fbpx
Kinorama

Kinorama #55

Kadras iš filmo „Nimfomanė“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Nimfomanė“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Ahoi, ponai kritikai. Ne gi sakysime, bebrai?

„Berlinalė“. Beveik kasmet „Berlinalės“ kino festivaliui nepavyksta išsisukti nuo skandalingų antraščių ir paminėjimo geltonosios spaudos/interneto puslapiuose. O ko norėti, kai į vieną vietą bandoma įsprausti ambicijomis, susireikšminimu, genialumu, sekso troškimu ir visu kitu persunktus žmones? Šiais metais Larsas von Trieras ir Shia Labeoufas pasistengė, kad kalbėtų apie juos, o apie filmą? Kokį filmą? Būtent!

Abu šie vyrai „Nimfomanės“ (Nymphomaniac, 2013) konferencijos metu sugalvojo pažaisti: vienas tyli, kitas – suveblena „ale reikšmingus žodžius“ (Žinot tą Dodge šunį? S. Labeoufas pasirodymui taip ir norėtųsi pasakyti: „So deep“, „Much art“). Ir tai dar ne viskas. Beveik mėnesį skelbęsis esąs nebepopuliarus, S. Labeouf tai dar kartą parodė ir ant raudonojo festivalio kilimo. Galvojate – viskas? Cha! Apie šių vyrų linksmybių plonybes siūlome paskaityti čia. Ir taip… galų gale – pirmosios „Nimfomanės“ dalies recenzija.

O dabar tarsi atgaivos vėjas į veidą papučia Wes Anderson. Paskaitę tai suprasite, kad „Berlinalėje“ tikrai vyko kino, o ne „per žemo testosterono“ festivalis.

P. S. Apie lietuvių nuotykius „Berlinalėje“ rasti galite šio leidinio 27-ame puslapyje.

Gimtinė. Praėjusį kartą labai daug kalbėjome apie M. Ivaškevičiaus filmą „Santa“. Šį kartą apie nacionalinio kino daigą kviečiame ne kalbėti, o skaityti. Ž. Pipinytės taikli, nuoširdi apžvalga.

E. Vėlyvis yra ne tik kino chuliganas, bet ir puikiai reklamos verslą išmanantis žmogus. Bet ėmė ir paslydo. Kitą kartą geriau pagalbos į žmones kreiptis privačiai, ar ne?

Praėjusią savaitę taip pat kalbėjome apie „Valentinas už 2rų“ premjerą. O šią savaitę filmo aktoriai V. Baumila (ginkdie, ne Baumyla) ir K. Stungytė papasakojo apie sekso scenos filmavimo užkulisius. Pasirodo, filmuojant intymias scenas dažnai viską lydi juokas, tai kuriant „Nimfomanę“ tikriausiai visi tiesiog alpo… iš juoko.

Ramūnas Cicėnas ėmėsi režisieriaus darbo. Filmo režisieriaus. Sako, bus „0 sveikų“. Susipažinti tiek su filmo idėja, tiek su filmavimo užkulisiais kviečiame čia.

Kadras iš filmo „LEGO filmas“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „LEGO filmas“
„ACME Film“ archyvas

Buuu, buuuuu, buuuu – ką čia darome? Gąsdiname! Vėl grįžo „Rūsys“. Taip, tas pirmasis Lietuviškas siaubo filmas. Galų gale paaiškėjo, kas jame vaidins.

Labai norime pasidžiaugti Lukrecijos ir Marijos Vaupšaičių sėkme ir savęs atradimu kino industrijoje. Ir vienas klausimas: gal užteks Lukreciją vadinti repere?

Oi, ir dar viena SUPER naujiena! Lietuvos kino centras dalinasi visų Lietuviškų filmų suvestine. O Auksė Kancerevičiūtė – trumpa kino istorija.

Portretai. Ianas McKellenas grįžta atgal į praeitį. O Joaquinas Phoenixas panyra į apmąstymus apie santykius, dirbtinį intelektą ir… velniai žino ką, juk J. Phoenixas šneka. Visi prisimename jį kaip vaikiną, gyvenantį su tėvais, ar tą, kuris bent dešimt dienų turi išbūti su ta pačia moterimi. Jis pasikeitė. Subrendo? Ar tiesiog pradėjo rinktis geresnių filmų scenarijus?

Šią savaitę pasaulis gedi Shirley Temple. Siūlome paskaityti nuoširdų, asmenišką in memoriam.

Ir… kad ir kaip būtų keista – siaubo filmų portretas. Oi, dar viena keista panegirika apdovanojimams nominuotų filmų garderobui.

Lego. Pamename, kai pranešė, jog kuriamas lego filmas, buvome skeptiški. Labai. O, pasirodo, be reikalo. Filmo premjera tapo hitu. Be to, šį filmą patariama žiūrėti ne tik vaikams. Jei dvejojate – pažiūrėkite iš lego figūrėlių atkurtas filmų ištraukas.

Šią savaitę tiek. Iki!

 

Komentarai