Kino garsai #10 „Greiti ir įsiutę“

Filmo „Greiti ir įsiutę 6“ plakatas

Filmo „Greiti ir įsiutę 6“ plakatas

Jubiliejiniuose „Kino garsuose“ kalbame apie dar vieną pastarųjų savaičių kino naujieną – „Greiti ir įsiutę 6“ (The Fast and the Furious 6, 2013). Tiksliau, kalbame apie visus šešis filmus ir ieškome muzikinių perlų visose serijose, mat šeštoji dalis vis tik nenustebino muzikos gausa. Apžvelgę visų filmų garso takelius, matome tendenciją, jog daugiausiai skamba įsiutusių repo, hiphopo atlikėjų kūriniai arba  greiti ispaniškos pop muzikos ritmai. Iš tikrųjų ganėtinai smagių atradimų pavyko aptikti šių filmų garso takeliuose, tad nekantrauju jais pasidalinti.

  • Grits – My life be like


Tikriausiai viena melodingesnių garso takelio dainų, atrasta trečiojoje filmo dalyje „Greiti ir įsiutę: Tokijo lenktynės“ (The Fast and the Furious: Tokyo Drift, 2006). Pradėjusi domėtis dainos atlikėjais, sužinojau ir tokį muzikos žanrą kaip krikščioniškasis hiphopas arba Gospel repas. Pasirodo ir tokių būna. Tai muzika, kuriai būdinga krikščioniška pasaulėžiūra bei pamokantis turinys, išreiškiamas hiphopo ar repo muzika. Iš tikrųjų – peržvelgus dainos tekstą pastebėjau, kad bent kelis kartus vartojami tokie žodžiai kaip Dievas, Kristus, bažnyčia ir panašiai. Grupės pavadinimas „Grits“ taip pat neatsilieka nuo žanro – tai frazės „Grammatical Revolution In The Spirit“ (liet. gramatinė sielos revoliucija) sutrumpinimas.

  • Teriyaki Boys– Tokyo Drift


„Teriyaki Boys“ tai japonų hiphopo grupė iš Tokijo, šauniai apdainavus gyvenimą Tokijuje trečiojoje filmo dalyje. „Svarstau, ar žinai, kaip gi jie gyvena Tokijuje?“ – klausia muzikantai. Kūrinys neabejotinai tapo vienu iš geriausių „Greitų ir įsiutusių“ garso takelių ir sulaukė daugiausiai dėmesio – šiuo metu, lyginant su kitais originaliais filmų garso takelio kūriniais, ši daina turi daugiausiai peržiūrų „youtube.com“ svetainėje (aišku, patikrinę galite rasti, kad Dono Omaro kūrinys „Los Bandoleros“ turi daugiau, bet ten pateikiama ne originali dainos versija, tad neskaičiuoju). Savo laiku ši bei keletas kitų dainų iš „Greiti ir įsiutę“ filmų užvaldydavo ir gatvės šokėjų šokių aikšteles ir įvairiuose čempionatuose ne kartą galėdavai išgirsti būtent „Tokyo drift“. Dalyviai, aišku, su baime stebėdavo kitų pasirodymus, bijodami, kad daugiau niekas nebūtų panaudoję šios dainos savo šokiui, bet, aišku, tikrai būdavo, nes daina išties energinga, įsimenanti, stipri ir tuo pat metu be galo populiari.

  • Don Omar feat. Lucenzo – Danza Kuduro


Penktosios filmo dalies paskutinėje scenoje užgrojo vienas labiausiai pralinksminusių kūrinių – „Danza Kuduro“. Per penkis gyvenimo Ispanijoje mėnesius su šia daina susidurti teko labai daug kartų, mat be šio hito retai apsieidavo koks ispaniškas vakarėlis, o gatvėmis pralekiantys greiti automobiliai, žinoma, irgi visu garsu transliuodavo Dono Omaro dainas. Tad nežinoti šios dainos buvo tiesiog neįmanoma. „Danza kuduro“  – tai pusiau ispaniška, pusiau portugališka daina, pasakojanti apie šokį „kuduro“, kilusį iš Angolos. Patys ispanai, tokio stiliaus muziką kaip „Danza Kuduro“, dažnai vadina tiesiog „electro latino“ – tai kažkas panašaus į Lotynų Amerikos ritmų derinamą su elektronine pop muzika.

  • Kenna – Loose Wires


Daina, patekusi į „Kino garsų“ sąrašėlį tik dėl įžanginio ritmo. Tarp visų kitų ganėtinai monotoniškų kūrinių amerikiečių atlikėjo iš Etiopijos Kenna kūrinys „Loose Wires“ iš ketvirtosios filmo dalies išsiskyrė kiek įdomesniu skambesiu ir taip pat neliko nepastebėtas choreografų.

Reklama
  • DJ Shadow – Six Days


Paskutinę minutę į akiratį pakliuvo „Six days“ – dar viena daina iš trečiosios filmo dalies „Greiti ir įsiutę: Tokijo lenktynės“ (The Fast and the Furious: Tokyo Drift, 2006), kuri neabejotinai išsiskiria geriausiu garso takeliu iš visų filmo dalių. Amerikiečių hiphopo atlikėjo DJ Shadow paruošta dainos „Six days“ versija – tai supintas 1979 metų  anglų grupės „Colonel Bagshot“  dainos „Six Day War“ vokalas bei 1970 metais įrašytos amerikiečių dainininko Denniso Oliviero dainos „I Cry in the Morning“ ritmas.

  • The Prodigy – Breathe ( Zeds Dead Mix )


Desertas pabaigai – šeštas kūrinys iš šeštosios, naujausios filmo dalies. „The Prodigy“  – viena garsiausių anglų elektroninės šokių muzikos grupių, susiformavusi 1990 metais. Jų kuriama muzika kartu su kitais panašaus žanro atlikėjų kūriniais darė didelę įtaką jauniems kūrėjais, o „The Prodigy“ grupės įrašų visame pasaulyje jau parduota daugiau nei 25 milijonai kopijų. „The Prodigy“ keletą savo kūrinių yra pasiūlę ir filmų „Greiti ir įsiutę“ garso takeliams, o šeštoji dalis bei jos anonsas kviečia klausytis garsaus grupės kūrinio „Breathe“ naujos versijos. Neabejoju, jog šio žanro kino bei muzikos gerbėjams patiks.

Šiam kartui tiek, o kitais metais jau lauksime pasirodant ir septintosios filmo dalies, tad gal greitų ir įsiutusių kūrinių klausysimės ir dar kartą.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*