Karo istorija iš knygos perkeliama į TV ekraną

Kadras iš dokumentinio serialo „Ilgas kelias namo“

National Geographic atkūrė vieną kruviniausių išpuolių prieš JAV karius Irake. Pagal „New York times“ bestseleriu pripažintą Marthos Raddatz knygą „Ilgas kelias namo: šeimos ir karo istorija“ (orig. The Long Road Home: A Story of War and Family) sukurtas to paties pavadinimo dokumentinis serialas „Ilgas kelias namo“ TV ekranuose pasirodys jau lapkričio 12 d. 

Aštuonių serijų mini serialas atkurs Irako karo metu amerikiečių karių išgyventą mūšį, kuomet 2004 metų balandžio 4 d. Bagdado priemiestyje buvo žiauriai užpultas 1-asis JAV karių padalinys iš Fort Hudo. Karo metraščiuose šis įvykis vėliau buvo vadinamas juoduoju sekmadieniu. Tikrais faktais paremtas serialas atskleis paraleliai vykstančius karo veiksmus Irake ir tuo pačiu metu išgyvenamą Teksase likusių karių šeimų nerimą, kuomet jie 48 valandas gyveno laukimo režimu tikėdamiesi blogiausio scenarijaus.

Šis incidentas įvyko praėjus 11 mėnesių po garsiai nuskambėjusios JAV prezidento George‘o W. Busho kalbos „Misija baigta“ (angl. – „Mission Accomplished“). Iki tol taikos palaikymo misiją atlikę JAV kariai po šio įvykio savo pareigas Irake ėmė vertinti kaip kovą su šalyje gyvenančiais maištininkais.

„Ilgas kelias namo“ yra išskirtinė karo istorija, išryškinanti ne tik karių herojiškumą ir pasiaukojimą, bet ir šeimos ryšius bei padrąsinimą eiti į priekį, – sako National Geographic scenarijų kūrimo ir gamybos vadovė  Carolyn G. Bernstein. – Mes be galo džiaugiamės subūrę tokią talentingų ir stiprių aktorių komandą, jie ryžosi atvaizduoti tikrus mūsų šalies herojus – drąsius karius ir ne mažiau pagarbos vertus jų šeimos narius, kurie tiek daug paaukojo.“

Pagrindinius vaidmenis seriale atlieka visas desantas gerai žinomų aktorių:

Reklama

Michael Kelly (vaid. „Kortų namelis“, „Taboo“), leitenantas pulkininkas Gary Volesky;

Jason Ritter (vaid. „Tėvystė“, „Merginos“), kapitonas Troy Denomy;

E.J. Bonilla (vaid. „Visa menanti“), leitenantas Shane Aguero;

Kate Bosworth (vaid. „Didžioji banga“, „SS-GB“), Gina Denomy;

Sarah Wayne Callies (vaid. „Kalėjimo bėgliai“, „Vaikštantys numirėliai“, „Kolonija“), LeAnn Volesky;

Noel Fisher (vaid. „Begėdis“), Tomas Young;

Jeremy Sisto (vaid. „Įstatymas ir tvarka“, „Šešios pėdos po žeme“), vyresnysis seržantas Robert Miltenberger;

Tikrais faktais paremto dokumentinio serialo scenarijaus autorius – Mikko Alanne.

Dokumentinį serialą National geographic kanalu kviečiame žiūrėti lapkričio 12 d. 22.00 val.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*