Kino garsai #7 „Atskalūno laiškai“

Tikrai nemaniau, kad šią savaitę bus taip sunku sudaryti jau įprastą trečiadieninį kino dainų topą. Ir sunku ne dėl to, kad už lango vasara, ne dėl to, kad darbų su kiekviena diena ne mažėja, o atsiranda vis daugiau, ir, matyt, ne dėl to, kad pagaliau pražydo sakuros. Tiesiog šį kartą aptariamame  amerikiečių filme „Atskalūno laiškai“ (The Perks of Being a Wallflower, 2012) yra kiek per daug gražios muzikos. Tad galiausiai taip atsitiko, kad vakaro pasiskaitymui ir pasiklausymui siūlome šešis kūrinius.

Filmo „The Perks of Being a Wallflower“ plakatas

Filmo „The Perks of Being a Wallflower“ plakatas

„Atskalūno laiškai“ – tai visai smagus filmas apie jau praėjusių laikų jaunimą. Filme – dažnai sutinkama istorija apie sunkiai tarp bendraamžių pritampantį paauglį, beje, ji pasakojama ypač šiltai. Nors filmas ir sukurtas 2012-aisiais, veiksmas vyksta devyniasdešimtaisiais metais, kai muzika buvo grojama iš kasečių, o jaunimo laisvalaikio dar nebuvo paveikęs internetas. Tačiau jų gyvenimas anaiptol nebuvo nuobodus – vakarėliai, pramogos, problemos, mokyklos gyvenimas – viskas buvo panašiai kaip ir šiandien, tik gal kiek natūraliau. Atsižvelgiant į laikotarpį filme skamba dainos, įrašytos iki devyniasdešimtųjų metų, kurios buvo populiarios tarp tuometinio jaunimo – tai ir „The Smiths“, David Bowie ar „New Order“ kūriniai.

  • Imagine Dragons – It‘s time


Šį kartą į sąrašą netikėtai pateko ir kūrinys iš filmo anonsinio filmuko – greitai išpopuliarėjusios amerikiečių indie roko grupės „Imagine Dragons“ daina „It’s time“. Kad ir kaip būtų keista, filmo anonsas – tai neatsiejama filmo dalis, ir gaila, jog kartais anonsai lieka pamiršti. Tad pasiklausom.

  • David Bowie Heroes 


Daina, turėjusi didžiulę reikšmę filmo herojams bei simbolizavusi jaunystę ir laisvę. Kūrinys, kurio reikėdavo laukti valandų valandas, kol jis vėl pasigirs radijo eteryje, kūrinys, kuris kelioms minutėms leisdavo pamiršti visą supantį pasaulį ir pasijausti tikru herojumi.  „Heroes“ – tai anglų roko atlikėjo Davido Bowie kūrinys, parašytas dar 1977 metais, tačiau įvairios šios dainos versijos skamba iki šių dienų.

  • Dexys Midnight Runners – Come on Eileen


Nors pirmosios primenančios keltiškus motyvus dainos sekundės skamba kiek keistai ir neaiškiai, paklausę kiek daugiau, suprasite, jog tikrai žinote šią dainą. Tai anglų pop muzikos grupės „Dexys Midnight Runners“ hitas „Come on Eileen“, iškart po savo pasirodymo 1982-aisias pasiekęs Anglijos populiariausių dainų viršūnę. Itin džiaugsmingai skambantis kūrinys, dažnai girdimas ir filmuose.

Reklama
  • The Smiths – Asleep


Bene lyriškiausias filmo kūrinys – anglų alternatyviojo roko grupės iš Mančesterio „The Smiths“ daina „Asleep“. „The Smiths“ paprastai pasižymi jaukiomis, mielomis dainomis, tad filme skambanti „Asleep“ taip pat ne išimtis – puikiai tiks ir apmąstymams, ir pasvajojimams prieš miegą, o taip pat, aišku, ir filmo herojų istorijoms paryškinti.

  • New Order – Temptation


„New Order“ – tai anglų roko grupė, susiformavusi aštuntajame dešimtmetyje. Dėl elektroninės muzikos priemaišų grupė buvo dažnai kritikuojama, tačiau padarė didelę įtaką tuometinei muzikos raidai.

  • Cocteau Twins –  Pearly-Dewdrops’ Drops


Pabaigai pridedame dar vieną, šeštąjį, kūrinį tiems, kurie galbūt anonsinės dainos nevertina taip kaip garso takelio, ir, be abejo, tiems, kuriems, kaip ir man, penkių kūrinių yra mažai. „Cocteau Twins“ – tai škotų alternatyviojo roko grupė, gyvuojanti nuo 1979 metų. Nepaisant to, kad dainos vaizdo klipas atrodo keistai ir gal net juokingai, daina skamba visai neblogai, ir kaip ir kitos filmo garso takelio dainos visai tinka ir šiems laikams. Matyt, mados ir muzikoje vis grįžta.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*