Profesionalai kviečia diskutuoti apie kiną

„Gero kino klubas“

„Gero kino klubas“

Atsivertę Kauno kino centro „Romuva“ repertuarą lapkričio mėnesį išvysite net dvi paskaitas apie kiną, vyksiančias antradienio vakarais. Tai – „Gero kino klubo“ iniciatyva kiną ne tik žiūrėti, bet ir žvelgti į jį giliau, diskutuoti ir suprasti.

Kaip kinas valdo žiūrovus?

Neretai filmą renkamės pagal jį sukūrusį režisierių, siužetą, prodiuserį ar vaidinančius aktorius bei reklamą. Tačiau tikriausiai retai kada  susimąstome, kaip pasirinkto filmo peržiūra mus paveiks. Neretai ne tik trileriai bei siaubo filmai palieka aštrų įspūdį, bet ir dramos ar kito žanro filmai pusmetį ar ilgiau lieka įsirėžę atmintyje. Pasak filosofo Nerijaus Čepulio, filmai turi ypatingą galią įtraukti žmogų, nes stebint kiną aktyviai dirba smegenys. Egzistuoja net kino terapija, kurios būdu siekiama paveikti žiūrovą. Kinas – viena iš medijų, o medijos šiandieniniame pasaulyje – viena paveikiausių priemonių, kurių gausu aplinkoje.

Jau lapkričio 8 dieną Kauno technologijos universiteto filosofas Nerijus Čepulis kvies diskutuoti ar mes valdome naująsias technologijas, ar jos – mus? Kaip netapti medijų įkaitais, o jas naudingai išnaudoti savo tikslams? Filosofo paskaita „Uodega vizgina šunį: fatali kino medijos įtaka visuomenei“ vyks 18 val. Kauno kino centre „Romuva“.

Kino kritiku (ne)gali būti kiekvienas

Reklama

Lietuvos kino naujienų tinklapio „Kinfo“ apžvalgininkė Giedrė Vyšniauskaitė kviečia diskutuoti apie kino kritiką. Pristatydama termino problematiką G. Vyšniauskaitė pasakos kodėl paskutiniu metu yra kalbama apie kino kritikos krizę. Aptariant kino kritikos istoriją bus pateikiami ir tokie pavyzdžiai, kai kino kritikais tampa žiūrovai, pvz.: internetinėje filmų duomenų bazėje (imdb.com) IMBD. Paskaitoje „Kino kritika – aukso amžius ar pabaiga?“ kviesime įsitraukti į diskusiją kokia kritika yra vertinga. Ar tikrai „lengviausia“ yra kritikuoti, kokiems filmams reikalinga kritika bei ar kritika yra kūryba. Šiuos ir daugelį kitų klausimų kviečiame aptarti „Gero kino klube“ lapkričio 15 dieną 19 val. Kauno kino centre „Romuva“.

Kinas kitu kampu

„Gero kino klubas“ – tai galimybė pažvelgti į kiną kitu kampu. Kauno kino centre „Romuva“ vykstantys susitikimai su kino žinovais ir kūrėjais, specialios filmų peržiūros ir diskusijos. „Gero kino klubo“ vakaruose gali dalyvauti visi norintys. Kuriančius kviečiame peržiūrėtų kino filmų apžvalgas siųsti adresu info@kinaskaune.lt . Paskelbtų recenzijų autoriai bus apdovanoti kvietimais į kino seansą ar klubo paskaitą / susitikimą bei turės galimybę būti išpublikuotais partnerių leidiniuose ir svetainėse.

Lapkričio mėnesį „Gero kino klubas“ kviečia ne tik į paskaitas, bet ir į filmų peržiūras. Lapkričio 22 d. 18:00 val. vyks lietuviško filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ (rež. Romas Zabarauskas, 2016 m.) peržiūra ir diskusija. Lapkričio 29 dieną 18:00 val. žiūrėsime Iggy Popo istoriją atskleidžiančią juostą „Gimme danger“ (rež. J. Jarmusch, 2016 m.) po kurios taip pat kviesime dalintis filmo sukeltomis mintimis ir emocijomis.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*