Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pradeda kelionę po Lietuvos miestus

Kadras iš filmo „Šeimos šventė“ „Scanorama“ archyvas

Kadras iš filmo „Šeimos šventė“
„Scanorama“ archyvas

Lapkričio 3–ąją Vilniuje prasidėjęs Europos šalių kino forumas „Scanorama“ įpusėjo ir pradeda kelionę per didžiųjų Lietuvos miestų kino teatrus. Šiandien, lapkričio 10 d., festivalis atvyks į Kauną, rytoj prasidės  Klaipėdoje, o šiauliečius į filmus pakvies nuo lapkričio 17 d.

Šiandien į Kauną atkeliaujanti „Scanorama“ kauniečius festivalio filmais džiugins beveik dvi savaites – iki lapkričio 20 d. Festivalio pradžią Kaune paskelbs šmaikšti santykiu drama iš Vengrijos „Šeimos šventė“ (Ernelláék Farkaséknál, 2016). Karlovi Varų kino festivalyje geriausiu filmu pripažintoje ir Krikštolinį gaublį pelniusioe dramoje pasakojama apie jauną vengrų šeimą, kurios kasdienybę sudrumsčia netikėtai į namus pasibeldę giminaičiai.

Klaipėdoje „Scanoramos“ filmai bus rodomi iki lapkričio 17 d., o Šiauliuose – iki 20 d. Festivalio žiūrovų ir kituose miestuose lauks įdomiausi šių metų „Scanoramos“ filmai, atrasti geriausiuose Europos kino festivaliuose. Žiūrovai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose turės galimybę pamatyti tokius žymiausių Europos grandų filmus, kaip brolių Dardenų drama „Nepažįstamoji“, Mia Hansen-Løve juosta „Ateitis“, B. Dumont sarkastiškieji „Seklieji vandenys“, ispano A. Serra istorinė drama „Liudviko XIV mirtis“. „Specialieji seansai“ atvers langą į kritikų už originalumą ir novatoriškumą itin vertinamą Naująjį Irano kiną.

Festivalio lankytojai kituose miestuose nepraleis ir naujausių lietuviškų dokumentinių premjerų –  Giedrės Žickytė ir Maite Alberdi pristatys trumpametražį filmą „Aš čia tik svečias“, pasakojantį apie Alzheimeriu sergančią senolę, o Elžbieta Josadė trumpametražį debiutą „Dialogas su Josefu“ apie jos pačios tėtį.

Jau keturioliktus metus didžiausiu rudens kino įvykiu Lietuvoje tapusi „Scanorama“ uždarymą Vilniuje skelbs lapkričio 15-ąją.

Reklama
Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.
Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*