fbpx
Naujienos

Net ir genijui reikia redaktoriaus. Filmas, lepinantis išskirtine aktorių Colin Firth ir Jude Law vaidyba

Kadras iš filmo „Genijus“  GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Genijus“
GPĮ archyvas

Ar kada pagalvojote, kad jūs jau pavargote nuo specialiaisiais efektais ir įtampa perkrautų filmų? Nuo triukšmingų garso takelių, nenutrūkstančios vaizdų karuselės, bet trūkumo gilesnės minties, tekstų, poezijos, gyvenimo filosofijos stokos? Kartais suaugusieji ieško filmo skirto būtent jiems, kuris priverstų galvoti, kuris informuotų, lavintų, šviestų, praturtintų. Būtent toks filmas šią vasarą yra „Genijus“ – apie talentingą pasaulyje gerai žinomą knygų redaktorių Maksvelą Perkinsą (akt. Colinas Firthas), kuris atskleidė rašytojų E. Hemingvėjaus, F. S. Ficdžeraldo talentus, o taip pat išleido ir kito pagrindinio filmo herojaus Tomo Vulfo (akt. Jude Law) du pirmuosius romanus.

Aktoriai Colinas Firthas ir Jude Law atskleidžia dramą, kurią patyrė jų herojai – kiekvienas kūrėjas sunkiai suderina talentą su asmeniniu gyvenimu. Bet rašytojo meilužė ir mecenatė misis Alina Bernštain (akt. Nikolė Kidman) nenori su tuo susitaikyti – ji aistringai ir savininkiškai myli Tomą. Perkinsas ir Vulfas ne tik užsimiršta dieną naktį dirbdami prie knygos tekstų, bet ir patiria įtampą keistuose tarpusavio santykiuose, kurie savotiškai, hedonistiškai leidžia mėgautis intelektualia vienas kito draugija. Lyg tėvas ir sūnus, lyg mokytojas ir mokinys jie žodis po žodžio ištraukia teksto esmę, ką reikia išpublikuoti skaitytojui. „Kaip pirmąkart įsimylėjai? Ką tiksliai tu pajutai?“

Kaip iš marmuro luito Mikelandželas išskaptavo tobulą Dovydą, taip iš kelių tūkstančių puslapių šūsnies Maksui reikia išbraukti pastraipas ir drauge su Tomu ištraukti minties perlus. Nors pastarajam kiekvienas žodis atrodo svarbus. Kokia būtų Amerika be savo rašytojų, o rašytojai be redaktoriaus?

Puikus režisieriaus Michaelo Grandage darbas, biografinė drama apie XX amžiaus pradžios asmenybes „Genijus“ jau greitai Lietuvos kinoteatruose.

Komentarai