„Scanoramoje“ – renginiai, aptariantys moterų vaidmenį kino industrijoje

Režisierė Eglė Vertelytė „Stebuklo“ filmavimo aikštelėje

Tęsdamas ilgametę tradiciją supažindinti su kino industrijos užkulisiais, šių metų lapkričio 18 d.  Europos šalių kino forumas „Scanorama“ surengs atvirą diskusiją „Moterys kino industrijoje“ ir meistriškumo dirbtuves su animacijos prodiusere Luce Grosjean. Pastarųjų įvykių kontekste šios diskusijos įgauna dar didesnę prasmę.

„Šiais metais beveik pusę festivalio programos sudaro moterų režisierių darbai. Moterys dominuoja ir jauniesiems kino profesionalams skirtoje konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“. Ši statistika paskatino reaguoti į visuotinai pastebimus pokyčius ir surengti diskusiją, apžvelgiančią moterų padėtį kino industrijoje“, – teigia festivalio meno vadovė dr. Gražina Arlickaitė.

Atviroje diskusijoje – ryškios kino industrijos moterys

Diskusijos „Moterys kino industrijoje“ atspirties tašku tapo šiuo metu pirmasis Baltijos šalyse vykdomas projektas, skirtas moterų profesiniam tapatumui tirti. Juo siekiama aprėpti Lietuvos kino istoriją ir dabartį, įvardyti, kaip kito moterų padėtis kine, kas lėmė jų apsisprendimą pasirinkti šią meno sritį ir su kokiais sunkumais susiduria dirbdamos.

Projekto iniciatorė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė tikisi, kad tyrimas padės įveikti įsigalėjusius stereotipus, užtikrins moterų lygiateisiškumą kino industrijoje ir paskatins atviresnį kūrybinį bei profesinį bendradarbiavimą. Jos teigimu, Lietuvos ir užsienio režisierių sėkmė tarptautiniuose kino festivaliuose įrodo, kad kino pasaulis jau žengia šiuo keliu.

Reklama

Diskusijoje pirmą kartą bus viešai pristatyti vykdomo tyrimo tikslai ir pagrindiniai jame keliami klausimai. Renginyje patirtimi dalinsis režisierė ir scenaristė Eglė Vertelytė, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė, kino teoretikė dr. Natalija Arlauskaitė, švedų kino kritikė Jannike Åhlund ir latvių kino kritikė, Latvijos kino centro direktorė, Dita Rietuma.

Meistriškumo dirbtuvėse – dėmesys animacijai

Lietuvoje suaktyvėjus animacijos kūrimui, kino profesionalai bus kviečiami plačiau susipažinti su industriniais šios meno šakos aspektais – animacijos prodiusavimu ir sklaida. Prancūzų prodiuserė Luce Grosjean dalinsis praktine patirtimi ir aptars, kokios žinios bei savybės reikalingos steigiant prodiuserinę kompaniją arba dirbant laisvai samdomu darbuotoju animacijos industrijoje.

Luce Grosjean baigė vadybos studijas prestižinėje animacijos ir interaktyvaus dizaino mokykloje GOBELINS, L’Ecole de l’mage Paryžiuje, atliko praktiką „TeamTo“ animacijos studijoje. Nuo 2012 m. koordinuoja RECA – prancūzų  asociaciją, jungiančią 25 prancūzų animacijos kompanijas. Grosjean taip pat aktyviai dalyvauja „Les femmes s’anniment“, nepelno siekiančios organizacijos, kovojančios už lygias moterų teises animacijos industrijoje, veikloje. 2014 m. Grosjean įkūrė prodiuserinę organizaciją „Sève Films“, kurios iniciatyva daugiau nei 300 įvairių autorių animacijos kūrinių buvo pristatyti įvairiuose festivaliuose Prancūzijoje bei kitose šalyse.

Daugiau informacijos apie diskusiją: http://scanorama.lt/sca-kryptys/atvira-diskusija-moterys-kino-industrijoje

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.
Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*