fbpx
Filmų apžvalgos, Repertuaro filmai

„Kingsman. Slaptoji tarnyba“ – britišku humoru persmelktas filmas (apžvalga)

Kadras iš filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ „Du kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ „Du kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“
„Du kine“ archyvas

Britiškas humoras, kostiumai, kovos scenos, blogiukai ir herojai – visa tai naujame Matthew Vaughno filme „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ (Kingsman: The Secret Service). Primena Jamesą Bondą? Šis filmas pastatytas pagal 2012 metų grafinę novelę „Slaptoji tarnyba“ (The Secret Service), kuri filme šiek tiek pakeičiama, tačiau išsaugoma pagrindinė idėja.

Pradėkime nuo siužeto. Filme rasite viską, ko reikia veiksmo filmui apie šnipus: herojus, blogiuką, norintį sunaikinti pasaulį, ir daug gerų muštynių scenų bei laimingą pabaigą, kuri tiesiog yra neišvengiama. Egzis (akt. Taron Egerton) su slaptuoju agentu Harry Hartu susitinka dar vaikystėje, kai jis jam padovanoja medalį už tėvo, žuvusio atliekant misiją, drąsą. Kitoje scenoje jau užaugęs vaikinas su savo draugais įsivelia į įvairias problemas, pavagia mamos draugo (gaujos nario) mašiną ir patenka į kalėjimą. Čia vėl susiduria šių dviejų žmonių likimai ir Haris pasiūlo jam dalyvauti naujuose mokymuose bei tapti slaptuoju agentu kaip ir jis. Vaikinas, neturėdamas daugiau ką prarasti, sutinka. Kaip jau supratote – tai yra ta tipinė istorija, kai maištaujančio vaikino, dažnai atsiduriančio policijos įrašuose, gyvenime staiga pasirodo herojus ir jį sugrąžina į doros kelią. Pasikeičia jo elgsena, manieros, gyvenimo suvokimas ir tikslai. Tai tokia pati istorija, tik papasakojama kiek kitomis priemonėmis. Juk ir patį Jamesą Bondą paėmė į MI6, kai jis neteko šeimos, ir pavertė pačiu geriausiu agentu, kuris ne tik puikiai susitvarko su jam paskiriamomis užduotimis, bet ir, žinoma, neatsigina gražių moterų.

Kadras iš filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ „Du kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“
„Du kine“ archyvas

Komedijoje bandoma pasijuokti iš jau klišėmis tapusių šnipų filmų kanonų. Pavyzdžiui, šalia 1945 metų „Lafite“ vyno patiekiamas „Mcdonald‘s“ rinkinys. Filme nemažai bandoma pasišaipyti iš pačių snobų ir aukštas pozicijas užimančių žmonių. Beje, tokio žanro filmuose niekas juk ir neieško gilios prasmės, o tiesiog ateina pasidžiaugti gerais filmo efektais, gražiais veikėjais ir, svarbiausia, veiksmo scenomis. O jų čia tikrai netrūksta.

Tačiau, mano nuomone, pirmoji filmo pusė buvo ženkliai geresnė. Antrojoje per greitai buvo pereita prie utopinių blogiečių idėjos, kuri labiau tiktų fantastinio žanro filmams. Juokingai atrodė sprogstančios žmonių galvos, vietoje kurių buvo pasirinkta rodyti fejerverkus, o ne kraujo klanus. Galbūt toks sprendimas buvo priimtas dėl finansinių sumetimų, norint, kad į filmą būtų įleidžiami jaunesni nei 18 metų paaugliai. Taip pat nemanau, kad moteris ir merginas tikrai nudžiugins tai, kad už išgelbėtą pasaulį Švedijos princesė sutiko užsiimti analiniu seksu. Šios scenos tikrai buvo galima nerodyti. Tai tiesiog nereikalinga filmo scena, kuria norima dar labiau parodyti, kokie filmo kūrėjai yra juokingi, ir juk Jamesas Bondas to niekada nepadarys, tai kodėl nepabandžius to padaryti šitame.

Kadras iš filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ „Du kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“
„Du kine“ archyvas

Juostoje, iš vienos pusės, pilna veiksmo, naujų prietaisų, gerų muštynių scenų ir, aišku, viskas atrodo ženkliai estetiškiau, kai tai daro prabangiu kostiumu apsirengęs Colinas Firthas. Tačiau, iš kitos pusės, taip pat kai kuriose vietose humoras buvo perspaustas (man visada patinka britiški juokeliai). Taip pat kai kurios scenos atrodė per daug nerealios, tačiau galbūt toks ir buvo režisieriaus sumanymas.

Bendrai vertinant, šis filmas suteikia kažką naujo tokio žanro kūriniams ir sužavi tuo, kad pasitelkiant humorą galima sukurti gerą veiksmo istoriją. Bet, kad šį kūrinį būtų galima pavadinti puikiu, režisieriui reikia dar padirbėti.

Filmo anonsas:

Komentarai