Lietuvių kino organizacijos – aktyvios kino raštingumo ir auditorijos plėtros puoselėtojos

Auditorija Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus archyvas

Auditorija
Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus archyvas

Vakar, birželio 7-ąją, trys Lietuvos kino organizacijos turėjo pagrindo džiūgauti – jų projektams skirta ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA finansinė parama. Kino teatras „Pasaka”, „Meno avilys” ir  Lietuvos kino centras pateko į MEDIA programos schemos „Auditorijos plėtra” finansuojamųjų sąrašą. Iš viso buvo pateikta 48 paraiškos, o paremta tik 16 projektų, iš kurių net keturi bus įgyvendinti Lietuvoje.

Pasak „Kūrybiška Europa“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus vadovės Evos Brazdžionytės, Europos Komisija siekia investuoti į darbą su kino žiūrovais, skatinti naujų auditorijų atsiradimą, jų formavimą ir plėtrą, supažindinant žiūrovus bei jaunimą tiek su Europos kino klasika, tiek su naujausiais Europos filmais. Šiam tikslui pasiekti nuspręsta 2014-2020 m. skirti finansavimą dviejų tipų projektams – kino raštingumo ir auditorijos formavimo iniciatyvoms.

Itin sėkmingas šių metų „Auditorijos plėtros” finansavimo turas buvo kino teatrui „Pasaka“ – paremti net du auditorijos formavimo projektai „#europeanfilmchallenge” ir „Scope100”. Pirmajame projekte „Kino pasaka“ užima pagrindinio paraiškėjo bei vykdytojo poziciją kartu įtraukiant partnerius iš Latvijos ir Estijos. O tarptautiniame projekte „Scope100” Vilniuje įsikūręs kino teatras dalyvauja kaip partneris ir bus atsakingas už dalies projekto įgyvendinimą Lietuvoje.

Auditorija Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus archyvas

Auditorija
Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus archyvas

Kaip teigia „Kino pasakos” direktorė Greta Akcijonaitė, jų sumanyta iniciatyva „#europeanfilmchallenge” skirta tiems, kas mėgsta europinį kiną, dalyvauja socialinių tinklų gyvenime ir nebijo iššūkių. Kiekvieną kartą pažiūrėjęs Europos filmą, žmogus pasidalins žinia apie tai savo socialiniame tinkle ir pažymės grotelėmis „europeanfilmchallenge”. Pirmojo projekto etapo, kuris vyks Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, pabaigoje vyks aktyviausio kino mylėtojo rinkimai ir bus apdovanoti trys nugalėtojai, kuriems atiteks vertingas prizas – kelionė, akreditacija ir apgyvendinimas tarptautiniame Berlyno kino festivalyje. Antrojo etapo nugalėtojai turės galimybę nukeliauti į prestižinį Kanų kino festivalį. Na, o kalbant apie prancūzų inicijuotą projektą „Scope100”, tai jame 100 bet kokio amžiaus, lyties, profesijos kino entuziastų iš visos Lietuvos pagalba bus sudarytas kino teatrų repertuaras. Šiai grupei žmonių bus pasiūlyta pažiūrėti naujausius, Lietuvoje dar nerodytus filmus ir nuspręsti, kurie iš jų turėtų pasiekti lietuviškus kino ekranus. Taip pat ši 100 žmonių bendruomenė bus svarbus patarėjas filmų pristatymo Lietuvoje klausimais, padės nuspręsti, koks plakatas, koks anonsas, kokia vizualinė medžiaga ar reklaminė žinutė turėtų būti ištransliuota.

Reklama

Dar dvi lietuviškos kino organizacijos, pelniusios MEDIA programos paramą kino raštingumo projektams, – „Meno avilys” ir Lietuvos kino centras. Pastaroji institucija partnerio teisėmis prisijungė prie britų projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas” (angl. „European film clubs and schools licensing”), kurio tikslas – vystyti kino edukaciją Lietuvoje, skiriant daugiau dėmesio vaikams ir jaunimui, plėsti filmų bazę ir skatinti Lietuvos mokyklas ja naudotis, taip pat išbandyti kino klubus kaip kino raštingumo modelį ir tinkamumą Lietuvai. Kiti šio projekto partneriai yra Didžiosios Britanijos kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe”, Latvijos ir Gruzijos kino centrai, Barselonos autonominis universitetas.

Aktyvus kino edukacijos ir raštingumo puoselėtojas Lietuvoje „Meno avilys“ sėkmingai trečius metus iš eilės kaip partneris dalyvaus projekte „Kino gestai” (angl. „Moving Cinema”). Tai kino edukacijos iniciatyva, kurios metu moksleiviai susipažįsta su kino kūrimo ypatybėmis kino režisierių vedamose dirbtuvėse, kuria savo filmus, dalyvauja susitikimuose su kino kūrėjais, žiūri filmus mokyklose ir kino teatruose, diskutuoja apie kiną ir patys surengia filmų rodymų programą. Įvairiuose Lietuvos miestuose kino kūrėjai ir kino edukatoriai susitinka su moksleiviais mokyklose ir kino teatruose. Mokytojai ir mokyklų bibliotekininkai projekto seminaruose gilinsis, kaip įgalinti kiną edukacijoje. Šį kino edukacijos projektą „Meno avilys“ vykdo kartu su kolegomis iš kino organizacijų „A Bao A Qu“ (Ispanija), „Os Filhos de Lumière“ (Portugalija), Paryžiuje įsikūrusios Prancūzų sinematekos bei Tarptautinio Edinburgo filmų festivalio (Jungtinė Karalystė).

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*