fbpx
Naujienos, Scanorama

Juliette Binoche į karo zoną nusiuntusi drama vėl kino teatruose

Kadras iš filmo „Tūkstantį kartų labanakt“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Tūkstantį kartų labanakt“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Tūkstantį kartų labanakt“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

„Istorija, kuri turėjo būti papasakota,“ – taip rudenį Europos šalių kino forume „Scanorama“ rodytą norvegų kino režisieriaus Eriko Poppe’o dramą „Tūkstantį kartų labanakt“ pristato kino kritikai. Jaudinanti drama nuo vasario 6 d. vėl bus rodoma Lietuvos kino teatruose. Prikaustanti istorija tapo vienu populiariausiu 12-osios „Scanoramos“ filmų, o sausakimšų seansų žiūrovai turėjo galimybę pabendrauti ir su režisieriumi – į Vilnių atvykti negalėjęs E. Poppe’as su festivalio žiūrovais bendravo „Skype“ programos pagalba.

„Tūkstantį kartų labanakt“ nagrinėja sudėtingą dilemą – kas svarbiau – asmeninis gyvenimas ar pašaukimas? Profesionalios karo fotografės Rebekos kasdienybė kelia pavojų moters gyvybei, o jos šeimą kankina nuolatinis nerimas dėl jos ateities. Pervargęs nuo žmonos kelionių ir baimės, kad vieną dieną namo ji nebegrįš, vyras Rebekai iškelia ultimatumą – arba ji pasirenka darbą, arba namus, kur jos nerimastingai laukia dukterys. Rebeka nori būti rūpestinga mama, bet migdydama savo vaikus ji negali pamiršti tų, kurie užmiega lydimi bombų sprogimų.

Filmo režisierius Erikas Poppe’as siužetą dramai pasiskolino iš savo asmeninės patirties. Daug metų praleidęs karščiausiose karo zonose, buvęs karo fotografas E. Poppe’as pažino ir pavojaus gyvybei, ir ilgesio bei kaltės savo šeimai skonį. Prototipu savo personažui filme jis pasirinko moterį fotografę, nes moters gyvenime pasirinkimas tarp šeimos ir karjeros yra dar dramatiškesnis ir skaudesnis. Užduotį įkūnyti abejonių draskomą fotografę režisierius patikėjo „Oskaro“ laureatei Juliette Binoche.

„Ruošdamasi šiam vaidmeniui daugybę valandų svarsčiau, kas moteris paskatina tokiai pavojingai profesijai. Ypač, kai turi šeimą. Po pokalbio su viena fotografe į viską pažvelgiau kitomis akimis. Ji man parodė nuotrauką, kurioje gulėjo merdėjanti mergina. Negalėjau suprasti, kodėl ji nemetė kameros į šoną ir nepuolė jos gelbėti. O ji atsakė, kad tos merginos mirtį liudijančios nuotraukos buvo būtinos tam, kad kiti jas pamatę imtųsi veiksmų ir tokios tragedijos nesikartotų. Norint pasauliui atmerkti akis – reikia aukų. Kai kurie dėl šio tikslo aukoja gyvybę, o kiti – asmeninį gyvenimą“, – fotografę citavo Juliette Binoche.

„Scanoramos“ žiūrovų įvertinta drama buvo pastebėta ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose. Ji pelnė prizus Monrealio, Čikagos ir Luizianos festivaliuose, pelnė nacionalinį norvegų kino apdovanojimą „Amanda“ už geriausią metų filmą.

Jaudinanti pasirinkinimo drama „Tūkstantį kartų labanakt“ Lietuvos kino teatruose – jau nuo vasario 6 d.

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.