Lietuvos kūrėjai Venecijos kino festivalio industrijos gigantus įtrauks į virtualią realybę

Kadras iš virtualios realybės filmo „Kruvinasis sekmadienis VR

Šiuo metu vykstančiame 47-ajame Venecijos kino festivalyje – lietuviškas akcentas. Pirmą kartą festivalio istorijoje rengiamoje virtualios realybės (VR) filmų programoje pristatomas režisieriaus Andriaus Lekavičiaus interaktyvaus dokumentinio VR filmo „Kruvinasis sekmadienis VR“ projektas. 

Parengti arba dar gaminami virtualios realybės projektai, kurie bus pristatyti forume „Gap-Financing Market“ – naujiena seniausiu tituluojamame kino festivalyje.

Lietuvio filmas – vienintelis Rytų ir Šiaurės Europos VR kino projektas, patekęs į naują prestižinio kino forumo programą. Iš viso čia bus pristatyta 10 virtualios realybės projektų iš viso pasaulio. Greta Lietuvos kūrėjų darbo industrijos profesionalai susipažins su projektais iš Kanados, JAV, Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos.

„Nors Lietuvoje nei finansais, nei patirtimi dažnai dar negalime konkuruoti su didžiosiomis pasaulio kino ir technologijų šalimis, tačiau šis projektas savo idėja ir turiniu drąsiai atsistojo šalia jų. Žmonių ir totalitarinės sistemos susidūrimas, laisvės ir nepriklausomybės troškimas, žurnalisto, atsidūriusio konflikto epicentre, moraliniai ir profesiniai pasirinkimai – visos šios temos aktualios ir tarptautiniame kontekste. Jos amžinos ir pasikartojančios skirtingose pasaulio vietose“, – sako A. Lekavičius.

„Kruvinasis sekmadienis VR“ – pirmasis lietuviškas virtualios realybės kūrinys. 15 minučių truksiantis filmas žiūrovus nukels į 1991 metus ir leis patirti, ką išgyveno beginkliai laisvės gynėjai tragišką sausio 13-osios naktį prie televizijos bokšto Vilniuje.

Reklama

Filmas žiūrovui leis pasijusti aktyviu istorijos dalyviu. Jis „taps“ žurnalistu, kuris su vaizdo kamera atsiduria prie TV bokšto. Aplink būriuojasi taikūs žmonės, artėja tankai. Vos per kelias minutes veikėjas privalės apsispręsti – filmuoti sovietinės armijos agresiją prieš beginklius žmones ar gelbėti sužeistųjų gyvybes.

Venecijos kino festivalyje ketvirtus metus organizuojamas „Gap-Financing Market“ forumas suteikia unikalią galimybę režisieriams ir prodiuseriams pristatyti savo projektus svarbiems kino ir TV industrijos žmonėms – rėmėjams, platintojams, pardavimų agentams, interneto platformų atstovams, tarp kurių yra ir rinkos gigantai, pavyzdžiui, „Amazon“.

„Galimybė atsidurti šalia didžiųjų virtualios realybės kūrėjų iš viso pasaulio – didelė garbė ir pripažinimas. Tai įkvepia komandą dirbti toliau“, – tvirtina Bartosh Polonski, projektą gaminančios interaktyvius sprendimų „Gluk Media“  prodiuseris.

Šiuo metu „Kruvinasis sekmadienis VR“ yra intensyvioje projekto gamybos stadijoje. Oficiali premjera numatyta 2018 m. sausio 13 d.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*