Pradedama registracija į konkursinę trumpametražių filmų programą „Naujasis Baltijos kinas“

„Naujasis Baltijos kinas“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Gegužės 22 d. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pradeda registraciją į trumpametražių filmų konkursinę programą „Naujasis Baltijos kinas“. Konkursas, pristatantis jaunų Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjų darbus, jau devintą kartą ieškos naujų talentų ir rinks įsimintiniausią Baltijos šalių filmą.

„Konkursinė programa „Naujasis Baltijos kinas“ tapo ne tik pakilimo taku kino pasaulio naujokams, bet ir reikšmingu kultūriniu įvykiu Baltijos šalyse. Tiesdami tiltus tarp profesinės patirties ir novatoriškų idėjų, sudarome sąlygas formuotis autentiškai ir savitai kino kalbai, stebinčiai aplinkos pokyčius ir kuriančiai jų dialogą su amžinaisiais klausimais“, – teigia „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Naujasis Baltijos kinas“ siekia išgirsti įdomiausius Baltijos šalių kino balsus ir skatinti jų kūrybinių galimybių augimą. Kiekvienų metų lapkričio mėnesį, per iškilmingą festivalio uždarymo ceremoniją, kompetentinga tarptautinė žiuri paskelbia konkursinės programos nugalėtojus. Geriausio Baltijos šalių trumpametražio filmo režisierius apdovanojamas „Vilniaus klasterio“ įsteigtu prizu – 10 000 eurų vertės kino aparatūros nuomos paslaugomis būsimam kino projektui įgyvendinti. Įdomiausio lietuviško filmo autoriui atitenka Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ įsteigtas 3 000 eurų piniginis prizas.

Pernai „Naujojo Baltijos kino“ konkurse varžėsi 11 trumpametražių filmų – 5 lietuvių, 3 latvių ir 3 estų režisierių darbai. Konkurso laureatus rinko kompetentinga tarptautinė žiuri: pasaulinio garso vokiečių dokumentinio kino režisierė Ulrike Ottinger, lenkų kino režisierius Filipas Marczewskis ir Tarptautinio Linco kino festivalio „Crossing Europe“ programos sudarytoja Sabine Gebetsroither.

Geriausiu programos darbu pripažintas estų režisieriaus Lauri Randlos trumpametražis filmas „Mauzoliejus“, geriausiu lietuvišku kūriniu – Dovilės Šarutytės „8 minutės“. Specialiu paminėjimu įvertinta latvių režisierės Madaros Dišlerės juosta „Sodininkas“.

Reklama

Filmų registracija į šių metų konkursinę programą „Naujasis Baltijos kinas“ vyks iki rugpjūčio 20 d. Renginio organizatoriai kviečia teikti šiais metais sukurtus, Lietuvoje nepristatytus, ne ilgesnės kaip 35 minutės trukmės darbus.           

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 9 – 26 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino režisieriai savo darbus gali registruoti čia.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.
Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*