fbpx
Kinorama

Kinorama #79

Aktorius Billas Murray Šaltinis - theloop.ca
Aktorius Billas Murray Šaltinis - theloop.ca
Aktorius Billas Murray
Šaltinis – theloop.ca

Siaubas. Bugi bugi bugi bugi bugi. Būūūūuuu. Ūūūūūū. Nežinia, ar čia pelėda ūbauja, ar mes bandome jus išgąsdinti. O gal pati „Kinorama“ pakankamai siaubą kelianti? Nejuokaukit… Mes niekada nevaidinome esantys originalūs ir bla bla bla. Todėl apie ką kitą, jei ne apie siaubą pradėsime kalbėti. Pradedam. Dabar užbombarduosime Jus siaubo filmų gausa. Žiūrėkite normuodami, nes vėliau, arba atbuksite ir niekas Jūsų nebeišgąsdins, arba tiesiog reikės eiti plauti kelnes…

„The Guardian“ leidinys ir jo žurnalistai visą savaitę dalijosi filmais, kurie juos išgąsdino labiausiai. Štai keli filmai, kurie ir mus taip pat įbaugino: „Rojaus ežeras“ (Eden Lake, 2008), „Prieglauda“ (The Orphanage, 2007), „Kruvinosios skerdynės Teksase“ (The Texas Chainsaw Massacre, 1974) ir, žinoma, „Švytėjimas“ (The Shining, 1980). Na ir dar keletas pasiūlymų siaubingam vakarui: galite rinktis iš dvidešimties siaubo filmų, kurių tikrai dar nesate matę arba… dešimt pačių blogiausių blogiukų siaubo filmų istorijoje.

Negalime nepakalbėti ir apie lietuvišką siaubo filmą „Rūsys“, nors būtų gerai, kad kai kurie žmonės nustotų apie jį kalbėti. Štai dar keli pastebėjimai ir komentarai apie šią juostą. Žinot ką? Burbėkite neburbėję, bet yra ir kitų režisierių, kuriems nepavyko iš karto sukurti gero filmo, so what? Kad širdis nurimtų ir „Rūsys“ nebeatrodytų toks…. na, toks, koks jis Jums atrodo, pasižiūrėkite kokį siaubo filmą sukūrė vaikinukai iš Naujosios Zelandijos. Įdomi idėja, sakytume.

O visa tai vainikuojame trumpomis pamokomis, kaip patiems sukurti siaubo filmą. Tuomet jis bus baisiausias ir geriausias, tiesa?

Kadras iš filmo „Rūsys“ „Incognito Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Rūsys“
„Incognito Films“ archyvas

Akys. Tai vienas iš labiausiai gąsdinančių, viliojančių, guodžiančių, atviriausių dalykų pasaulyje. Alfredas Hitchcockas jas savo filmuose išnaudodavo kaip tik galėdavo. Štai, įsitikinkite. Akimis ir jų galia buvo apsėsta ir menininkė Margaret Keane. Režisierius Timas Burtonas netrukus pristatys biografinę juostą apie šią moterį, o kol laukiame, kviečiame susipažinti su M. Keane akimis ir jos istorija.

Marvel. Ši kompanija šią savaitę nesnaudė ir audrino gerbėjų mintis ir ne tik. Paskelbti devyni nauji būsimi „Marvel“ kompanijos filmai. Vienas iš jų „Keršytojai“ (Avengers). Oi! Ir gera žinia visiems „Marvel“ filmų gerbėjams, bet šiek tiek geresnė merginoms: daktarą Strange (doctor Strange) vaidins Benedictas Cumberbatchas!

Žmonės. Ne, nekalbėsime apie vestuves, „išskirtinius interviu“. Klabėsime apie žmones ir ką jie spėjo nuveikti per savaitę. Pirmiausia, jei jau prisiminėme išėjusiuosius, uždegėme jiems žvakutes, bet nepamirškime ir vis dar gyvų ir labai talentingų. Pavyzdžiui, Billas Murray. Štai keletas priežasčių, kodėl jis „kiečiausias“.

Russelas Brandas pastaruoju metu nebejuokina pasaulio. Na, bent jau specialiai. Nebevaidina, o gal TAI ir yra jo ultramegasuperslaptas performansas? Na, kad ir kaip yra, dabar į jį galėsite kreiptis ir „pone režisieriau“.

Meniška, paslaptinga, toooooooookia gili ir išmintinga: Keira Knightley. Tik tiek. Labai daug parašyta, nebėra ir ką pridurti.

Režisierius Leos Carax Vilniuje 1996 m. Festivalio „Kino pavasario“ archyvas
Režisierius Leos Carax Vilniuje 1996 m.
Festivalio „Kino pavasario“ archyvas

Negalime nepakalbėti ir apie žmones iš Lietuvos. Vytautas Kaniušonis, atrodo, „atsiskyrė“ nuo filmo „Lošėjas“ ir yra atskiras fenomenas, kuris buvo visada čia pat, šalia, tačiau pamatėme jį tik dabar. Ir dar vienas įdomus pokalbis su pranciškonu Gediminu Numgaudžiu.

Pabaigai apie moteris. Nes ir jos yra žmonės. „Auksiniams gaubliams“ vėl vadovaus Amy Poehler ir Tina Fey.

Svečiai. Vilniuje lankėsi aktorius Martinas Freemanas ir režisierius Leos Carax. Na, jie atvyko ne kartu, tačiau ajajajai jų šventos kojos lietė Lietuvos žemelę.

Postringavimai. Pirmiausia, paskaitykime pirmąsias kino kritikų apžvalgas: „Tarp žvaigždžių“ (Interstellar, 2014) ir „Įniršis“ (Fury, 2014).

Seksas kine yra svarbus. Tai gali būti įrankis pritraukti mases į vidutinio biudžeto ir prastos kokybės filmą arba perteikti skausmą, beprasmybę, šių dienų realijas. Režisieriai renkasi (PERSPĖJAME, KAD PRIEŠ SKAITYDAMI ŠIĄ PUBLIKACIJĄ ĮSITIKINKITE, JOG JUMS JAU YRA 18 METŲ). Kita svarbi tema, apie kurią visuomet įdomu papostringauti – lyčių lygybė ir jų mainymasis.

Ir prieš pabaigą labai stiprus ir įdomus klausimas – „Kas ne taip su Australijos kinu?“

Fsio. Viskas. Iki kito sekmadienio.

Komentarai