Į Anykščius sugrįžta dokumentinio kino festivalis „EDOX“

EDOX, 2014, Anykščiai

EDOX festivalio plakatas

Spalio 3–5 d. Anykščiuose vyks šeštoji dokumentinio kino šventė „EDOX“. Renginio programoje – reikšmingiausi ir Lietuvoje dar nerodyti pastarųjų metų dokumentiniai filmai iš 9 šalių, pelnę apdovanojimus didžiuosiuose tarptautiniuose kino festivaliuose.

Be kitų filmų, „EDOX“ šventės metu žiūrovai pamatys jauno argentiniečių režisieriaus Manuelio Abramovichiaus trumpametražį darbą „Karalienė“, pripažintą geriausiu dokumentiniu filmu daugiau nei dešimtyje kino festivalių įvairiuose žemynuose. Pagrindinė argentiniečių režisieriaus filmo veikėja – mergaitė vardu Memi, turinti paklusti artimųjų spaudimui ir būtinai tapti pompastiško karnavalo karaliene.

Spalio 4 d. bus rodomas pilnametražis italų režisieriaus Carlo Zoratti filmas „Ypatingas poreikis“. Filme vaizduojama trijų draugų – Carlo, Alexo ir Enea, turinčio autistinių sutrikimų, – kelionė už Italijos ribų, kuri viršys visus išankstinius jų lūkesčius. „Ypatingas poreikis“ pelnė apdovanojimus Leipcigo, Triesto, Dalaso ir Ostino festivaliuose, buvo nominuotas žiūroviškiausio filmo apdovanojimui Amsterdamo kino festivalyje.

Taip pat festivalio programoje – ypatingas žvilgsnis į pripažinto amerikiečių režisieriaus ir žurnalisto Jono Alperto (beje, turinčio lietuviškų šaknų) kūrybą. Per savo karjerą Alpertas yra pelnęs 15 Emmy ir 3 Du Pont-Columbia apdovanojimus. Jo filmai vertinami dėl skvarbaus ir jautraus žvilgsnio į painias socialines problemas bei neretai įvardijami kaip realybės šou pirmtakai. Anykščiuose bus parodyti du jo darbai: „Paskutinis kaubojus“ ir „Nusikalstamas gyvenimas 2“.

Negana to, šiemet „EDOX“ festivalyje svečiuosis ispanų režisierė Irene M. Borrego, kurios trumpametražis filmas „Duona ir žuvis“ ir atidarys festivalį spalio 3-iąją. Borrego juosta – tai pasakojimas apie vos kelis žmones vienijančią stačiatikių bažnyčios bendruomenę nedideliame kaimelyje Serbijos širdyje. Edinburgo kino festivalyje ispanų režisierės darbas buvo nominuotas geriausio užsienio dokumentinio filmo kategorijoje. Režisierė dalyvaus peržiūroje ir atsakys į žiūrovų klausimus.

Reklama

Galiausiai renginio lankytojų dėmesiui bus pateikta dar viena kinematografinė įdomybė – senųjų lietuvių filmų plakatų paroda.

Iš viso festivalio metu žiūrovai galės pamatyti daugiau nei 10 pasaulyje jau įvertintų dokumentinių filmų. Peržiūros vyks Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36, Anykščiai). Visi seansai nemokami.

Pilną festivalio programą rasite oficialiame festivalio tinklalapyje http://www.dox.lt arba Facebook paskyroje http://www.facebook.com/EDOXfiesta.

„EDOX“ festivalį rengia Europos kino akademijos nario, JAV kino režisierių gildijos apdovanojimo laureato Arūno Matelio kūrybinė grupė „Studio Nominum“. Renginio tikslas – praturtinti atokiau nuo šalies didmiesčių ir pagrindinių kultūros židinių esantį šalies regioną aukščiausio lygio šiuolaikiniu kinu, suteikti vietos gyventojams galimybę tiesiogiai pabendrauti su lietuvių ir užsienio kūrėjais.

Per penkerius festivalio gyvavimo metus „EDOX“ renginiuose apsilankė daugiau nei 20 Venecijos, Berlyno, Amsterdamo, Sundance bei kitų prestižinių festivalių ir Europos kino akademijos apdovanojimų laureatų, „Oskarų“ nominantų.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*