Prasidėjo registracija į 7-osios konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ kino projektų pristatymo sesiją

Konferencija „Meeting Point – Vilnius“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Konferencija „Meeting Point – Vilnius“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kviečia kino kūrėjus iš Baltijos ir Rytų partnerystės šalių registruotis į septintus metus vyksiančio kino industrijos renginio „Meeting Point – Vilnius“ filmų pristatymo sesiją (angl. „Coming Soon“). Savo kuriamus ar neseniai pabaigtus projektus galima registruoti internetu nuo sausio 11 d. iki kovo 1 d.

Vienas didžiausių kino industrijos renginių regione „Meeting Point – Vilnius“ šiemet vyks balandžio 12–14 d. Specialios sesijos metu kino kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Moldovos, Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano ir Baltarusijos galės pristatyti užbaigtus arba jau baigiamus kurti vaidybinių, dokumentinių ar animacinių filmų projektus kino industrijos ekspertams iš visos Europos. Pabaigti, bet dar premjeros nesulaukę filmai bus rodomi specialiuose uždaruose seansuose.

Jau septintus metus iš eilės konferencija „Meeting Point – Vilnius“ padeda Lietuvos ir užsienio kūrėjams pasiekti tarptautines rinkas, sukviesdama suinteresuotus filmų platintojus, pardavimų agentus, festivalių programų sudarytojus į kasmetinį „Kino pavasarį“. Didelė dalis filmų, pristatytų sesijos „Coming Soon“ metu, sulaukia užsienio kino profesionalų dėmesio ir toliau sėkmingai dalyvauja bei pelno apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose.

Pavyzdžiui, 2013 metais Vilniuje pristatytas estų ir gruzinų bendros gamybos darbas „Mandarinai“ (angl. „Tangerines”, rež. Z.Urushadze) po metų buvo ne tik nominuotas prestižiniam „Auksinių gaublių“ apdovanojimui už geriausią užsienio filmą, bet ir apsilankė daugiau nei 30 tarptautinių kino festivalių.

Sėkmingai sesijos „Coming Soon“ metu pasirodęs filmas „Modris“ (rež. J. Kursietis, Latvija, 2014), savo premjerą atšventė tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje, o vėliau kelionę tęsė po tarptautinius Toronto, Varšuvos, Tesalonikų ir Kotbuso filmų festivalius.

Reklama

Būtent „Meeting Point – Vilnius“ metu tarptautinė industrija pirmą karta buvo supažindinta su lietuvių filmais „Lošėjas“ (rež. Ignas Jonynas, 2014), „Sangailės vasara“ (rež. Alantė Kavaitė), „Streikas“ (rež. Romas Zabarauskas), „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė).

„Meeting point – Vilnius“ filmus pristatantiems režisieriams ar prodiuseriams bus suteikiamos papildomos paslaugos, leidžiančios tobulinti savo filmų kūrimo ir pristatymo įgūdžius.

Kino kūrėjai kviečiami nedelsti ir 2016 m. filmų paraiškas jau dabar užpildyti čia: https://vp.eventival.eu/viff/2016

Filmų pateikimo taisykles rasite čia: http://kinopavasaris.lt/lt/filmu-pateikimu-taisykles

Festivalis „Kino pavasaris“

Festivalis „Kino pavasaris“

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.
Festivalis „Kino pavasaris“

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*