„Scanoramos“ industrijos renginyje – meistriškumo dirbtuvės ir seminarai

Salome Lamas SCANORAMOS archyvas

Salome Lamas
SCANORAMOS archyvas

14-ajame Europos šalių kino forume „Scanorama“ jau dvyliktą kartą organizuojamas kino industrijos renginys „Scanoramos kryptis“ prasidės lapkričio 4-ąją. Šiemet renginių ciklas kūrybinio įkvėpimo pakvies pasisemti susitikimuose su pripažintais skirtingų kino rūšių režisieriais ir eksperimentinio, dokumentinio bei animacinio kino meistriškumo dirbtuvėse.

Salomé Lamas meistriškumo dirbtuvėse bus ieškoma, kaip ištrinti ribą tarp fakto ir fikcijos? Akcentuodama festivalyje rodomus filmus, bet tuo pačiu aptardama savo meno praktiką bei mokslinius tyrimus, žymi režisierė S. Lamas aptars akytą ribą tarp dokumentinių ir fikcinių S. Lamas darbų. Analizuodama būdus, kuriais ji dirba su hibridiniais dokumentikos ir meno projektais, menininkė vers abejoti žanrų bei kino rodymo režimu, o diskusija suteiks įžvalgų apie patį kino kūrimo procesą, kurio metu kuriamas realybės įtakotas turinys.

Ulrike Ottinger meistriškumo dirbtuvėse „Aloha. Realybė ↔ Fikcija“ aptars svarbią realybės ir fikcijos santykio sąvoką savo darbuose – santykio, kuris vis dar pagrįstas kompleksiškumu ir įvairove. Šalia pasakojimo apie 12 valandų filmą „Chamisso šešėlis“, U. Ottinger sutelks dėmesį į savo naujausią trumpametražį filmą „Aloha“. Šis filmas galėtų būti vadinamas tiek fikciniu, tiek ir realiu dialogu tarp režisierių bei pasaulių, kuriuos jie sukuria.

Pirmą kartą forumo istorijoje bus surengtos praktinės dirbtuvės animacijos profesionalams. „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro Lietuvoje bei Lietuvos animacijos asociacijos pristatomose meistriškumo dirbtuvėse „Juslinė 3D animacija“ bus supažindinama su menininko Mauro Carraro kūrybiniu pasauliu bei atskleidžiama, kaip naudojantis technologijomis bei inovatyviu požiūriu į 3D animaciją, gyvenimiškos patirtys gali būti perkeltos į animacinius filmus. Autorius pasidalins patirtimi kaip buvo kuriami jo filmai, taip pat filmo gamybos darbų planavimo bei organizavimo patirtimi.

3D animacijos kūrybinių dirbtuvių „Kaip atverti akis 3D animacijai“ metu bus išryškintos dažnos 3D klaidos, pasitaikančios kuriant trumpametražius filmus, taip pat bus suteikti praktiniai patarimai, kaip spręsti specifines problemas ir 3D animacijos personažams suteikti „dvasios“

Reklama

Kino prodiuseriai, filmų autoriai ir jų teisių kolektyvinio administravimo asociacijų atstovai bus laukiami aktualiame praktinio pobūdžio teisiniame renginyje „Filmo teisių lagaminas“. Į jį kvies kino lauko teisininkė Daiva Jurkonytė kartu su LR Kultūros ministerija. Renginio idėja kilo iš poreikio atsakyti į nuolatos pasikartojančius probleminius klausimus apie teisių turinį, dalybas, teisingą sutarties formos parinkimą ir pan. D. Jurkonytės moderuojamas renginys apims pranešimus, teisininkų ir praktikų diskusiją bei atsakymus į auditorijoje kylančius klausimus.

Visi forumo renginiai vyks anglų k., išskyrus seminarą „Filmo teisių lagaminas“.

Norintys dalyvauti industrijos forume „Scanoramos kryptys“ kviečiami registruotis adresu www.scanorama.lt/forumas nurodytoje registracijos formoje iki š. m. lapkričio 3 d.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 3–20 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdojė ir Šiauliuose.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.
Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*