fbpx
Kinorama

Kinorama #46

Kadras iš filmo „Amerikos psichopatas“  Šaltinis - hdscreen.me
Kadras iš filmo „Amerikos psichopatas“
Šaltinis – hdscreen.me

Hou hou hou! Per anksti? Taip. Ir oras tą patį sako. Tebūnie. Kaip visada: įsitaisome patogiai, įsijungiame kokio nors filmo garso takelį ir leidžiamės į kelionę po savaitės kino įvykius.

Lietuva. Nepykite, šiandien ir vėl daug daug daug kalbėsime apie „Lošėją“. Ir apie jį kalbame ne tik mes. Visų pirma, dar kino teatru kvepianti Elenos Jasiūnaitės recenzija. O čia jau Marakešo festivalio (Marrakech film festival) žiūrovės apžvalga. Taip pat trumpam esate kviečiami susipažinti su nuotaika, tvyrojusia šiame festivalyje. Į keletą „Respublikos“ žurnalisto klausimų atsako filmo režisierius Ignas Jonynas. Kaip ir viskas. Oi, ne. Ups. Kas čia? Dar viena „Lošėjo“ recenzija. Visai smagu tuos angliškus žodžius skaityti.

Na, nustojame klykti, kaip jaunos mergaitės, pamačiusios „The Beatles“. Ir žiūrime, ką be „Lošėjo“ kino pasauliui dar davė Lietuva. Kaip poetiška! Du iš dešimties. Čia ne matematinės formulės pradžia ar pabaiga, o filmo „Moterys meluoja geriau. Kristina“ įvertinimas.

Tuoj knygynus pasieks antroji knygos „Trumpa kino istorija“ dalis. Su būsimu jos turiniu Jus susipažindina Justina Jurgaitytė.

Nežinia, ar tik meilė sieja Dexterį Fletcherį su Lietuva. Vienaip ar kitaip, išgirdus, jog jis ketina kurti dar vieną ir, pasirodo, labai laukiamą/geidžiamą ir ajajajai filmą, džiaugiesi taip, lyg kūrėjas būtų Lietuvos „grynuolis“. Ech…

Štai šis kūrėjas/diedukas/menininkas/ribų laužytojas ir naujų kūrėjas – Jonas Mekas stebina ne tik mus, bet ir visą pasaulį. O prie aprašymų visada smagu pamatyti ir mūsų šalies vardą.

Kadras iš filmo „Hobitas: Smogo dykynė“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Hobitas: Smogo dykynė“
„ACME Film“ archyvas

Už Atlanto. Visai neseniai ponas/žurnalistas/rašytojas Andrius Tapinas nustebo, kad antrąją Hobito dalį gali žiūrėti tik vyresni nei trylikos metų vaikai. Tiems, kam daugiau nei trylika, siūlome paskaityti „Hobitas: Smogo dykynė“ (The Hobbit: The Desolation of Smaug, 2013) apžvalgą. Nors ir esame čia, sėdime prie kompiuterių, tačiau paspaudę vieną mygtuką turime galimybę pasivaikščioti ten, kur filmo „Inside Llewyn Dyn“ (2013) herojai vaikščiojo, svajojo ir grojo. O taip pat kviečiame paskaityti kino kritiko mintis apie šią juostą.

Jei jau skaitote „Kinoramą“, tikrai pažįstate Jamesą Franco. Aktorių. Ne visai. Dabar jis ir režisierius, dėstytojas, menininkas, komikas. Oho. Bet pakalbėkime apie jį kaip apie režisierių. Vienas iš keleto jo darbų „Interior. Leather Bar“ (2013) kelia klausimų ne tik žiūrovams, bet ir visuomenei, o ypač kino industrijai: kodėl taip nevaržomai rodomas smurtas, skerdynės, kraujas, o seksualiniai tos pačios lyties santykiai – draudžiami. Beje, toks aktoriaus-režisieriaus geriausias pavyzdys – Johnas Cassavetesas. Rasa Paukštytė supažindina su jo kūryba ir jos ypatumais.

Skaičiai. Vyrai, vyrai, vyrai. Žiema. Šalta, sporto klubas taip toli. Tai visiška tiesa! O kad sėdėti ir gurkšnoti al… imbierinę arbatą būtų smagiau, siūlome išsirinkti keletą filmų apie kovos menus iš šio sąrašo. Kiek, galvojate, pasaulyje yra filmų apie Kalėdas? Mes nežinome, bet vien prastų filmų yra šimtas. O čia internetinės svetainės „Total Films“ komanda išrinkto penkiasdešimt geriausių 2013 metų filmų. Galite šį sąrašą palyginti su leidinio „The Guardian“ kino kritiko Peterio Bradshaw favoritais.

Beje, pritrūko minčių dovanoms? Keletas idėjų, kurios patiks sinefilams.

Karjera. Prisimenate Bily Eliotą? Tą šokantį… baletą? Jo vaidmenį kūręs Jamie Bellas, kaip ir dauguma jaunų aktorių, nori parodyti, kad „užaugo“. O kaip jis tai rodo? Vaidindamas kontroversiško, šiek tiek šokiruojančio ir žmogaus vidinius demonus iš gilių slėpinių iškviečiančio romano „Purvas“ (Filth, 2013) ekranizacijoje.

Kadras iš filmo „Purvas“  Prior Entertainment archyvas
Kadras iš filmo „Purvas“
Prior Entertainment archyvas

Ar žinojote, kad „Amerikos psichopatas“ (American Psycho, 2000) tapo miuziklu? Keista? Rhikas Samadderis sau leidžia paspėlioti, kas būtų, jei ir kiti, šiek tiek kitokie, filmai taptų miuziklais. Prakalbome apie muziką, užmeskime akį į seniai matyto aktoriaus Macaulay Culkino muzikinę karjerą. Cha! Kažkaip viena tema veja kitą. Prakalbome apie seniai matytą aktorių, tad dabar pasidžiaukime, kad bent vienas, šiek tiek darbą apleidęs, šios profesijos atstovas vėl grįžta į ekranus. Kas tai? Winona Rider. O pažiūrėjus čia galime susidaryti įspūdį, kad kai kurie aktoriai galėtų jau ir nebevaidinti… ar ne?

Beje, vienas aktorius – netikėtai – save atrado, o gal mes jį atradome, reklamoje? Remiantis vieno klubo taisyklėmis mes jo vardo atskleisti negalime. Nors… jau vieną taisyklę pažeidėme.

Naujienos. Los Andželo kino kritikai susėdo, labai ilgai galvojo, žiūrėjo, sakė monologus, po to diskutavo ir galų gale paskelbė Los Films Critics Association (LCFA) laimėtojus. Neatsilieka ir Sundance kino festivalis. Na, laimėtojus skelbti dar per anksti, bet štai pačios laukiamiausios premjeros. O čia – „Auksinių gaublių“ nominacijos ir diskusija apie galimus laimėtojus.

Pasirodė dar vienas, nebe toks šokiruojantis „Nimfomanės“ (Nymphomaniac, 2013) reklaminis plakatas ir naujas „Monuments man“ (2013) vaizdo klipas.

Baibai!

Komentarai