fbpx
Naujienos

,,Meistras ir Tatjana” tęsia įspūdingą tarptautinę kelionę

Filmas ,,Meistras ir Tatjana” Triesto tarptautiniame festivalyje
Filmas ,,Meistras ir Tatjana” Triesto tarptautiniame festivalyje

Vienas ryškiausių 2015 metų lietuviškų dokumentinių filmų ,,Meistras ir Tatjana”, pernai puikiai įvertintas ne tik Lietuvos kino salių žiūrovų, bet ir tarptautinių Krokuvos, Leipzigo, Amsterdamo ir daugelio kitų svarbių kino festivalių auditorijų, tęsia tarptautinę kelionę.

Naujus metus filmas pasitiko sausio 9 – 12 dienomis Arhus mieste Danijoje vykusiame Baltijos šalių kino festivalyje ,,Baltic Frames”. Diskusijos su sovietine praeitimi temą pasirinkusiame festivalyje Lietuvą atstovavo net du režisierės Giedrės Žickytės filmai – ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją” ir ,,Meistras ir Tatjana”.

Kitas filmo rodymas ir kartu itališka filmo premjera įvykęs sausio 23 dieną Triesto tarptautiniame festivalyje. Peržiūrą pristačiusi režisierė sulaukė ne tik pilnos salės žiūrovų aplodismentų, bet ir specialaus prizo, kuriuo kiekvienais metais vieną festivalio filmą apdovanoja renginio partneris –  kultūros laidoms skirtas televizijos kanalas SKY ARTE.

Tolimesnė filmo kelionė driekiasi į šiaurę, kur įvyks švediška ir estiška filmo premjeros. Sausio mėnesio pabaigoje naujausią Giedrės Žickytės filmą išvyks Taline vykstančio dokumentinių filmų festivalio ,,DocPoint” žiūrovai, o vasario mėnesį jis pasieks svarbiausio Skandinavijos regiono kino renginio – Gioteburgo tarptautinio kino festivalio – sales. Jau 39 – tąjį kartą vykstantis kasmetinis kino renginys pasižymi išskirtine filmų ir žiūrovų gausa – kasmet į 500 filmų iš maždaug 90 skirtingų šalių sudarytą programą parduodama apie 130000 bilietų. ,,Meistras ir Tatjana” yra pirmasis lietuviškas filmas, rodomas šiame prestižiniame filmų festivalyje.

Filmo ,,Meistras ir Tatjana” kūrėjai kviečia pasinerti į aistringos meilės ir kvapą gniaužiančios fotografijos pasaulį. Jo centre – Vitas Luckus, vienas iš Lietuvos fotografijos mokyklos kūrėjų, su fotoaparatu išmaišęs visą Sovietų Sąjungą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, kartu namuose augino liūtą ir tapo vieną ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni spalvingiausios chebros, gyvenimo džiaugsmo ir pokalbių iki aušros. „Meistras ir Tatjana“ – neišgalvota, įkvepianti ir iki širdies gelmių sukrečianti genialaus kūrėjo gyvenimo ir meilės istorija.

Šiuo metu filmą Lietuvoje galite pamatyti Vilniuje – kino teatre ,,Pasaka” ir Ozo kino salėje.

Komentarai