fbpx
Naujienos

Lietuvos kino centras parėmė du tęstinės kino gamybos ir du kino sklaidos projektus

„Sangailė“ Jurgis Kairys ir Julija Steponaitytė autorė Ugnė Vasyliūtė
„Sangailė“ Jurgis Kairys ir Julija Steponaitytė
autorė Ugnė Vasyliūtė

Lietuvos kino centras skyrė valstybinį finansavimą dviem filmų tęstinės gamybos projektams ir dviem kino sklaidos projektams. Režisierės Alantės Kavaitės vaidybinio pilnametražio filmo „Sangailė“ (prodiuserinė įmonė VšĮ „Fralita films“) tęstinės gamybos darbams skirta 200 000 Lt. Režisieriaus Arūno Matelio dokumentinio filmo „Gladiatoriai. Kita planeta“ (prodiuserinė įmonė „Ultra Nominum“) tęstiniams gamybos darbams skirta 250 000 Lt. Kino sklaidos projektui „KINFO apdovanojimai 2014“ skirta 4 500 litų parama, o VšĮ „Just a moment“ filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ pristatymui tarptautinio Roterdamo filmų festivalio programoje skirta 846 Lt.

Lietuvos ir Prancūzijos bendros gamybos filmas „Sangailė“ pasakoja apie septyniolikmetę vilnietę Sangailę, kuri žavisi akrobatiniu skraidymu. Ji svajoja tapti pilote, bet svajonė atrodo nepasiekiama dėl paniškos aukščio baimės. Aviacijos šventėje Sangailė susipažįsta su bendraamže iš Elektrėnų Auste, visiška savo priešingybe, – ši mėgaujasi gyvenimu ir daro viską, kad išpildytų savo svajones. Austė įkvepia Sangailę ryžtis skrydžiui, tačiau pirmas bandymas virsta košmaru. Sangailei teks patirti daug skausmo, akistatų su savimi ir atradimų, kad peržengtų pavojingą ribą, skiriančią ją nuo didžiosios svajonės įgyvendinimo.

Tarptautinės bendros produkcijos projektas „Gladiatoriai. Kita planeta“ – tai dokumentinis žvilgsnis iš vidaus į profesionalų dviračių sporto pasaulį. Projektas yra gavęs „MEDIA“ programos paramą parengiamiesiems darbams, o jo scenarijus 2011 m. buvo nominuotas „MEDIA Europos Talento prizui“, kuris  kasmet yra skiriamas geriausiam Europos Komisijos „MEDIA“ programos paremtam kino projektui.

Filme pasakojama apie vieną sunkiausių sporto šakų ir savo svajonei atsidavusius sportininkus, gyvenančius pagal savo garbės kodeksą ir išoriniam pasauliui nepažįstamas taisykles ir regulą. Filmas atskleidžia žmogiškas aistras ir pasirinkimus, titaninę valią bei dviračio sporto vizualinę plastiką.

Režisierės Giedrės Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ tarptautinė premjera įvyko 2013 metų rudenį 27-ajame Varšuvos filmų festivalyje. Nuo tada filmas aplankė 15 tarptautinių kino filmų festivalių, jis buvo parodytas visuose didžiuosiuose Lietuvos kino festivaliuose. Kvietimas dalyvauti tarptautiniame Roterdamo filmų festivalyje suteikia galimybę dar kartą filmą pristatyti gausiai kino profesionalų bendruomenei. „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ pasakoja apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais atsirado roko grupė ,,Antis”. Cirko dvasiai artimas įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai, ir net patiems grupės nariams netikėtai, grupė tapo ryškiausiu Dainuojančios Revoliucijos vėliavnešiu ir masiniu reiškiniu, įtraukiančiu tūkstančius pasekėjų.

Kino naujienų tinklapio kinfo.lt organizuojami „KINFO apdovanojimai 2014“ suteikė galimybę Lietuvos žmonėms internetinio balsavimo metu išrinkti, jų manymu, geriausią pastarųjų metų lietuvišką filmą, prodiuserį, aktorių ir aktorę, režisierių, operatorių ir t.t. Geriausieji bus apdovanoti šiandien, sausio 29 d. vykstančios apdovanojimų ceremonijos metu. Renginio organizatoriai tikisi, jog šis renginys taps kasmetiniu.

Lietuvos kino centras

Komentarai