fbpx
Kinorama

Kinorama #23

Režisierius Martinas Scorsese
Režisierius Martinas Scorsese
Režisierius Martinas Scorsese

Sveiki, kinformuotieji piliečiai! Šaltą gruodžio 23 dienos vakarą su Jumis sveikinasi 23-ioji Kinorama. Sutapimas? Tikrai taip. Tad ilgai netempiant gumos…

Naujas žurnalo „Kinas“ numeris!! Kinorama šauktukus naudoja saikingai, tačiau šiuo atveju jie būtini. Jeigu bandome rinkti razinas gražių lietuviškų žodžių apie kiną, tai „Kinas“ yra visas razinų pyragas. Naujo numerio turiniu galite pasidomėti čia, o šį bei tą iš senesnių „Kinų“ galite rasti retai atsinaujinančiame žurnalo tinklapyje.

Kaip įprasta, metų galas neapsieina be įvairiausių apibendrinančių straipsnių – Živilės Pipinytės nuomonė apie 2012-uosius. Taip pat „7 meno dienose“ galėsite rasti jos įspūdžius iš filmo „Optimisto istorija”.

Beje, neseniai gavau pastabą ir turiu pripažinti, kad žodžiu „recenzija” Lietuvoje švaistomasi šiek tiek per lengvai – tokia etiketė lipdoma kiekvienam atsiliepimui ar nuomonei. O juk skirtumas turėtų būti? Kaip ten yra –  paliksiu spręsti Jums. Taigi – kitos recenzijos/nuomonės apie kiną: Vainius Bakas apie „Mums reikia pasikalbėti apie Keviną“; Goda Jurevičiūtė apie „Virš Įstatymo“; Virginija Zinovjeva apie „Narcizą“.

Interviu skiltyje toliau sėkmingai nieko naujo nepasakydamas „piarinasi” Emilis Vėlyvis, Eduardas Šmitas ramybėje nepalieka „Narcizo“ režisierės, Rūta Oginskaitė paruošė interviu įdomia tema su aktoriumi Juozu Budraičiu, o Ramūnas Čičelis maloniai nustebina kalbindamas Joną Meką.

Jei kinu domitės ar norėtumėte domitės giliau, galbūt gera Kalėdų dovana (sau) būtų nauja „Kino raštų“ serijos knyga? Tokios literatūros lietuvių kalba išties nedaug, todėl smagu kai atsiranda kas naujo.

Skaitantiems anglų kalba, siūlau pasidomėti filmų rodymo technologija – HFR arba High frame-rate, kurią pasaulyje (taip pat ir Lietuvoje) pristatė „Hobitas“. Ar tai bus panašu į „3D” filmų vajų? Ar išvis yra didelis skirtumas? Ar reikės atsisveikinti su 24-ais kadrais?

Taip pat, vakaro pabaigai, parekomenduosiu blogą, nagrinėjantį tokį smulkų, bet svarbų aspektą kaip filmo titrai. Art of The Title (anglų kalba). O jei užsikabinsite už šios temos, užmeskite akį į filmo titrų ir plakatų dizaino genijų – Saul Bass.

Gražių visiems švenčių!

P.S. Martinas Scorsese pasakoja apie skirtumus tarp „Story“ ir „Plot“. Atleiskit, nežinau kaip tiksliai išversti…

 

 

 

Komentarai