fbpx
Pokalbiai, Shooting Stars

„Shooting Stars 2015“. Abbey Hoes pasakoja apie aktorystę ir netikėtus iššūkius kuriant vaidmenis

Aktorė Abbey Hoes Fotografas Marc de Groot Shooting stars 2015 archyvas
Aktorė Abbey Hoes
Fotografas Marc de Groot
Shooting stars 2015 archyvas

Abbey Hoes debiutavo kine 2009 metais suvaidinusi leukemija sergančią keturiolikmetę kritikų įvertintoje televizijos dramoje „Maitė buvo čia” (Maite was hier). Energinga, žinanti, ko nori, ir nebijanti sudėtingų vaidmenų mergina nemažai filmuojasi televizijoje. Už pagrindinį vaidmenį Saskia Diesing dramoje „Nena“ ji pelnė geriausios aktorės apdovanojimą Olandijos kino festivalyje Utrechte bei „Shooting stars“ apdovanojimą Berlyno kino festivalyje.

Kada ir kaip supratai, kad nori tapti profesionalia aktore?

Kai buvau maždaug dvylikos metų ir atlikau akį merkiančios mergaitės vaidmenį „Roosvicee“ reklamoje. Vienintelis mano pasakytas dalykas buvo „Mmmmmm“, bet tuomet supratau, kad nenoriu daryti nieko kito.

Kas tau daro vaidmenį įdomiu?

Na, tai priklauso nuo daugybės dalykų: režisieriaus, vietos, istorijos, vaidmens charakteristikos. Tačiau dažniausiai įdomiausios ir linksmiausios yra labiausia į mane nepanašios rolės.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais susidūrei kurdama Nenos personažą?

Tiesą pasakius, sunkiausia buvo nusikirpti plaukus ir leisti augti pažastų plaukams. (Juokiasi.) Filmuojant „Neną“ daug sužinojau apie gebėjimą jaustis patogiai būnant „savame kailyje“.

Ar yra režisierių, su kuriais norėtum dirbti? Kodėl?

Norėčiau padirbėti su Wesu Andersonu. Jis iš savo aktorių sugeba „ištraukti“ kažką netikėto.

Ką šiais laikais reiškia būti jauna aktore? Papasakok apie savo laimėjimus ir iššūkius, su kuriais susiduri būdama jauna aktore savo šalyje.

Dalyvauju atrankose. Gaunu darbą arba ne, kas nutinka gana dažnai. Jei gaunu darbą – dedu visas įmanomas pastangas ir mėgaujuosi kiekviena minute. Jei negaunu darbo, vėl einu į atrankas.

Ar, tavo manymu, talentas yra svarbiausias sėkmę lemiantis veiksnys dirbant kino industrijoje?

Talentas ir sunkus darbas, siekiant savo svajonių.

Aktorė Abbey Hoes Shooting stars 2015 archyvas
Aktorė Abbey Hoes
Shooting stars 2015 archyvas

Kaip, tavo manymu, karjerą paveiks dalyvavimas „European Shooting Stars“ programoje?

Tikiuosi susipažinti su įdomiais filmų kūrėjais ir galbūt sutikti žmonių, su kuriais galėsiu dirbti ateityje.

Kaip manai, kokios savybės padaro aktorių žvaigžde? Ar apskritai norėtum būti vadinama žvaigžde? Kodėl?

Ne! (Juokiasi.) Žmonės tiesiog turėtų mane vadinti Abe! Nemanau, kad egzistuoja receptas, kaip tapti žvaigžde. Bet pabandykime jį sukurti: tinkama genų kombinacija, asmenybė, talentas ir slaptasis „X faktorius“.

Nemažai filmuojiesi televizijos serialuose. Gal gali papasakoti apie skirtumus tarp darbo televizijoje ir filmavimosi filme? Kas tau arčiau širdies?

Dirbti televizijoje dažniausiai reiškia dirbti greitai. Teikiu pirmenybę filmams, nes taip gali skirti daugiau laiko vaidmens kūrimui, įsijautimui į jį filmavimo dienomis. Žinoma, viskas priklauso ir nuo projekto.

Esi dar labai jauna, bet tavo kuriamiems vaidmenims neretai reikia brandos. Kaip ruošiesi emociškai sudėtingiems vaidmenims?

Na, kartais, kaip, pavyzdžiui, Nenoje, prieš prasidedant filmavimui daug kalbėjau su režisieriumi. Kartais man reikia laiko susikaupti ir pabūti su savimi prieš filmuojant sudėtingą sceną. O kartais būnu nusiteikusi linksmai ir tiesiog daug juokiuosi. Būna visaip.

Daugiau nuotraukų su „Shooting stars 2015“ nugalėtojais galite rasti mūsų „Facebook“ paskyroje.

Shooting stars 2015 prizininkė Abbey Hoes

Komentarai
Meilė geram kinui prasidėjo nuo Stanley Kubrick, Federico Fellini ir Ingmar Bergman filmų. Jei suintriguoja vienas režisieriaus filmas, stengiuosi pamatyti kuo daugiau jo darbų, įsigilinti į jo estetiką, kino kalbą. Mano skonis be galo eklektiškas – labai mėgstu juostas, kalbančias vaizdais, bet žaviuosi ir filmais, pagrįstais šmaikščiais intelektualiais dialogais. Prie jaunos, energingos ir nuolat augančios (visomis prasmėmis) KINFO komandos prisijungiau pajutusi, jog noriu ne tik žiūrėti gerą kiną, bet ir žvelgti giliau, analizuoti ir dalintis įspūdžiais su kitais žmonėmis.