fbpx
Filmų apžvalgos, Repertuaro filmai

„Šnipas iš U.N.C.L.E.“ – stilingas, bet niekuo neišsiskiriantis filmas (apžvalga)

Kadras iš filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“
„ACME Film“ archyvas

Visiems belaukiant rudenį pasirodysiančio naujausiojo Džeimso Bondo filmo „Spektras“ (Spectre, 2015), britų kino kūrėjai į kino teatrus išleido jau du filmus apie šnipus. Metų pradžioje pasirodęs kiek komiškas ir pašiepiantis kitus šio žanro filmus „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ (Kingsman: The Secret Service, 2014) ir šiuo metu kino teatruose rodomas „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ (The Man From U.N.C.L.E., 2015). „Lok, stok arba šauk“ ir „Vagišiai“ filmais išgarsėjęs režisierius Guy Ritchie po ketverių metų sugrąžina žiūrovus į šaltojo karo epochą, kurioje dvi šalys susivienija, kad nugalėtų dar didesnį blogį.

Veiksmas prasideda į dvi dalis padalytame Berlyne, kur CŽV agentas Napaleonas Solo susitinka su dingusio Vokietijos mokslininko dukra Gaby. Ji yra paskutinis išsigelbėjimas nuo artėjančios branduolinės katastrofos. Jos tėvas buvo pagrobtas Italijoje veikiančios nusikalstamos grupuotės, susijusios su naciais, kuri jam liepė sukurti mirtiną branduolinį ginklą. Ir tik padedami Gaby, agentai gali nepastebimai į ją infiltruotis ir išgelbėti pasaulį nuo dar vienos katastrofos. Prie šios misijos prisideda ir KBG agentas Ilja Kuriakinas, kuris apsimeta Gaby sužadėtiniu, kad nepastebėtai galėtų priartėti prie jos dėdės Rudžio. O jis yra susijęs su nusikalstama grupuote ir žino, kur yra laikomas mokslininkas Udo.

Kadras iš filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“
„ACME Film“ archyvas

Siužetas sudėliotas pagal visus tokio žanro kanonus. Veiksmui pasirenkamas šaltojo karo laikotarpis, kuris yra labai patogus tuo, nes tuo metu šalyse dirbo daug slaptųjų agentų. Taip pat filmui pasirenkama žavi antagonistė, kuri atrodo tarsi nužengusi nuo žurnalo viršelio. Pati istorija nėra kažkuo išsiskirianti. Žiūrint šį kūrinį, lengvai galima nuspėti visus jo vingius, todėl viduryje filmo gali pabosti, nes ir taip aišku, kaip jis baigsis. Nors daugumos šio žanro kūrinių pabaiga jau būna aiški net nepradėjus jų žiūrėti, bent jau keli iš jų sugeba nustebinti netikėtais posūkiais.

Šio filmo stipriąja dalimi būtų galima įvardinti jo vizualiąją pusę. Operatorius Johnas Mathiesonas, nominuotas „Oskarui“ už „Gladiatorių“ (Gladiator, 2000), pasistengė, kad visi kadrai būtų nepriekaištingi. Kostiumų dizainerė Joanna Johnston, kurios sąraše tokie filmai kaip „Forestas Gampas“ (Forrest Gump, 1994), „Gelbstint eilinį Rajaną“ (Saving Private Ryan, 1998) ir „Linkolnas“ (Lincoln, 2012), už kurį ji buvo nominuota „Oskarui“, sukūrė nuostabius kostiumus. Jos sukurti drabužiai padarė šį filmą vienu stilingiausiu šiais metais rodomu kino teatruose kūriniu. Gaby įkūnijusi Alicia Vikander kiekvienoje scenoje atrodė tarsi nužengusi tiesiai nuo podiumo. Kiekviena kostiumų ir aksesuarų detalė atrodė itin kruopščiai apgalvota, todėl filmą buvo gražu žiūrėti.

Kadras iš filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“
„ACME Film“ archyvas

Kalbant apie aktorių darbą, geriausiai atrodė Henry Cavillo ir Armie Hammerio šnipų duetas. Jų pagalbininkei Alicijai Vikander pritrūko charizmos ir ji atrodė kaip eilinė gražuolė, kurią galėjo įkūnyti bet kuri kita aktorė. Paskutiniu metu vis labiau kino teatruose pasirodanti aktorė stebina savo talentu gerai įsikūnyti į bet kurios tautybės veikėją, tačiau panašu, kad iki šiol jai dar nepavyko sukurti įsimintino vaidmens. Švelnių veido bruožų aktorė labiau tinka antraplaniams nei pirmo plano vaidmenims.

„Šnipas iš U.N.C.L.E.“ galbūt ir sužavės savo gražiomis dekoracijomis ir kostiumais, tačiau tikrai žiūrovų atmintyje ilgai neišliks. Kultinius filmus savo karjeros pradžioje sukūręs režisierius Guy Ritchie šiemet į kino ekranus išleido niekuo neišsiskiriantį kūrinį, kurį nebent gelbsti britiškas humoras ir neblogai parinkti aktoriai.

Filmo anonsas:

Komentarai