fbpx
Kinorama

Kinorama #53

„KINFO apdovanojimai 2014“ Monikos Daužickaitės nuotrauka
„KINFO apdovanojimai 2014“
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Lialia liaaaaa. Sėdime. Linguojame. Juokiamės. Džiaugiamės.

Apdovanojimai. Ne… LSD čia nekvepia. Esame apsvaigę nuo streso, laimės ir visų kitų pojūčių, kurie užgriūna smegenis po pirmųjų kino apdovanojimų, kuriuose savo balsą pareiškėte Jūs, Jūs ir Jūs. Smagu, taip? Mums labai! O dabar, šiek tiek pakėlę galvas į viršų (stebėtinai patogus jausmas) norime pasidžiaugti ir tuo, ką apie „KINFO apdovanojimus 2014“ rašo kiti: Delfi.lt, zmones.lt, alfa.lt, kinas.info, kinomaistas.lt. Beje, mūsų apdovanojimuose triumfavo ir meilė. Džiaugiamės ir tokiomis naujienomis. Jau atrodome pagyrūniški? Kaip pasakytų kiekvieno filmo herojus: „Deal with it“ (lt. „Susitaikykit“). Gerai. Viskas. Tęsiame tradicinę „Kinoramą“ ir žiūrime, ką šią savaitę nuveikė kiti kino pasaulio atstovai.

Premjeros ir ne tik. Pirmasis, pilnametražis Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Santa“ buvo parodytas ir per „KINFO“ apdovanojimus, o ne… mes vėl apie apdovanojimus. Oij. Tačiau kai kas turėjo galimybę šią juostą pamatyti ir anksčiau. Ir štai kokie vertinimai – ašaros. Smalsu sužinoti, ką M. Ivaškevičius sukūrė tokio, kas visus sugriebia už širdies ir dar ilgai nepaleidžia po filmo seanso. Beje, nemėgstantiems verkti, turėtų patikti vieno iš pagrindinių vaidmenų atlikėjo Tommis Korpela sprogdinamos seksualumo bombos. Juokaujame. Tačiau yra ir dalis tiesos. Pasirodo, aktorius į Lietuvą atvyko ne tik vaidinti, bet ir žavėti. Jei kalbame apie žavumą – Sandros Daukšaitė-Petrulėnės vardas čia labai tinka. Jos vaidmuo žavi paprastumu, moteriškumu ir jausmingumu. Pasirodo, iš dalies turime dėkoti ir aktorės vyrui.

„Valentinas už 2rų“ plakatas
Filmo „Valentinas už 2rų“ plakatas. Autorius – Algis Kriščiūnas
„LiTl Baz Pictures“ archyvas

O ką daryti tiems, kurie neturi antrų pusių, kurios patartų kaip elgtis intymių scenų filmavimo metu? Paskaitykite Vaido Baumilos interviu apie jo vaidmenį tuoj pasirodysiančiame filmo „Valentinas vienas“ tęsinyje „Valentinas už2rų“.

Nors nemažai apie filmą „Redirected/Už Lietuvą!“ skaitėte praėjusioje „Kinoramoje“, tačiau kalbos vis dar netylia. Mūsų akis užkliuvo už pagiriotos Dainiaus Vanago kalbos apie šį filmą. Kalba ir pats režisierius Emilis Vėlyvis. Visai nuoširdžiai. Paskaitykite arba paklausykite. Pasirodė ir toks pranešimas – E. Vėlyvio filme dauguma aktorių filmavosi už maistą. O tai blogai? Baisu? Reikėtų skambinti aktorių gelbėjimo tarnyboms? Tai tiesiog realybė. Apie tokią pat ir kitokią kino industrijos realybę prabilo ir dokumentinių poemų autorius Mindaugas Survila.

Na, ir kaip gi mes be Igno Jonyno „Lošėjo“? pakankamai ilgai tylėjome, tylėjo ir filmo kūrybinė komanda. Bet ne šiaip sau. Keliauja jie po pasaulį, visiems rodo, visi džiaugiasi giria. Ignai, o kada šį šedevrą parodysi ir mums???

Žiema. Devintieji prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ šiemet šildė Otaro Joselianio vizitu. O atvykęs režisierius tikrai turėjo ką pasakyti. Pirmiausiai prisipažino, kad nekenčia Holivudo, vėliau – kad šiuolaikinio kino cenzoriai – žiūrovai. Atsipūtęs nuo tokių pareiškimų O. Joselianis plačiau prabilo ir apie savo kūrybą ir save. Negailėkite laiko ir perskaitykite viską. Vis dėlto kalba žmogus su patirtimi, puikia akimi, kinematografiškomis smegenimis ir siela. Arba paprasčiau – vienas iš dar gyvų kino genijų. Šilto skaitymo.

Beje, rašant apie festivalius, trumpa „Sundance“ kino festivalio reziumė.

Klasika. Šiandien siūlome atsigręžti ir į kino klasiką Charlį Chapliną. Jo filmai mini 100 metų jubiliejų.

Kadras iš režisieriaus Otaras Iosselianio filmo  „Balandis ir pastrolė“ Festivalio „Žiemos ekranai“ archyvas
Kadras iš režisieriaus Otaras Iosselianio filmo „Balandis“
Festivalio „Žiemos ekranai“ archyvas

Ne tokį garbingą jubiliejų ir ne jubiliejų tuoj švęs ir Britų kino aktorė Helen Mirren. Šiai išdidžiai, visada besišypsančiai ir tikrai puikiai aktorei bus įteiktas Britų kino akademijos apdovanojimas „Bafta“. Helen, jei skaitai (kodėl juokiatės? Stebuklų būna) – sveikiname!

Beje, kviečiame paskaityti straipsnį, kuriame pasakojama, kaip serialas „X failai“ (The X-files, 1993) pakeitė televizijos serialų istoriją.  Kino istoriją keičia ir menininkai, ne tiesiogine ta žodžio prasme, tik fotografijomis. Daug kalbėti nereikia, žiūrėkite.

Viskas. Vat ir ne! Kadangi dabar sėdite prie kompiuterio, naršote internete, negalime nepasiūlyti/priversti pažiūrėti Spike Jonze filmo „Ji“ (Her, 2013). Kino kritikai sako, kad kiekvienas, „priklausomas nuo interneto“, turėtų pažiūrėti šią juostą.

O visiškai atsisveikindami paliekame Jus su greitai kino teatruose pasirodysiančiais filmais.

Iki kito sekmadieno!

Komentarai