Kino festivalyje – vaikų ir jaunuolių rūpesčiai ir atradimai

Vaikų ir jaunimo filmų festivalis
Fotografė Monika Daužickaitė

Kaip ir kiekvieną rudenį, aprimus mokslo metų pradžios dūzgesiui, moksleivius į kino teatrus vėl kviečia Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Spalio 6 d. Vilniuje prasidėjęs vaikams ir jaunimui skirtų filmų maratonas per artimiausias savaites tradiciškai aplankys ne vieną Lietuvos miestą ir miestelį: Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius, Varėną.

Į šių metų festivalio konkursinę programą atrinkti devyni nauji, pasauliniuose konkursuose pripažinti filmai iš Pietų Korėjos, Indijos, Brazilijos, taip pat iš Austrijos, Čekijos, Vokietijos, Švedijos, Olandijos, Danijos. Šios kino istorijos kiekviena savaip atskleidžia jauno žmogaus pasaulį kaip painų labirintą, viliojantį į vis naujus akligatvius, nors, – kaip tikina kino klasika, – „išsigelbėjimas slypi už kampo“. Neatsitiktinis ir šių metų programos pavadinimas – „Pasaulis kaip labirintas“. Anot festivalio direktorės Linos Užkuraitytės, „Atrinkti filmai kino ekrane leis tarsi iš paukščio skrydžio pamatyti painų jausmų, keblių situacijų ir sprendimų žemėlapį, po kurį visi klaidžiojame.“

Vaikų ir jaunimo filmų festivalis
Fotografė Monika Daužickaitė

„Kiekvienas amžius – ir vaikystė, ir jaunuolystė – turi savų iššūkių. Kartais atrodo, kad visame pasaulyje žmonės atsimuša į tuos pačius akligatvius, panašiai ieško išeičių… Ypač prasminga apie tai pamąstyti vaikams ir jaunuoliams, kuriuos gąsdina jų sunkūs iššūkiai: būti naujoku klasėje, įveikti baimes, neprarasti tikėjimo ir svajonių, suprasti savo sumišusius jausmus, išgyventi liūdesį, nusivylimą, pirmąją meilę. Geri filmai praplečia akiratį, leidžia pajusti bendrystę su herojais, paguodžia ir įkvepia nepasiduoti. Tai – veiksminga savęs ir pasaulio pažinimo priemonė visiems žiūrovams.“ – teigia L. Užkuraitytė. Festivalio programa pagal turinį suskirstyta į tris amžiaus kategorijas: žiūrovams nuo 7-erių, nuo 10-ties ir nuo 14 m. amžiaus. 

Vaikų ir jaunimo filmų festivalis
Fotografė Monika Daužickaitė

Reklama

Su festivaliu per 12 metų užaugusi karta jau žino: tai – ne tik prasmingi, įkvepiantys filmai įvairaus amžiaus moksleiviams nuo pradinukų iki abiturientų, bet ir labiausiai patikusių filmų konkursas bei atviras jaunųjų kino kritikų klubas. Kasmet į festivalio žiūri komandą užsiregistruoja įvairaus amžiaus moksleivių, kurie kritiškai vertina ir renka geriausius festivalio konkursinės programos filmus. Šiemet žiuri sudaro per 30 žiuri narių. Žiuri nariais tapo vaikai iš Vilniaus A. Kulviečio klasikinės gimnazijos, Vilniaus humanistinės mokyklos, Vilniaus Gabijos progimnazijos, Karalienės Mortos mokyklos, Valdorfo žaliosios mokyklos, Jono Basanavičiaus progimnazijos, Šiuolaikinės mokyklos centro, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Genio progimnazijos, Vilniaus Genio gimnazijos, Vilniaus tarptautinės mokyklos, Antano Vienuolio progimnazijos, Žemyno gimnazijos, Taikos progimnazijos ir kt. „Kasmet stebina vaikų ir jaunimo entuziazmas aptariant filmus. Ne vienas buvęs festivalio žiūri narys vėliau pasirinko Kino meno studijas. Festivalis tikrai sudaro galimybę vaikams geriau pažinti kino estetiką ir industriją.“  – kalbėjo edukacines diskusijas po filmų su žiuri vedanti Sonata Visockaitė.

Festivalio filmus taip vertina ir profesionalų žiuri. Kino profesionalų žiuri sudaro režisierius Armas Rudaitis, režisierė Jorė Janavičiūtė bei žurnalistė ir kino apžvalgininkė Auksė Podolskytė. Kino ir teatro pedagogų žiuri šiais metais Eglė Kordiukovaitė, Rūta Andreikėnaitė, Jurgita Rudėnaitė ir Rasa Kulytė-Polini.

Festivalio filmai bus rodomi: Vilniuje spalio 6–22 d. kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Forum cinemas Vingis“; Klaipėdoje – spalio 11 d. „Kultūros fabrike“; Kaune – spalio 13 d. kino centre „Romuva“; Šiauliuose – spalio 25–26 d. kino teatre „Forum Cinemas“; Panevėžyje – spalio 27 d. kino centre „Garsas“; Varėnoje – lapkričio 8 d. Kultūros centro kino ir parodų salėje. Detali programa – www.kidsfestival.lt. Organizatoriai ragina klases ir mokyklas iš anksto registruotis į grupines filmų peržiūras didžiuosiuose ekranuose.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*