Noomi Rapace: „Nuodėmingos aistros“ veikėjos – šiuolaikinės moterys

Kadras iš filmo „Nuodėmingos aistros“ „Garsų pasaulio įrašų“ archyvas

Kadras iš filmo „Nuodėmingos aistros“
„Garsų pasaulio įrašų“ archyvas

Erotiniame trileryje „Nuodėminga aistra“ atskleidžiamos moterų intrigos, jų slaptos mintys, troškimai bei priemonės siekiant tikslo. Vieno iš pagrindinių vaidmenų atlikėja Noomi Rapace pasakojo apie susipažinimą su savo personažu bei moters vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje.

Tylutę Izabelę filme įkūnijusi Noomi sakė, kad suprasti savo personažą jai nebuvo lengva. Izabelė akivaizdžiai turi psichinių problemų, tačiau jas labai sunku pastebėti. „Prieš pradėdama filmuotis daug skaičiau ir ieškojau ligos, kuria galėjo sirgti Izabelė. Buvo akivaizdu, kad jos būklė nestabili, tačiau man norėjosi suprasti viską: jos savijautą, elgesio priežastis, būseną, kurioje ji įstrigusi“, – sakė aktorė.

N. Rapace pasakojo savo veikėją geriausiai pažinusi bendraudama su kito pagrindinio vaidmens atlikėja Rachel McAdams: „Kalbėdamos su Rachel, išsiaiškinome, kad mūsų personažai labai panašūs. Abi jos konkurencingos, paslaptingos asmenybės, svajojančios apie didžiulę sėkmę. Iš tiesų, jos patinka viena kitai ir net jaučia pagarbą“. Prastai susiklosčiusios aplinkybės, didžiuliai reikalavimai ir spaudimas iš jas supančios aplinkos, priverčia moteris parodyti blogiausias savo savybes.

„Jos abi nueina per toli ir praranda viena kitą kaip draugės. Buvo be galo įdomu tyrinėti jų tarpusavio santykius ir draugystę. Niekada nežinojau, kas įvyks toliau, ką dar jos gali iškrėsti. Su režisieriumi dirbome neįprastai – viską tyrinėjome. Kiekvienoje scenoje turėdavome pačios surasti tiesą“, – kalbėjo Noomi Rapace.

Pasakodama apie filmą, Noomi kalbėjo ir apie šiuolaikinės moters padėtį bei vaidmenį visuomenėje. Aktorės teigimu, moterys labiau nei vyrai moka manipuliuoti kitais. Jos išlaiko rafinuotumą net bendraudamos su tais, kurių nekenčia. „Vyrai supykę greičiausiai truputį išgeria ir išlieja savo pyktį fiziškai. Moterų elgesys kur kas sudėtingesnis. Būdama paauglė pastebėjau kaip sunku suprasti, kas vyksta moterų galvose. Mergaitės regzdavo intrigas, pasitikėdavo viena kita, o paskui į nugarą smeigdavo peilį. Niekada negali žinoti, ką moteris iš tiesų mano apie kitą žmogų.“, – atviravo N. Rapace.

Reklama

Aktorė teigė mananti, kad moterys turi daugybę skirtingų pusių: „Galbūt todėl, kad beveik visada mes jaučiame visuomenės spaudimą. Iš mūsų dažnai tikimasi labai daug. O ir pačios moterys siekia būti tobulos. Mes norime būti gražios ir dailios, bet ir sukurti šeimą, gimdyti vaikus. Norime patikti žmonėms, bet kilti karjeros laiptais. Gyvenime tiek daug vaidmenų, kuriuos viena moteris turi atlikti vienu metu“.

Vaidindama „Nuodėmingoje aistroje“ N. Rapace teigė supratusi, kad jaunoms moterims, kurios nori išlaikyti savo darbus ar gauti geresnes pareigas, ypač sunku. Jos privalo augti drauge su industrija. Kaip ir „Nuodėmingos aistros“ herojės: „Mūsų personažai privalo pristatyti idėjas, veikti greitai, bet patikimai ir priimti logiškus, bet drąsius sprendimus. Nėra laiko svarstyti galimybių ar dėlioti prioritetų. Galiausiai nelieka laiko galvoti apie kitus. Tu privalai būti pirma ir geriausia, nes gali netekti visko, ką turi“.

Tokiame pasaulyje galiausiai nebelieka laiko draugystei. Ištikimybė nieko neduoda, ji tik stabdo asmenybės savarankiškumą. Moterys privalo tapti šaltos ne tik išorėje, bet ir viduje. Užslopinti savo emocijas taip, kad jos netrukdytų išgyventi šiame pasaulyje, o tai tikrai gąsdina.

Aistringas ir intriguojantis trileris „Nuodėminga aistra“ Lietuvos kino teatruose nuo birželio 7 dienos.

Filmo anonsas:

„Garsų pasaulio įrašų“ informacija

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*