Pamatyk kine #5 – „Švytėjimas“ (1980)

  • 2017 spalio 31 - 2017 lapkričio 1 at 7:00 pm
  • Forum Cinemas

PRAŠYMAS, STAIGMENA ir PRIMINIMAS:

*Kaip ir visus PAMATYK KINE seansus trumpai pristatys KINFiečiai: Mindaugas Drigotas, Auksė Podolskytė ir Audrius Dambrauskas.🤗

Staigmena:
*Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje prieš ŠVYTĖJIMO seansą įvyks Work & Play: A Short Film About The Shining premjera – 7 min. dokumentinis filmas apie ŠVYTĖJIMO gamybos užkulisius!😍

Priminimas:
*Vilniuje seansai vyks senojoje Vingio dalyje 3 ir 4 salėse, senojoje pastato dalyje.
*Reklamos prieš filmus nebus, tad kviečiame atvykti ir surasti savo vietą iki seanso pradžios.🤫

Prašymas:
*Nevėluokite

Seansai vyks Spalio 31 dieną:
19.00 val. Vilniuje : https://goo.gl/1hm3oV (nebėra bilietų)
19.20 val. Vilniuje : https://goo.gl/XQyqRz (papildomas seansas)
22:30 Vilniuje: https://goo.gl/GuQYke (papildomas seansas)
19:30 val. Kaune : https://goo.gl/G8SDfE

Švytėjimas (ang. The Shining) yra 1980-ųjų metų psichologinio siaubo filmas, sukurtas režisieriaus Stanley Kubricko pagal to paties pavadinimo Stepheno Kingo 1977 m. knygą.

Filme pasakojama istorija apie tai, kaip vienas rašytojas, Jack Torrance (Jack Nicholson), su savo šeima sutinka kelis mėnesius gyventi viešbutyje kalnuose, kuris žiemos laikotarpiu nedirba ir yra užpustomas. Rašytojo sūnus turi psichologinių galimybių bendrauti su viešbučio virėju. Tą ryšį pastarasis vadina švytėjimu. Jo metu jie abu gali matyti praeities ar ateities įvykius. Kuomet viešbutis tampa užpustytas, Jacką apsėda viešbučio vaiduokliai ir jis pradeda medžioti savo šeimą, norėdamas juos nužudyti.

Iš pradžių filmas buvo nepalankiai įvertintas kritikų, tačiau jis susilaukė labai gerų žiūrovų visame pasaulyje įvertinimo. Vėliau ir kritikai filmą pradėjo vertinti kur kas geriau. Šiuo metu filmas laikomas vienu iš siaubo filmų žanro klasikinių kūrinių, tapęs populiariosios kultūros dalimi, daug kitų kūrinių turi užuominų į jį ar parodijų scenų.

Filmas bus rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.