Kinorama #50

Kadras iš filmo „Redirected / Už Lietuvą!“  „Kino kulto“ archyvas

Kadras iš filmo „Redirected / Už Lietuvą!“
„Kino kulto“ archyvas

Na štai. Antra naujoji savaitė praėjo. Taip, žinome, žadėjome daugiau jokių „Naujųjų metų“ juokelių. Tai čia ir sustokime. Pradėkime skaityti.

Užsilikę. Šią savaitę kino kritikai kažką veikė – tik ne kritikavo. Štai keletas recenzijų, kurias dar pavyko rasti: Živilė Pipinytė rašo apie „Kaip pavogti žmoną“. Nemažai filmų apžvelgė ir aštrialiežuvis, o gal greičiau aštriapirštis Kleckas. Šiek tiek kitaip pažvelgta į Spike`o Jonze filmą „Ji“ (Her, 2013). Ar jau turėjote galimybę pažiūrėti „Volterio Mičio slaptą gyvenimą“ (The Secret Life of Walter Mitty, 2013)? „The Guardian“ apžvalgininkė šiame filme mato MTV įtaką. Ar pritariate? O čia kalbama ne apie filmą, bet apie labai gerą TV serialą, todėl tiems, kurie nenumoja rankos į keturiasdešimties minučių mini filmus, siūlome paskaityti.

Beje, nemažai Jūsų jau tikriausiai matėte Emilio Vėlyvio naująją, kontroversišką ir standartus laužančią juostą „Redirected/Už Lietuvą!“. Dar nemačiusius, kviečiame paskaityti interviu su režisieriumi. O Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Santa“ dar tik pasirodys kino teatruose. Iki premjeros kviečiame susipažinti su vienu išskirtiniu aktoriumi.

Apdovanojimai. Atsiprašome, bet tik dabar pasidaliname Roko Poviliaus mintimis apie TIFF (Tibilisi International Film Festival) kino festivalį. Visai neseniai Jungtinių Valstijų kino kritikų asociacija išrinko geriausius metų filmus. Britų kino akademija paskelbė pretendentų sąrašą BAFTA apdovanojimui gauti. Ir žinoma, kaipgi be spėlionių. Šį kartą spėjame, kas gaus „Auksinį gaublį“.

Kadras iš filmo  „Orfėjas“ „Skalviijos“ archyvas

Kadras iš filmo „Orfėjas“
„Skalviijos“ archyvas

Reklama

Skaičiai. Nežinome, ar naudojatės ir ar turite galimybę naudotis „Netflix“ paslaugomis, tačiau negalime nepasidžiaugti filmais, kurie visai neseniai buvo pridėti prie šios programos. Mėgstame ar ne, visiems yra tekę pažiūrėti kokį nors „šaudau, gaudau, laimiu“ filmą. Ar bandėte skaičiuoti, kiek žmonių ten miršta? Kažkas paskaičiavo, koks „gelbėtojas“ yra nužudęs daugiausia blogiukų. Ir… filmų tęsiniai, kuriuos išvysime šiemet.

Netikėtumai. Woody Allenas ir miuziklas. Pirmieji pamatykite, ką šis genialus ir neurotiškas režisierius žada. Stebina ne tik W. Allenas, sklando gandai, paremti tikrais faktais, kad Davidas Lynchas grįžta į „Tvin Pykso miestelį“ (Twin Peaks, 1990).

Štai tiek. Trumpai drūtai. Jei nepakako šių naujienų, daugiau jų rasti galite čia. Beje, jei turite laiko, šiandien (sekmadienį) užsukite į kino centrą „Skalvija“, kur kino klasikos vakare rodomas Jeano Cocteau šedevras „Orfėjus“ (Orphée, 1950). Kodėl šis filmas iki šių dienų išlieka aktualus, pasakoja „Skalvijos“ programų koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė.

Paliekame jus su kūrybingu Europos kino kritikų atsaku Larsui von Trierui ir jo „Ninfomanei“ (Nymphomaniac, 2013).

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*