fbpx
Naujienos

„Kino pavasaris“ tęsiasi rudenį: žiūrimiausi festivalio filmai TV videonuomoje

„Kino pavasario“ videonuoma
„Kino pavasario“ videonuoma

Intensyviai 2017 metams besiruošiantis „Kino pavasaris“ nepamiršta savo žiūrovų ir rudenį. Geriausiai įvertintus šių metų festivalio filmus žiūrovai dabar gali pamatyti išmaniosios „Teo“ televizijos videonuomoje. Šioje platformoje patalpintų filmų sąrašas buvo atnaujintas 24-iomis juostomis. Papildytame 50-uke – žiūroviškiausias festivalio filmas „Trumanas“, lankomiausia drama „Avinai“ bei daugelis kitų aukščiausios meninės vertės kino darbų.

„Kino pavasaris“ ir „Teo“ skatina gerbti autorių teises ir domėtis kinu nepažeidžiant įstatymų. „Teo“ išmaniosios televizijos videonuoma leidžia filmus žiūrėti legaliai. Vienos peržiūros kaina – tik 2,40 euro. Tai puiki alternatyva visai šeimai už vieno kino bilieto kainą žiūrėti kino kritikų ir žiūrovų įvertintus filmus namuose.  

Daugiausiai festivalio istorijoje žiūrovų simpatijų pelnę filmai 

Kanadiečio Jeano Marco Vallée filmas „Cafe de Flore“ 2011 m. į kino teatrus sutraukė būrius žmonių. Net ir jo nemačiusieji tų metų festivalyje nuolat girdėjo švelnią džiazo melodiją – būtent „Cafe de Flore“ garso takelį. Šią itin jausmingą dramą galima rasti „Teo“ siūlomame „Kino pavasario“ 50-ies filmų sąraše.

Jame – ir kito kanadiečio Xavier Dolano 2015 m. festivalį atidaręs ir daugiausiai žiūrovų sulaukęs filmas „Mamytė“. Šioje originaliu formatu (kvadrate) nufilmuotos dramos centre – įtempti motinos ir sūnaus santykiai.

Kadras iš filmo „Mamytė“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Mamytė“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Šiemet daug dėmesio ir puikių įvertinimų susilaukė kultinių „Adomo obuolių“ režisieriaus Anderso Thomaso Jenseno naujausias filmas „Vyrai ir viščiukai“. Šią juodąją komediją, kurią Danijoje jau pamatė keli šimtai tūkstančių žiūrovų, taip pat galima pažiūrėti minėtoje TV nuomoje.

Videonuomoje – ir įkvepianti dokumentika

Rekordiškai ilgą laiką iš kino teatrų nesitraukęs Linos Plioplytės dokumentinis filmas apie spalvotąsias Niujorko senjoras „Amžinai stilingos“ taip pat laukia gero kino išsiilgusių žiūrovų.

Nuo paauglystės bėgiojantis šveicarų režisierius Pierre’as Morathas juostoje „Už laisvę bėgti“ peržvelgia neįtikėtiną bėgimo istoriją ir pasitelkdamas inspiruojančius pavyzdžius nagrinėja maratonų fenomeną.

Neginčytinai tikrų sinefilų dėmesį pelnys dviejų genialių kino režisierių susitikimas „Hitchcockas / Truffaut“. 1966 m. įvykusi pažintis įamžinta knygoje „Hitchcockas pagal Truffaut“, kurią filmo režisieriaus, kino istoriko Kentas Jonespkuri ir perkėlė į didįjį ekraną.

Kadras iš filmo „Hitchcockas / Truffaut“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Hitchcockas / Truffaut“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Specifiniam skoniui – neįprasta televizijai

Nenuostabu, kad festivalyje rodomi filmai retai pasiekia televiziją. Tad pamatyti tokius filmus, kaip portugalų režisieriaus Miguelio Gomešo trilogiją „Tūkstantis ir viena naktis“, talentingojo režisieriaus Wong Kar Wai ilgamečio bendražygio Christopherio Doyle’o „Honkongo  trilogiją“ ar tailandiečių meistro Apichatpongo Weerasethakulo užburiančią juostą „Didybės kapinės“ – tikrai neeilinė galimybė.

Trijų dalių filmas pagal garsųjį arabų pasakų rinkinį „Tūkstantis ir viena naktis: Neramioji, Apleistoji, Pakerėtoji“ bendrai trunka 6 valandas, tačiau kiekvieną dalį galima žiūrėti kaip atskirą filmą. Jų centre – Karaliui pasakas sekanti gražuolė Šecherezada. Jos lūpomis prabylama apie niūrią šiandienės Portugalijos realybę po šalyje nuvilnijusios negailestingos krizės.

Žymaus operatoriaus ir menininko Christopherio Doyle’o odėje mylimam miestui ir jo žmonėms „Honkongo trilogija“ vaidina skirtingų kartų atstovai: ikimokyklinio amžiaus vaikai, studentai ir senjorai.

A. Weerasethakulo filme „Didybės kapinės“ vaizduojami paslaptinga miego liga sergantys kareiviai, alegoriškai ir labai vaizdinga kino kalba pasakojama apie šalies socialines problemas.

Filmai, kuriuos jungia muzika

„Teo“ ir „Kino pavasaris“ kviečia neišėjus iš namų taip pat pamatyti šiemet rodytus išskirtinius kino kūrėjų darbus: „Viskas dėl šou“, „Šuns širdis“ ir „Juoda“.

Nebylaus, keliaujančio cirko istoriją pasakojančio filmo „Viskas dėl šou“ metu skamba būtent jam sukurta kultinės islandų grupės „Sigur Ros“ narių muzika.

Kadras iš filmo „Juoda“
Kadras iš filmo „Juoda“

Briuselio gatvės gaujų karus vaizduojančioje dramoje „Juoda“ – daug šiuolaikinės muzikos, ypač hiphopo, o daugelį dainų atlieka pagrindiniai filmo aktoriai.

Na, o „Šuns širdis“ autorė – viena garsiausių muzikančių, menininkių Laurie Anderson. Filme išgirsite jos ir jos mirusio vyro, kuriam ir skirta „Šuns širdis“, Lou Reedo kūrinius.

Turiningas laikas su šeima

Praėjusiais metais Europos kino akademijos nariai Geriausiu Europos atradimu pripažino šių metų „Kino pavasaryje“ rodytą turkų dramą „Mustangės“. Filmas taip pat buvo nominuotas „Oskarui“. Dėl šio vieno svarbiausių kino pasaulio apdovanojimų kovojo ir brazilų filmas visai šeimai „Berniukas ir pasaulis“, surinkdavęs festivalio metu būrius įvairiausio amžiaus. Šie filmai – puikus būdas įdomiai praleisti laiką su šeima namuose.

„Teo“ išmaniosios televizijos videonuomoje taip pat rasite: vieno žymiausių danų režisieriaus Thomaso Vinterbergo komišką dramą „Komuna“, graikų kino meistrės Athinos Rachel Tsangari satyrą apie vyriškumą „Ševaljė“, šių metų festivalio konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ nugalėtoją „Troškulys“, kulinarinių filmų ir kitų pripažintų kino kūrėjų darbų. Pasinaudokite šia unikalia proga.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.