Dramatiški veiksmo filmo „Bastilijos diena“ herojai – kūrėjų duoklė žanro ikonoms

Kadras iš filmo „Bastilijos diena“  GPĮ archyvas

Kadras iš filmo „Bastilijos diena“
GPĮ archyvas

Filmo centre – pagrindinių herojų slapto CŽV agento Seano Briaro (akt. Idris Elba) ir apsukraus  kišenvagio Michaelo Masono (akt. Richard Madden) duetas išaiškinant bombos susprogdinimą Paryžiuje. Tačiau veiksmas pateikiamas kiek kitu kampu, nei įprasta šio žanro amerikietiškuose pastatymuose. Scenaristas Andrew Baldwinas buvo įkvėptas idėjos apjungti įtemptą siužetą, koks buvo, pavyzdžiui, „Borno“ filmuose, ir charakteringai sarkastiškus kriminalinių trilerių personažus, kokie buvo populiarūs 70-aisiais. Todėl „Bastilijos dienoje“ I. Elba herojus primena ikoniškųjų Holivudo žvaigždžių Clinto Eastwoodo, Gene Hackmano ir Lee Marvino ekrane atliktus vaidmenis. Filme sukuriama ne viena komiška situacija, smagu stebėti CŽV agento ir kišenvagio lakoniškai šmaikščius dialogus.

Režisierius Jamesas Watkinsas „Bastilijos dieną“ Paryžiuje ir Londone nufilmavo vos per 9 savaites. Juostoje veiksmas vystomas paliečiant politinius įvykius ir nagrinėjant teisingumo, apgaulės, išdavystės, pasitikėjimo idėjas. Įvykiams vejant vienas kitą pasiutusiu greičiu, spėjama įsigilinti į pagrindinių herojų personalijas, jie nėra tiesiog „klišiniai“ herojai, su iškart pateikiamu aiškiu asmeninių savybių rinkiniu. Anaiptol – aktoriai I. Elba ir R. Maddenas sukūrė vaidmenis žmogiškus, realistiškus, su trūkumais, pilnais moralinių dviprasmybių, o žiūrovas veiksmo eigoje turi malonumą stebėti, kaip herojai atranda save iš naujo.

Įtempto veiksmo trileris „Bastilijos diena“ (JAV, Prancūzija) bus pristatytas Lietuvos kino žiūrovams jau šį penktadienį, gegužės 13 d.

„Garsų pasaulio įrašai“ informacija

Reklama

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*