Geriausi „Žiemos ekranų“ filmai – Kaune ir kituose miestuose

Žiemos ekranai 2014

Žiemos ekranai 2014

Frankofoniško kino festivalis „Žiemos ekranai“ kraustosi į Kauną. Geriausius festivalio filmus žiūrovai galės išvysti kino teatre „Romuva“ nuo trečiadienio iki sekmadienio.

„Kad mažuoju Paryžiumi vadinama laikinoji sostinė neabejinga prancūzų kinui jau įsitikinome. O šiemet Kauno publikai siūlysime įvairovę – tokių istorijų, kurios gali nutikti bet kurioje pasaulio vietoje, tačiau tik čia bus kalbama prancūziškai“, – sako Prancūzijos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Lysianne Caron.

Kauno žiūrovus nudžiugins festivalyje sėkmės susilaukusi O. Joselianio retrospektyva. „Romuvoje“ bus parodytos šešios režisieriaus juostos iš gruziniškojo ir prancūziškojo kūrybos periodų. Festivalį Kaune įžiebsime trečiadienį 18 val. vienu svarbiausiu filmu režisieriaus karjeroje – „Gyveno strazdas giesmininkas“ (1970).

Į Kauną taip pat atvešime tris rašytojos ir režisierės Marguerite Duras filmus: „Indijos daina“ (1975), „Natali Granžė“ (1972), „Agata ir beribiai skaitymai“ (1981). Mėgstantiems modernias rašytojos knygas bus siūloma susipažinti ir su filmine jos kūryba – keistais, lėtais, asmeniniais filmais.

Kaune – ir dvi prancūziškos meilės istorijos. Dar kartą į kino lempos šviesą ištrauksime ir nepakartojamą Aleno Renė „Hirosima, mano meile“ (1959) bei vieną filmą iš pagrindinės šiųmečių „Žiemos ekranų“ programos – „Anželė ir Tonis“ (2011).

Reklama

Šią savaitę „Žiemos ekranai“ aplankys ir Marijampolės, Alytaus, Nidos, Šiaulių ir Palangos kino erdves.

Devintojo frankofoniško kino festivalio „Žiemos ekranų“ filmai vasario 5-9 d. suksis Kauno „Romuvos“ kino teatre. Dalį programos bus galima išvysti vasario 5-7 d. Marijampolės „Spindulio“ kino salėje: 17.30 val. seansai pakvies į filmus „Užkariautojai“ (vasario 5 d., patikslinta seanso data), „Pirmadienio rytas“ (vasario 6 d.), „Gyveno strazdas giesmininkas“ (vasario 7 d.) ir 19.30 val. į penktadienio meilės istoriją „Anželė ir Tonis“ (vasario 8 d., patikslinta seanso data). Vasario 6-7 d. Alytaus raj. savivaldybės viešojoje bibliotekoje 17.30 val. seansuose bus rodomi atitinkamai „Hirosima, mano meile“ ir „Drugelių medžioklė“, tuo tarpu Nidos meno kolonijoje ketvirtadienį 19 val. turėsite galimybę pasimėgauti O. Joselianio „Lapams krentant“, o penktadienį 19 val. – M. Duras „Natali Granžė“. Šiaulių dailės galerijoje vasario 7 d. 18 val. festivalis pakvies į „Šantrapa“, o vasario 8 d. – „Medaus spalvos oda“. Paskutiniai šių metų „Žiemos ekranų“ filmai suksis Palangos klube „Ramybė“ (16 val. šeštadienį „Šantrapa“ ir sekmadienį „Pirmadienio rytas“). Daugiau informacijos apie festivalį kino teatruose arba internete adresu www.ziemosekranai.lt.

Festivalio „Žiemos ekranai“ informacija

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*