Festivalyje „Aš+Miestas=Kinas 2017“ – filmai trykštantys meile savo miestui ir muzikai

Festivalis „Aš+Miestas=Kinas 2017“

Rugsėjo 10 dieną Panevėžio miesto gimtadienio šventę vainikavęs tryliktasis trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“ sulaukė dar didesnio dalyvių ir žiūrovų dėmesio nei praėjusiais metais. Jau vien konkursinių filmų skaičius iškalbingas – jų net 16! Visi jie  varžėsi dėl geriausiojo vardo. Renginio svečius ir dalyvius sveikino savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė, dalyvių kūrinius vertino garbinga komisija: Lietuvos kino režisierius  Antanas Maciulevičius; fotografė, žurnalų iliustratorė Silvija Pranauskė ir kino filmų garso takelių kompozitorius Artūras Šaškinas. Žiūrovus  linksmino X faktoriaus dalyviai – mušamųjų instrumentų grupė „Ritmas kitaip“.

Šiemet filmai alsavo meile Panevėžio miestui ir muzikai. Pirmos vietos nugalėtojas vilnietis Domas Gudaitis filme „Maestro“ dar kartą patvirtino, kad negalima spręsti apie žmogų iš išvaizdos, jis gali turėti neįtikėtinų talentų. II-oji vieta atiteko Vitalijui Gafurovui už mobiliuoju telefonu filmuotoje dokumentikoje „Turgus“ atskleistą išskirtinę Panevėžio automobilių turgaus prekeivių aurą. Adolfina Kunčiūtė pelnė III-ają vietą, ji savo filme „Be dugno“ pavaizdavo mažai kam žinomą Bezdonių miestelio pavadinimo legendą. Panevėžio miesto savivaldybės prizas atiteko filmo „Tu=Panevėžys“  režisieriui Ignui Sakalauskui, skatinusiam  sugrįžti į Panevėžį ir savo ateitį kurti čia. Žiūrovai savo favoritu išrinko širdį virpinantį Žiedūnės Mardosaitės kūrinį „Dangaus parašas“. Nominacija už muziką ir vaizdą filme „In the Darkness“ apdovanoti Lina Margaitytė ir Kornelijus Jaroševičius, o geriausio scenarijaus prizas atiteko Nerijui Širviui už filmą „Ryšys“.

Festivalis „Aš+Miestas=Kinas 2017“

Visų 16 filmų autoriai buvo apdovanoti prizais, kuriuos įsteigė: Panevėžio aeroklubas, Anykščių baseinas „Bangenis“, Molainių žirgynas, Juozo Masiulio knygynas, Gusto kepyklėlė ir menininkas Česlovas Bartkus, sukūręs Panevėžio simbolika puoštas statulėles. Žinią apie renginį skleidė informaciniai partneriai: Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai, internetinis kino naujienų  portalas  Kinfo.lt, internetinė naujienų agentūra Aina.lt, naujienų portalas Panevėžyje info, internetinis kino naujienų portalas Cinema.lt, laikraščiai „Panevėžio kraštas“ ir „Tėvynė“.

Reklama

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*