Paskelbtos 2018 m. „Oskarų“ apdovanojimų nominacijos

90-ųjų „Oskarų“ apdovanojimų nominantų koliažas

Sausio 23 d. JAV Kino meno ir mokslo akademija paskelbė 90‑ųjų „Oskarų“ apdovanojimų nominantus.

Daugiausia – net 13 – nominacijų pelnė Guillermo del Toro „Vandens forma“ (The Shape of Water). Christopherio Nolano „Diunkerkas“ (Dunkirk) varžysis dėl 8 „Oskarų“ statulėlių. Martino McDonagh „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour) atiteko 7 nominacijos. Tuo tarpu Gretos Gerwig „Lady Bird“ pretenduoja į 5 apdovanojimus.

Iškilminga 90‑ųjų „Oskarų“ apdovanojimų ceremonija vyks kovo 4 d. Ją ves komikas ir laidų vedėjas Jimmy Kimmelas.

ŠIŲ METŲ „OSKARŲ“ NOMINANTAI:

Geriausias filmas:

Reklama
  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)“
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Pradink“ (Get Out)
  • „Lady Bird“
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • „Valstybės paslaptis“ (The Post)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour)

Geriausias režisierius:

  • Guillermo del Toro – „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • Christopher Nolan – „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • Paul Thomas Anderson – „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • Greta Gerwig – „Lady Bird“
  • Jordan Peele – „Pradink“ (Get Out)

Geriausias aktorius:

  • Timothée Chalamet – „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)
  • Daniel Day-Lewis – „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • Daniel Kaluuya – „Pradink“ (Get Out)
  • Gary Oldman – „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • Denzel Washington – „Roman J. Israel Esq.“

Geriausia aktorė:

  • Sally Hawkins Jenkins – „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • Frances McDormand – „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour)
  • Margot Robbie – „Aš esu Tonia“ (I, Tonya)
  • Saoirse Ronan – „Lady Bird“
  • Meryl Streep – „Valstybės paslaptis“ (The Post)

Geriausias antro plano aktorius:

  • Willem Dafoe – „Floridos projektas“ (The Florida Project)
  • Woody Harrelson – „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour)
  • Richard Jenkins – „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • Christopher Plummer – „Visi pasaulio pinigai“(All the Money in the World)
  • Sam Rockwell – „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour)

Geriausia antro plano aktorė:

  • Mary J. Blige – „Mudbound“
  • Lesley Manville – „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • Octavia Spencer – „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • Allison Janney – „Aš esu Tonia“ (I, Tonya)
  • Laurie Metcalf – „Lady Bird“

Geriausias originalus scenarijus:

  • „Didžioji liga“ (The Big Sick)
  • „Pradink“ (Get Out)
  • „Lady Bird“
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour)

Geriausias adaptuotas scenarijus:

  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)
  • „The Disaster Artist“
  • „Loganas“ (Logan)
  • „Pokerio princesė“ (Molly’s Game)
  • „Mudbound“

Geriausias operatoriaus darbas:

  • Roger Deakins – „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • Bruno Delbonnel – „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • Hoyte van Hoytema – „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • Rachel Morrison – „Mudbound”
  • Dan Laustsen – „Vandens forma“ (The Shape of Water)

Geriausias montažas:

  • „Vaikis ant ratų“ (Baby Driver)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Aš esu Tonia“ (I, Tonya)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour)

Geriausias filmas užsienio kalba:

  • „Fantastiška moteris“ (A Fantastic Woman)
  • „Įžeidimas“ (The Insult)
  • „Nemeilė“ (Loveless)
  • „Apie kūną ir sielą“ (Of Body and Soul)
  • „Kvadratas“ (The Square)

Geriausias dokumentinis filmas:

  • „Abacus“
  • „Veidai Kaimai“ (Faces Places)
  • „Icarus“
  • „Paskutinis žmogus Alepe“ (Last Ment in Aleppo)
  • „Strong Island“

Geriausias animacinis filmas:

  • „Ponas Kūdikis“ (The Boss Baby)
  • „Maitintoja “ (The Breadwinner)
  • „Koko“ (Coco)
  • „Bulius Ferdinandas“ (Ferdinand)
  • „Jūsų Vincentas“ (Loving Vincent)

Geriausia muzika:

  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Žvaigždžių karai: Paskutiniai Džedajai (Star Wars: The Last Jedi)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing Missour)

Geriausia daina:

  • „Mighty River“ iš „Mudbound“
  • „Mystery of Love“ iš „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)
  • „Remember Me“ iš „Koko“ (Coco)
  • „Stand Up for Something“ iš „Marshall“
  • „This Is Me“ iš „Didysis šou meistras“ (The Greatest Showman)

Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas:

  • „Edith and Eddy“
  • „Heaven is a Traffic Jam on the 405“
  • „Heroine“
  • „Traffic Stop“
  • „Night Skills“

Geriausias trumpametražis animacinis filmas:

  • „Dear Basketball“
  • „Garden Party“
  • „Lou“
  • „Negative Space“
  • „Revolting Rhymes“

Geriausias trumpametražis vaidybinis filmas:

  • „DeKalb Elementary“
  • „The Eleven O’Clock“
  • „My Nephew Emmett“
  • „The Silent Child“
  • „Watu Wote/All of Us“

Geriausias produkcijos dizainas:

  • „Gražuolė ir pabaisa“ (Beauty and the Beast)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)

Geriausias kostiumų dizainas:

  • Gražuolė ir pabaisa“ (Beauty and the Beast)
  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Viktorija ir Abdulas“ (Victoria and Abdul)

Geriausias grimas ir šukuosenos:

  • „Tamsos valanda“ (Darkest Hour)
  • „Viktorija ir Abdulas“ (Victoria and Abdul)
  • „Gerumo stebuklas“ (Wonder)

Geriausi specialieji efektai:

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Galaktikos sergėtojai 2“ (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
  • „Kongas: Kaukolių sala“ (Kong Skull Island)
  • „Žvaigždžių karai: Paskutiniai Džedajai (Star Wars: The Last Jedi)
  • “War for the Planet of the Apes”

Geriausias garso montažas (angl. sound mixing)

  • „Vaikis ant ratų“ (Baby Driver)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Žvaigždžių karai: Paskutiniai Džedajai (Star Wars: The Last Jedi)

Geriausi garso efektai (angl. sound editing)

  • „Vaikis ant ratų“ (Baby Driver)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „Diunkerkas“ (Dunkirk)
  • „Vandens forma“ (The Shape of Water)
  • „Žvaigždžių karai: Paskutiniai Džedajai (Star Wars: The Last Jedi)

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*