fbpx
Kinorama

Kinorama #90

Kyle`as MacLachlanas Šaltinis - i.kinja-img.com
Kyle`as MacLachlanas Šaltinis - i.kinja-img.com
Kyle`as MacLachlanas
Šaltinis – i.kinja-img.com

Matote tą skaičiuką viršuje? Ar galite patikėti, kad parengta jau tiek rašliavų? Ir Jūs jas visas skaitėte??? Neskaitėte? Neskaudinkite…

Apdovanojimai. Įvyko jau „Oskaro“ statulėlių pranašai „Auksinių gaublių“ apdovanojimai. Bet žinote, kas Jums turėtų būti svarbiau nei „Auksiniai gaubliai“? Jie juk toli, neįdomu! Ogi „KINFO apdovanojimai“, aaa! Reklama! Tai juk vienintelis kartas Lietuvoje ne prie bokalo alaus ar taurės vyno, o vieno mygtuko paspaudimu galima pasakyti, kas patinka būtent tau. Reklamos pabaiga. Gal. Taigi, susipažinkite, kodėl viskas vyksta, kaip viskas vyksta, ir laukiame Jūsų balsų. Po to, seksime Jūsų IP adresus ir žymėsimės, atėjote į apdovanojimus, ar ne. Juokaujame. Gal.

Na, o dabar grįžtame prie „Auksiniu gaublių“. Šiuose apdovanojimuose dažnai daugiau dėmesio sulaukia ne nominantai, o skambios, sparnuotos, degančios, seksualios ir kartais juokingos frazės. Štai geriausios pastarųjų penkerių metų ir šių metų. Ir žinoma, žmonės nebūtų žmonėmis, jei nepradėtų regzti planų apie ateinančius „Auksinius gaublius“. Kaip manote, kas juos turėtų vesti?

Tadadaaaam jau paskelbti ir „Oskarų“ nominantai.

Kadras iš filmo „Redirected/Už Lietuvą!“  Filmo kūrėjų archyvas
Kadras iš filmo „Redirected/Už Lietuvą!“
Filmo kūrėjų archyvas

Beje, ar žinojote, kad „Redirected/Už Lietuvą!“ Britanijoje laikomas „ant tiek geru“, kad net įtrauktas į nacionalinių britų apdovanojimų nominantų sąrašą?

Asmenybės. Visų pirma, pradedame su įdomiu komentaru apie aktorius, kurie įsikūnija į fizinę negalią turinčių žmonių vaidmenis. O yra ir tokių aktorių, kurie tikrai niekada nevaidins ligotų žmonių, kodėl? Na, nes tik pažiūrėkit į šį… Meryl Streep – aktorių „motina“, aktorių Madonna, aktorių aktorė. Nėra vaidmens, kurio ji nesuvaidintų. Nėra žmogaus, kuris ja nesižavėtų. Štai bent penki įrodymai kodėl.

Žinote, kokia fikcinė asmenybė kine sulaukė labai daug dėmesio? Didysis mokytojas Terencas Flečeris iš filmo „Atkirtis“ (Whiplash, 2014). Pažiūrėkite, galbūt Jūs į jį esate panašus? Ir taip pat kviečiame paskaityti interviu su filmo režisieriumi, galbūt suprasime, iš kur atsirado tokia asmenybė.

Baigiame su Lietuviškomis asmenybėmis: Linu Mikuta ir Kristina Sereikaite bei naujuoju kino padangės angelu Aiste Diržiūte.

Aktorė Aistė Diržiūtė Filmo „Mes dainuosim“ filmavimas „StepDraw“ nuotrauka
Aktorė Aistė Diržiūtė
Filmo „Mes dainuosim“ filmavimas
„StepDraw“ nuotrauka

Naujienos ir premjeros. Sausio 13-ąją įvyko filmo apie sausio tryliktąją premjera. O praėjus savaitei po „Nepatyręs“ premjeros apie filmą žodį tarė Živilė Pipinytė. Kad „Tvin Pyksas“ (Twin Peaks, 1990) grįžta žinote visi, bet kad specialusis agentas Deilas, a.k.a Kyle`as MacLachlanas, tikriausiai dar ne. Nežinia, ar Jamesas Cameronas juokauja, ar ne, bet sklando gandai, kad kuriama ir antroji „Avataro“ dalis. Kam to reikia?

Neurotiškasis senukas Woody Allenas nusprendė savo baimėmis ir ilgais monologais „užkiš“ ir televiziją. Kad ir kokios aplinkybės, tačiau Gruzijos kinas atsigauna.

Big time. Visi prieš miegą ar po jo esame girdėję istorijų apie tokius baisius filmus, kuriuos buvo draudžiama žiūrėti, po kurių visi verkė. Po to pasirodydavo, jog tai tik reklaminiai triukai arba žiūrovai buvo tiesiog per silpnų nervų. Bet galbūt šis filmas iš tiesų yra tas, kurio neįmanoma žiūrėti?

Ir didžiausia naujiena žudikė – Robertas De Niro, Leonardo Dicaprio ir Scorsese suvienijo jėgas bendram filmui. Ar tai tik reklama?

Kadras iš filmo „Atkirtis“ Šaltinis - hollywoodreporter.com
Kadras iš filmo „Atkirtis“
Šaltinis – hollywoodreporter.com

Salotos. Gana su tomis mišrainėmis, artėja pavasaris, reikia „kūdintis“. Nežinia, ar naujienų portalai vieni nuo kitų kopijuoja informaciją (aaaaaa, „nežinia“), bet po Naujųjų metų švenčių kas savaitę vis kitoje internetinėje svetainėje pasirodo publikacija apie tai, kaip teisingai ir neteisingai Robertas Zemeckis išpranašavo šiuos metus. Jei jau kalbame apie šiuos metus, tai štai sąrašas režisierių, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį būtent šiais metais.

Labai įdomi ir kandi istorija apie kino reklamas. Stevenas Soderberghas nesusitvardė ir prikišo nagus prie Stanley Kubricko filmo „2001: Kosmine odisėja“ (2001: A Space Odyssey, 1968). Filmas „Vaikystė“ (Boyhood, 2014) įkvėpė pamąstyti, kaip kine būtų brendę kiti aktoriai. Spėkite, kiek yra filmų, kuriuose suprantama, kaip Jūs jaučiatės dabar. Atsakymas: dvidešimt penki.

Atsisveikiname su virtualia kelione po Vilniaus kino teatrus ir nuoširdžiu vaizdo klipu apie filmą „Dingusi“ (Gone girl, 2014).

Komentarai