yra ištroškę kitokio kino, o projektas buvo ilgai lauktas, reikalingas bei jau įvertintas kinomanų.

Netrukus „Baltic View” startuos pilnu tempu kas savaitę pristatydamas po naują įsimintiną filmą.  Pirmuoju internetinės Baltijos šalių filmų platformos filmu taps Jono Ohman režisuotas filmas „Žalieji muškietininkai” (angl. The Green Musketeers). Tai – dokumentinis filmas apie Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikų ekologinį ir etnologinį judėjimą „Atgaja“ bei žaliųjų bendruomenės idėjinį vadą Saulių Gricių.

Kadras iš filmo „Žalieji muškietininkai“
TKKF archyvas

Simboliškai, filmas žiūrovų iš viso pasaulio ekranus pasieks sausio 13 d. Įdomu ir tai, kad sausio įvykių metu, pats Saulius Gricius buvo vienas iš šalies gynybos organizatorių. Tuo tarpu, savo radikaliais ir kūrybiškais protestais prieš sovietinę santvarką, „Atgaja“ svariai prisidėjo prie valstybės nepriklausomybės atgavimo.

 

Tęsiant revoliucijos temą, sausio 20 d. žiūrovai turės galimybę susipažinti su dar vienu įkvepiančiu filmu apie žmogaus idėjos galią. Tai dokumentinis filmas, prisimenantis Estijoje kilusios „Dainuojančios revoliucijos” laikus, kuri taip pat ženkliai prisidėjo prie Baltijos šalių išsivadavimo iš sovietų okupacijos. „Sielos žemė” (angl. „Land of Soul”) – vizualiai ir muzikaliai nuostabus pasakojimas apie žmogaus identiteto svarbą.

 

Sausio mėnesį „Baltic View” komanda siūlo palydėti žiemos speigą ir žmonių šaltumą tirpdančiu Jokūbo Viliaus Tūro dokumentiniu filmu „Sapnuoju, kad einu“ (angl. „Dreaming the Path”). Tai filmas apie vieno žmogaus piligriminę kelionę, kurios vienas iš pagrindinių motyvų – susitaikymas su savimi ir noras atgauti pasitikėjimą kitais. Būtent tai, ko vienas kitam linkime kiekvienų metų pradžioje.

Priešakyje laukia neeiliniai metai ne tik sausio viduryje oficialiai startuojančiam projektui „Baltic View”, tačiau ir visiems kino gurmanams. „Baltic View” šiemet kviečia užsibrėžti reikšmingus siekius, nepamiršti, kad viskas yra įmanoma ir toliau atrasti puikius Baltijos šalyse sukurtus filmus.

Komentarai