Įspūdžiai iš Dvyliktojo trumpametražių filmų festivalio „AŠ+MIESTAS=KINAS“: susimąstyti kviečiantys filmai ir kitokia Antrojo pasaulinio karo baigties alternatyva triumfavusiame filme

„AŠ+MIESTAS=KINAS“

„AŠ+MIESTAS=KINAS“

Sekmadienį vykęs dvyliktasis trumpametražių filmų festivalis „AŠ+MIESTAS=KINAS“ sulaukė nemažai dalyvių ir žiūrovų dėmesio. Programoje dalyvavo dešimt kruopščiai atrinktų trumpo metro filmų iš visos Lietuvos, kurie varžėsi dėl geriausiojo vardo. Festivalio dalyvių ir žiūrovų atvyko pasveikinti savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas, filmus vertino garbinga komisija: itin patyręs, „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią operatoriaus darbą pelnęs meistras Algimantas Mikutėnas, Panevėžio fotografų draugijos pirmininkas, parodų autorius, daugelio nacionalinių bei tarptautinių fotografų konkursų nugalėtojas Orlandas Butkus bei įtakingo kino naujienų tinklalapio KINFO.lt deleguota kino reporterė Salvija Vaičikonytė. Žiūrovus su legendiniais šlageriais linksmino jaunimo grupė Marabu Band.

Patogiai įsitaisę naujose kėdėse žiūrovai turėjo galimybę stebėti įvairiausio žanro filmus, kurių trukmė buvo iki dešimties minučių. Didžioji dalis konkurse dalyvavusių filmų kvietė susimąstyti ir atkreipti dėmesį į šiandienos aktualijas – įvairias socialines problemas.

Komisija ir žiūrovai vieningai nusprendė, kad pirmosios vietos ir žiūrovų simpatijos nusipelnė Andrėj Špilevoj, sukūręs filmą „Laiko mašina 2“. Šis filmas parodė šiek tiek kitokią Antrojo pasaulinio karo baigties alternatyvą, pasižymėjo netikėtais siužeto posūkiais, žiupsneliu juodo humoro ir įspūdingais efektais, kurie nepaliko abejingų. Atsiimti prizo režisierius atvyko su kūrybine grupe, kuri buvo apsivilkusi vokiečių kareivių uniformomis.

„AŠ+MIESTAS=KINAS“

„AŠ+MIESTAS=KINAS“

Antrąją vietą laimėjo Tomas Bliūdžius, režisavęs filmą „Kitoks“. Savo filme autorius atskleidė šiuolaikinės visuomenės skaudulį – patyčias mokykloje ir kvietė apeliuoti į besityčiojančių sąžinę. Trečią prizinę vietą užėmė Armino Šalkausko filmas „Square“, pasakojantis apie bohemišką menininko gyvenimą.  Specialų prizą už tautinės tapatybės skatinimą laimėjo vienintelis festivalyje dalyvavęs animacinis filmas „Mažosios miesto legendos“, kurį sukūrė Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro studija „Febas“. Panevėžio miesto savivaldybės piniginis prizas atiteko Benui Venckaičiui, sukūrusiam filmą „Away“.

Reklama
„AŠ+MIESTAS=KINAS“

„AŠ+MIESTAS=KINAS“

Komisijos pirmininkas A. Mikutėnas džiaugėsi, kad dvyliktasis trumpametražių filmų festivalis išties pavykęs, buvo atrinkti patys geriausi filmai, žiūrovai mėgavosi kino kūryba ir aktyviai balsavo rinkdami savo favoritą. Malonus sutapimas, jog kino centras „Garsas“ festivalį šventė atsinaujinęs, žiūrovai akimirksniu užpildė didžiojoje salėje įrengtas naujas moderniausias kėdes ir ložes.

Kino centras „Garsas“ primena, jog norėjusieji ir nespėjusieji sukurti ir parodyti savo filmo, turi galimybę sudalyvauti kitais metais vyksiančiame jau tryliktame trumpametražių filmų festivalyje, tad savo filmus galite pradėti kurti jau dabar.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*