Tarptautinė sinefilų bendruomenė išrinko „Vadink mane savo vardu“ geriausiu 2017 m. filmu

Kadras iš filmo „Vadink mane savo vardu“
Šaltinis: imdb.com

Sekmadienį, vasario 4 d., Tarptautinė sinefilų bendruomenė (International Cinephile Society) paskelbė savo kasmetinių apdovanojimų laureatus.

Geriausiu 2017 m. filmu pripažintas Luca Guadagnino „Vadink mane savo vardu“, kurį Lietuvos žiūrovai galės išvysti jau kovo 15 d. prasidėsiančiame „Kino pavasario“ festivalyje. Šiam filmui taip pat atiteko geriausio aktoriaus (Timothée Chalamet), geriausio antro plano aktoriaus (Michael Stuhlbarg) ir geriausio adaptuoto scenarijaus (James Ivory) apdovanojimai.

Kitas reikšmingas Tarptautinės sinefilų bendruomenės teikiamų apdovanojimų dalyvis – Paulo Thomo Andersono  „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread), išsivežęs prizus už geriausią režisūrą, aktorės vaidmenį (Vicky Krieps), antro plano aktorės vaidmenį (Lesley Manville) ir originalų scenarijų. Filmas atkeliaus į Lietuvos kino teatrus kovo 9 dieną.

Tarptautinė sinefilų bendruomenė šiemet rengiami jau 15-ą kartą.

Geriausias filmas:

Reklama
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049)
  • „120 dūžių per minutę“ (BPM)
  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)
  • „Geras laikas“ (Good Time)
  • „Lady Bird“
  • „Prarastasis miestas Z“ (The Lost City of Z)
  • „Nocturama“
  • „Naktį viena paplūdimyje“ (On the Beach at Night Alone)
  • „Asmeninė pirkėja“ (Personal Shopper)
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread)
  • „Tyli aistra“ (A Quiet Passion)

Geriausias režisierius:

  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
  • Bertrand Bonello – Nocturama
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • James Gray – The Lost City of Z
  • Luca Guadagnino – Call Me by Your Name
  • Denis Villeneuve – Blade Runner 2049

Geriausias filmas užsienio kalba:

  • „120 dūžių per minutę“ (BPM)
  • „Liudviko XIV mirtis“ (The Death of Louis XIV)
  • „Nocturama“
  • „Naktį viena paplūdimyje“ (On the Beach at Night Alone)
  • „Ornitologas“ (The Ornithologist)
  • „Šviežiena“ (Raw)
  • „Sieranevada“
  • „Vertikali būsena“ (Staying Vertical)
  • „Veidai Kaimai“ (Visages Villages)
  • „Moteris, kuri išėjo“ (The Woman Who Left)

Geriausias aktorius:

  • Nahuel Pérez Biscayart – BPM
  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Jean-Pierre Léaud – The Death of Louis XIV
  • Robert Pattinson – Good Time

Geriausia aktorė:

  • Kim Min-hee – On the Beach at Night Alone
  • Vicky Krieps – Phantom Thread
  • Cynthia Nixon – A Quiet Passion
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Kristen Stewart – Personal Shopper
  • Daniela Vega – A Fantastic Woman

Geriausias antro plano aktorius:

  • John Lloyd Cruz – The Woman Who Left
  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Armie Hammer – Call Me by Your Name
  • Barry Keoghan – The Killing of a Sacred Deer
  • Michael Stuhlbarg – Call Me by Your Name
  • Arnaud Valois – BPM

Geriausia antro plano aktorė:

  • Juliette Binoche – Slack Bay
  • Amira Casar – Call Me by Your Name
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Sienna Miller – The Lost City of Z

Geriausias originalus scenarijus:

  • „Pradink“ (Get Out) – Jordan Peele
  • „Lady Bird“ – Greta Gerwig
  • „Asmeninė pirkėja“ (Personal Shopper) – Olivier Assayas
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread) – Paul Thomas Anderson
  • „Tyli aistra“ (A Quiet Passion) – Terence Davies

Geriausias adaptuotas scenarijus:

  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name) – James Ivory
  • „Liudviko XIV mirtis“ (The Death of Louis XIV) – Thierry Lounas, Albert Serra
  • „Prarastasis miestas Z“ (The Lost City of Z) – James Gray
  • „Marjorie Prime“ – Michael Almereyda
  • „Moteris, kuri išėjo“ (The Woman Who Left) – Lav Diaz

Geriausias operatoriaus darbas:

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049) – Roger Deakins
  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name) – Sayombhu Mukdeeprom
  • „Prarastasis miestas Z“ (The Lost City of Z) – Darius Khondji
  • „Nocturama“ – Léo Hinstin
  • „Wonderstruck“ – Edward Lachman

Geriausias montažas:

  • „Diunkerkas“ (Dunkirk) – Lee Smith
  • „Vaiduoklio istorija“ (A Ghost Story – David Lowery
  • „Geras laikas“ (Good Time) – Ronald Bronstein, Benny Safdie
  • „Nocturama“ – Fabrice Rouaud
  • „Asmeninė pirkėja“ (Personal Shopper) – Marion Monnier

Geriausias produkcijos dizainas:

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049) – Dennis Gassner
  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name) – Samuel Deshors
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread) – Mark Tildesley
  • „Tyli aistra“ (A Quiet Passion) – Merijn Sep
  • „Wonderstruck“ – Mark Friedberg

Geriausias garso takelis:

  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)  – Sufjan Stevens
  • „Geras laikas“ (Good Time) – Daniel Lopatin as Oneohtrix Point Never
  • „Prarastasis miestas Z“ (The Lost City of Z) – Christopher Spelman
  • „Nematomas siūlas“ (Phantom Thread) – Jonny Greenwood
  • „Wonderstruck“ – Carter Burwell

Geriausias aktorių kolektyvas:

  • „120 dūžių per minutę“ (BPM)
  • „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name)
  • „Lady Bird“
  • „Nocturama“
  • „Sieranevada“

Geriausias animacinis filmas:

  • „Maitintoja“ (The Breadwinner)
  • „Koko“ (Coco)
  • „Mergaitė be rankų“ (The Girl Without Hands)
  • „Jūsų Vincentas“ (Loving Vincent)
  • „Visa mano mokykla skęsta jūroje“ (My Entire High School Sinking Into the Sea)

Geriausias dokumentinis filmas:

  • „Chavela“
  • „Dawson City: Frozen Time“
  • „Ex Libris: Viešoji Niujorko biblioteka“ (Ex Libris: The New York Public Library)
  • „Veidai Kaimai“ (Visages Villages)
  • „Wormwood“

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*