Kino vakarai su Izolda. Režisieriaus A. Stonio naujausias filmas kelia klausimą, ką mes iš tiesų žinome apie tikėjimą

Kadras iš filmo „Avinėlio vartai“ Festivalio „Scanorama“ archyvas

Kadras iš filmo „Avinėlio vartai“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Lapkričio 26 d., trečiadienį, 18:30 val. kino teatras „Pasaka“ kviečia į išskirtinį lietuviško kino vakarą su kino kritike Izolda Keidošiūte. Didžiajame ekrane – žymaus lietuvių režisieriaus Audriaus Stonio naujausias filmas „Avinėlio vartai”, kurio premjera Lietuvoje vyko prieš savaitę. Tai reta proga žiūrovams ne tik vieniems pirmųjų pažiūrėti naujausią režisieriaus filmą, tačiau ir dalyvauti diskusijoje su juo.

„Avinėlio vartai“ – tai lietuviškas dokumentinis filmas, kuriame A.Stonys siekė atidžiau pažvelgti į Krikšto stebuklą.  Pasak režisieriaus, filmo idėja prieš kelerius metus gimė Šv. Kazimiero provincijos viceministrui, broliui Gediminui Numgaudžiui, kuris, sulaukęs ryžtingo pritarimo, kibo kartu su režisieriumi į darbus.

Filmavimo darbai vyko ne tik Lietuvoje. A.Stonys su kūrybine komanda leidosi į kelionę po Izraelį, Jordaniją, kur pamirštuose dykumų miestuose ieškojo pirmųjų krikščionų krikštyklų. Pasak A. Stonio ir brolio Gedimino, to ką jie pamatė, nepavyktų sutalpinti net į kelis filmus.

Kino kritikė Izolda Keidošiūtė teigia, kad įdomu, jog A. Stonys ėmėsi šios temos. „Nors mes esame iš katalikiškos šalies, dauguma žmonių Sakramentų reikšmės nebežino. Natūraliai kyla klausimas: ką mums Dievas perduoda? Ką mes žinom apie religiją, tikėjimą?“ Šis filmas „Kino vakarai su Izolda” cikle – tarsi P. Pawlikowski dramos „Ida” pratęsimas tikėjimo tema.

Šio filmo peržiūra ir diskusija – tai jau ketvirtasis kino vakaras su Izolda kino teatre „Pasaka“ šiame edukacijos sezone. Kiekvieną savaitę, trečiadieniais, susitikimai džiugins tiek primirštais, tiek naujais filmais ir įdomiais pašnekovais. Bilietus galima įsigyti kino teatro kasoje ir internetu.

Reklama

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*