Britų drama „Gyvenimo kova“ amerikiečių bokso filmus siunčia į nokdauną

Kadras iš filmo „Gyvenimo kova“
DU KINE archyvas

Nepaisant šios sporto šakos populiarumo Europoje ir ypač Jungtinėje Karalystėje, Didžioji Britanija niekada nėra sukūrusi filmo apie boksą, kuris bent iš tolo prilygtų tokioms amerikiečių kino juostoms kaip „Rokis“ ar „Mergina, verta milijono“, ar būtų turėjęs didžiulį pasisekimą bilietų kasose.

Paprašius eilinių kino gerbėjų išvardyti kai kurias bokso filmų žanro ypatybes, daugelis pasakytų: vidurinioji ar net žemesnioji klasė, nuspėjamas pakilimas ir kritimas, daugybė triumfo ir svarbiausia – amerikiečiai. Ir jie būtų teisūs, bent jau iki šiol, tačiau naujoji aktoriaus ir režisieriaus Paddy Considine’o drama „Gyvenimo kova“ (orig. „Journeyman“) ruošiasi amerikiečius pasiųsti į nokdauną.

Tai antrasis P. Considine’o filmas režisieriaus kėdėje ir jis nesilaiko šio žanro taisyklių – nuoširdi ir reali istorija koncentruojasi į boksininko kovą su smegenų sužalojimu, vengia didvyrio temos ir daugiausia dėmesio skiria atsidavimui, pasiaukojimui ir besąlygiškai meilei gyvenimui.

Filmo režisierius Paddy Considine ryžosi pats suvaidinti pagrindinio herojaus Mečio vaidmenį. Filme „Gyvenimo kova“, sėkminga boksininko karjera garsėjęs Metis, jausdamas, kad dienos ringe artėja į pabaigą, ryžtasi paskutinei kovai, kuri užtikrintų finansinę gerovę ir saugumą visai jo šeimai.

Laimėjęs kovą, Metis grįžta namo, tačiau to, kad nutiks netrukus jis nebūtų susapnavęs net juodžiausiame košmare – ligoninės palata, sužalotos smegenys ir jokių prisiminimų ar jausmų. Būtent čia prasideda sunkiausia gyvenimo kova, kad susigrąžintų tai, ko neteko po pergalingos kovos ringe.

Reklama

Didžiojoje Britanijoje vis atsirandant naujoms sunkiasvorėms bokso žvaigždėms, kaip Tyson Fury ar Anthony Joshua, pastarojo kova su Vladimiru Kličko sumušė visus žiūrimumo rekordus, galima tikėtis, kad talentų augimas paskatins ir filmų kūrėjus surasti unikalias britų istorijas vertas didžiojo kino ekrano.

Įtaigi ir sukrečianti drama „Gyvenimo kova“ kinuose nuo balandžio 20 d.

Filmo anonsas:

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*