fbpx
Naujienos

Lietuvoje pristatoma slapta kamera nufilmuota komedija „La Bjaurybė, širdžių karalienė“

Kadras iš filmo „La Bjaurybė, širdžių karalienė“ Gravitas Partners archyvas
Kadras iš filmo „La Bjaurybė, širdžių karalienė“
Gravitas Partners archyvas

Lengvai kvaištelėjusi prancūzų komedija „La Bjaurybė, širdžių karalienė“ – didžiulio populiarumo sulaukęs filmas – atkeliauja ir į Lietuvą. Filmuojant šią komediją Londone pagrindinė aktorė su aukštakulniais užlipo ant Kensingtono rūmų vartų ir savo choreografiniais pamokymais trukdė karališkosios apsaugos pasikeitimą, už ką vėliau dvi naktis praleido Londono kalėjime. Ir visa tai tam, kad komedija būtų nufilmuota slaptomis kameromis.

Pagrindinė komedijos veikėja trisdešimtmetė Kamila, įstrigusi rutinoje, suvokia, jog paprastų mirtingųjų gyvenimas – ne jai, todėl leidžiasi į vienintelio karališkosios šeimos viengungio, Didžiosios Britanijos princo Hario, medžioklę. Tačiau čia veiksmas vyksta ne filmavimo aikštelėje, bet viešose Londono vietose kitiems žmonėms neįtariant, jog dalyvauja improvizacinėje komedijoje.

„Kiekviena filmo scena turėjo tris scenarijus: pirmas – tas, kurį matote filme, kitas – kaip neplanuotai klostysis situacija ir, galiausiai, kaip reaguos ir elgsis pati Kamila. Reikėjo padaryti taip, kad nebūtų nė vieno momento, kai „La bjaurybės“ pašnekovai įtartų, kas vyksta, todėl aktorė buvo lydima kito užsimaskavusio žmogaus, kuris rankinėje nešiojosi slaptą kamerą, o su ja režisierius nuolat buvo susijungęs ausinėmis“, – filmo užkulisius pasakoja režisierė Noémie Saglio.

Gerai žinomos prancūzų komikės Kamilos Kotyn (pranz. Camille Cottin) kuriama „La bjaurybė” yra tarsi Borato moteriškoji versija – tik dar aštresnė ir beprotiškesnė. Filme rodoma, kaip į netikėtą įžūlios princo gerbėjos elgesį reaguoja karališkoji britų apsauga, taksi vairuotojai, kitas aptarnaujantis personalas ar eiliniai praeiviai.

„Gerokai šaržuotas Kamilos personažas ne vieną kartą sulaužė konservatyviai Didžiosios Britanijos visuomenei priimtas etiketo taisykles. Ji nepakanti ir aikštinga, o jos troškimai viršija įprastiems mirtingiesiems būdingus norus. Pavyzdžiui, gyvūnų parduotuvėje ji užsimano padaro, kuris nesišlapina ir net neegzistuoja. Žmonėms ji patinka, nes išdrįsta garsiai pasakyti tai, ką daugelis iš tiesų galvoja“, –  teigia pagrindinė filmo aktorė Camille Cottin.

Komedija filmuota mėnesį, todėl visos scenos buvo kruopščiai suplanuotos, o rizikingiausios iš jų galėjo būti filmuojamos tik vieną kartą. „Scena, kurioje Kamila lipa ant Kensingtono rūmų tvoros buvo ruošta valandų valandas, filmavimo komanda netgi sužinojo, kad ant stogų buvo pasislėpusių snaiperių, saugančių karališkąją šeimą. Gal ir gerai, kad princas Haris nė nenutuokė, kas dedasi už rūmų vartų“, – pasakoja N. Saglio.

Filmas „La Bjaurybė, Širdžių karalienė“ Lietuvos kino teatruose pasirodys balandžio 22 d.
Filmo anonsas: 

Komentarai