Filmo „Dviračiais Afrikoje: Namibija“ premjera Lietuvos kino teatruose

Kelionės dalyviai mėgaujasi nepažintu pietų pusrutulio naktiniu dangumi.
VšĮ „Špikis“ archyvas

Šių metų vasario pabaigoje kino teatrus išvydo nauja organizacijos VšĮ „Špikis“ kino juosta „Dviračiais Afrikoje: Namibija“. Šis filmas pasakoja apie šešių keliautojų nuotykius mėnesio trukmės kelionėje dviračiais Afrikoje.

Tai jau šeštasis kino filmas nuotykių dviračiais serijoje, pasakojantis apie keliones per tolimus ir ypatingus kraštus. Prieš tai lankęsi įvairiose Azijos šalyse, tokiose kaip Kirgizija, Mongolija bei Indija, šį kartą filmo herojai išsiruošė į naują ir nepažintą žemyną – Afriką. Visiems kelionės dalyviams tai buvo pirma pažintimi su šiuo spalvingu kraštu.

Prieš kelionę dauguma keliautojų pasakojo, kad juos gąsdino nežinia. Vieni bijojo, kad bus nepakeliamai sunku vežtis po 20 l geriamo vandens bei mėnesio maisto atsargas, kiti nerimavo dėl laukinių gyvūnų. Kelionė tolimoje šalyje žadėjo krūvą iššūkių, tad visiems jiems pasiruošti ir nusiteikti buvo sunku, tačiau nuo pat pradžių draugus lydėjo pozityvi nuotaika, atsispindinti ir kiekviename filmo kadre.

Namibija – tai pietuose esanti Afrikos valstybė, kuri labiausiai iš kitų šalių išsiskiria gyventojų tankiu. Tai yra didžiulį plotą apimanti valstybė, kurioje gyvena vos 2,5 mln. gyventojų. Vietinių gyvenimas sudėtingas, mat, dauguma jų turi labai ribotą priėjimą prie geriamo vandens. Čia vyrauja dykumų klimatas, kur net kelis mėnesius per metus iš dangaus neiškrenta nė lašas vandens, o visos upės išdžiūsta. Vienintelis vandens šaltinis tampa giluminiai gręžiniai, išbarstyti per visą šalį. Filmo herojams tekdavo prašyti vietinių pagalbos pasipildant savo vandens atsargas, kurių kiekvienas turėjo vežtis su atsarga – 3-4 dienoms.

Filme taip pat bus galimybė susipažinti su ypatinga Namibijos gentimi – Himba. Himba išvertus į lietuvių kalbą reiškia „elgeta“. Tai paskutinė klajoklių gentis, likusi Namibijoje, su kuria vieno susitikimo metu keliautojai gavo progą susipažinti iš arčiau – pamatyti jų gyvenimo ypatumus bei tradicijas.

Reklama

Sudėtingą kelionę vainikavo ilgai lauktas „susitikimas“ su Atlanto vandenynu. Čia ilgai kentėtas 45 laipsnių karštis pranyko, nes jį pakeitė drėgnas vakarinės pakrantės klimatas, atnešęs naujus iššūkius: drėgmę bei šaltį.

Kviečiame kartu su  šešių dviratininkų grupe „pakeliauti“ įspūdingame nuotykių filme ir nors truputį patirti tai, ką patyrė keliautojai. Filmas nuo vasario mėnesio pabaigos rodomas: Vilniuje – kino teatre „Pasaka“, Kaune – kino centre „Romuva“ ir Panevėžyje – kino centre „Garsas“. Daugiau informacijos apie filmą bei kelionės maršrutą galite rasti oficialioje filmo svetainėje: http://www.spikis.lt/dviraciais-afrikoje-namibija/.

Filmo anonsas:

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*