Peter Greenaway „Virėjas, vagis, jo žmona ir jos meilužis“

  • 2017 gruodžio 3 - 2017 gruodžio 31 at 6:00 pm
  • SKALVIJA

Kino klasikos vakaruose gruodžio mėn. – kino eksperimentatorius Peter’is Greenaway’us. Pasiruoškite būti suglumę ir pakylėti, suerzinti ir nuraminti, šokiruoti ir gerąja žodžio prasme nustebinti.

APIE FILMĄ
Restorano „Le Hollandais“ šefas Rirašas gamina gurmaniškiausius patiekalus. Pagrindinis jų ragautojas ir vertintojas – restorano šeimininkas Albertas, kuris čia leidžia ilgus vakarus su savo žmona Džordžina ir gangsterių gauja. Džordžinai įgrisę ne tik kulinariniai stebuklai, ji jau priprato ir prie sadistiško vyro elgesio. Todėl, kai restorane prie gretimo staliuko prisėda vidutinio amžiaus vyras su knyga, Džordžina iškart pastebi atėjūną. Moteris nieko nelaukdama susipažįsta su nuolat skaitančiu Maiklu ir savo vyrui po nosim užmezga aistringą romaną. Tačiau gandai apie meilužius netrukus pasiekia Albertą. (N-18)

P. Greenaway’us kiekvienai filmo erdvei simboliškai pritaikė spalvas. Restorano „Le Hollandais“ išorė mėlyna. Virtuvėje dominuoja žalia. Valgomoji erdvė raudona, o tualetai balti. Net herojų apranga, cigarečių spalva keičiasi pagal tai, kuriose erdvėse jie juda. Spalvinis kodavimas, seksas, kankinimai, kanibalizmas, sutalpinti į šiuolaikinę pasaką, kritikų buvo interpretuojami kaip „tečerizmo“ alegorija.
Filmų kompozitorius ir muzikos kritikas Michaelas Nymanas, kuris gausiausiai įvertintas už filmo „Pianinas“ (rež. Jane Campion) muziką, už P. Greenaway’aus filmo muziką buvo apdovanotas Katalonijos filmų festivalyje.

Filmą gruodžio 3 d. pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė.