Dėl filmo „Operacija: Zodiakas“ Jackie Chanas Latvijoje mokėsi skraidyti

Jackie Chanas  skraidymo pamokos GPI archyvas

Jackie Chanas skraidymo pamokos
GPI archyvas

Aktorius ir prodiuseris Jackie Chanas sukūrė, jo teigimu, paskutinį savo filmą „Operacija: Zodiakas“, į kurį sudėjo bene geriausius kovos triukus ir pokštus. Šioje nuotykių juostoje gausu neįtikėtinų kovos scenų, kurių, regis, neįmanoma įgyvendinti realybėje. Viena iš jų – kovos scena danguje, kurią autorius ir režisierius J. Chanas nusprendė nufilmuoti Latvijoje įsikūrusiame vėjo tunelyje „Aerodium“.

Paskutinysis Jackie Chano filmas – tai nuotykių kupinas pasakojimas apie pražuvusius artefaktus – 12 bronzinių skulptūrų ir jų ieškoti pasiryžusį vagį. J. Chanas atlieka profesionalaus vagies vaidmenį, pasiryžusį perskristi visą dangų, išmaišyti kalnus ir vandenynus, bet rasti itin vertingas zodiako ženklų galvas. Drauge su kitais lobių ieškotojais pagrindinis veikėjas keliauja po visus Žemės kontinentus, skraido, nardo, kopinėja ir, žinoma, linksmina tik jo vieno mokamais pokštais.

Kovų meistras teigia, kad jei tik turi galimybę, stengiasi filmuoti po atviru dangumi. Kuriant „Operaciją: Zodiakas“ buvo nuspręsta keletą scenų filmuoti Siguldoje įsikūrusiame pramogų centre „Aerodium“, siūlančiame paskrajoti pučiant stiprioms oro srovėms, iškeliančioms žmogų į norimą aukštį virš žemės.

Po šių scenų išvargęs J. Chanas sakė: „Iš pradžių tai atrodė labai lengva užduotis – vėjas mus išpučia į orą, mes atliekame savo scenas ir mus nuleidžia žemėn. Deja, toli gražu nebuvo taip paprasta. Iš pradžių klausėmės ilgiausios instrukcijos, vėliau su mumis skrajojo instruktorius, kol galėjome atlikti suplanuotus veiksmus. Neužteko tiesiog atsipalaiduoti ir leistis keliamiems viršun, mums reikėjo ir kovoti, o valdyti savo kūną tokiame aukštyje ir priešintis gravitacijai – nėra taip paprasta. Didžiavausi savimi kai baigėme filmuoti.“.

Šios ypatingos scenos ore buvo kuriamos tris savaites, o dėl galimybės jas filmuoti Latvijoje derėtasi dvejus metus. Pirmą kartą apie šį vėjo tunelį Jackie Chanas sužinojo 2010-aisias Šanchajuje vykusioje parodoje. Tąkart aktorius išmėgino pasiskraidymą ir ėmė rimtai svarstyti apie tokios pramogos išnaudojimą savo kuriamame filme.

Reklama

Paskutinis Jackie Chano režisuotas filmas „Operacija: Zodiakas“ Lietuvos kino teatruose jau gegužės 10 dieną.

 

Kovos ore scenos:


„Garsų pasaulio įrašai“ informacija

 

 

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*