Kino garsai #8 „Dokumentika apie muzikantus“

Artėjant Gatvės muzikos dienai (2013 05 18), šios savaitės „Kino garsus“ skiriame muzikantams. Tiems, kurių kūryba būtent ir gimė gatvėse, tiems, kuriems gitara – geriausia draugė, o muzika – gyvenimo pašaukimas. Siūlome pasižvalgyti, kokių istorijų pavyko rasti dokumentiniuose filmuose apie muzikantus bei, aišku, pasiklausyti, kaip skamba jų kuriama muzika.

Filmo „Talihina dangus: Kings of Leon istorija“ plakatas

Filmo „Talihina dangus: Kings of Leon istorija“ plakatas

  • Kings of Leon – Talihina Sky

Apie vienos populiariausių šių laikų amerikiečių roko grupės „Kings of Leon“ gyvenimą sužinome dokumentiniame filme „Talihina dangus: Kings of Leon istorija“ (Talihina Sky: The Story Of Kings Of Leon, 2011). 2011 metais „Grammy“ statulėle kaip geriausias ilgas muzikinis vaizdo klipas apdovanotas filmas pasakoja apie trijų brolių Nathano, Calebo, Jaredo bei pusbrolio Metthew – dabar visiems žinomų kaip „Kings of Leon“ – muzikinę karjerą bei kelią šlovės link. Filmo pavadinimas kilo iš miesto, kuriame gimė ir augo grupės nariai, pavadinimo. Nors ir augę neturtingoje šeimoje, muzikantai puikiai suvokė, jog artimieji – dižiausia vertybė. Galbūt dėl to gimtajam miestui apdainuoti ir buvo sukurta daina „Talihina Sky“, kurią ir siūlome pasiklausyti, nes kitus šios grupės kūrinius greičiausiai jau žinote, o kartais reikia ir šį tą naujo sužinoti.

  • Staff Benda Bilili – Sala Keba


Ritmenbliuzas, regis, rumba, Afrika – tai, kas susipina gatvės muzikantų „Staff Benda Bilili“ iš Kongo Demokratinės Respublikos kūryboje. Dokumentiniame filme „Benda Bilili!“ (Benda Bilili!, 2010) pasakojama neįtikėtina istorija apie muzikos svarbą šių žmonių gyvenimuose. Grupės nariai – iš pirmo žvilgsnio ne patys laimingiausi žmonės. Daugelį kamuoja ligos, negalia, skurdas, tačiau jų meilė muzikai tokia stipri, jog sužavėti publiką jie sugeba net ir grodami šiukšlyne rastomis skardinėmis, viena styga ar savadarbiais instrumentais. Šie gatvės muzikantai greitai tampa didele šeima, kurią vienija muzika. Tokio muzikantų entuziazmo aplinkiniai tiesiog negali nepastebėti, todėl grupė greitai sulaukia palaikymo ir vėliau istorija klostosi taip, kaip ir visada – gražiai ir laimingai. Toks pats optimistiškas ir filmo garso takelis – sunku buvo tą vieną kūrinį išrinkti, tačiau juk reikia.

  • Edward Sharpe & The Magnetic Zeros – Home


„Edward Sharpe & The Magnetic Zeros“ – indie-folko muziką atliekanti grupė iš Amerikos savo kūryba dalinasi filme „Didelis paprastas ekspresas“ (Big easy express, 2012) kartu su panašaus stiliaus muzikantais „Mumford & Sons“ bei „Old Crow Medicine Show“. Filmo idėja paprasta – į šešiasdešimt šešias filmo minutes sutalpinama šių trijų grupių kelionė traukiniu iš San Francisko į Naująjį Orleaną 2011 metų pavasarį. Kelionės metu muzikantai groja, dainuoja, improvizuoja, pasakoja, o stotelėse linksmina žiūrovus, kurie šio muzikinio traukinio laukdavo iš anksto ir su dideliu nekantrumu. Filmas 2013 metais buvo apdovanotas jau anksčiau minėta „Grammy“ statulėle kaip geriausias ilgas muzikinis klipas. Jei susidomėjote – visą filmą galite pamatyti čia. O dabar laisvu, optimistišku, šviesiu gyvenimo būdu spinduliuojantys „Edward Sharpe & The Magnetic Zeros“ „Kino garsų“ dainų rinkinuke atlieka vieną garsiausių savo kūrinių – „Home“.

Reklama
  • Bob Marley and The Wailers – One Love


Apie regio muzikos karalių Bobą Marley pasakoja dokumentinė juosta „Marley’“ (Marley, 2012), kurią galbūt jau ir matėte šių metų Vilniuje vykusiame „Kino pavasario“ festivalyje. Filme kalbinami įvairūs Bobą Marley supę žmonės – draugai, giminaičiai, mokytojai, įrašų studijos atstovai, ir taip bandoma visapusiškai atskleisti Bobo asmenybę bei papasakoti apie jo trumpą, bet įspūdingą muzikinę karjerą. Aišku, pasakojimus papildo ir nuolat skambanti atlikėjo muzika, kurią rekomenduojame paklausyti ir Jums.

  • Sixto Rodriguez – Sugar Man


Jau antrą kartą į „Kino garsus“ sugrįžta Rodriguezas su savo kūriniu „Sugar Man“ iš tokio paties pavadinimo filmo „Sugar Man“ (Searching for Sugar Man, 2012). Gal ir negerai antrą kartą kalbėti apie tą patį, bet šioje „Kino garsų“ temoje Rodriguezas tinka kaip niekada gerai – tapti žvaigžde net pačiam to nežinant, groti tik tai, kas patinka, nuo nieko nepriklausyti, skamba neįtikėtinai ir tik dar kartą atskleidžia meilės muzikai savitumą.

Iki pasimatymo šeštadienį Gatvės muzikos dienoje. Mes būsim, o Jūs?

 

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*