Tarptautinėje kino mugėje „Baltic Preview“ – naujausi lietuviški trumpametražiai filmai

„Baltic Preview“

Šį penktadienį, lapkričio 24 d., prasideda pirmoji Baltijos šalių trumpametražių filmų mugė „Baltic Preview“, vyksianti Talino tarptautinio kino festivalio „Black Nights“ metu. Tai nauja jaunų ir kylančių talentų platforma, kurioje bus pristatyti ir naujausi trumpametražiai filmai iš Lietuvos.

Pagrindinis renginio tikslas – Europos kino industrijos profesionalams pristatyti Baltijos šalių trumpametražius filmus. Dvi dienas truksiančioje mugėje bus parodyta virš 20 naujausių filmų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, vyks susitikimai su kino kūrėjais, filmų pristatymai, ekspertų diskusijos, kino gamybos ir platinimo agentūrų prisistatymai bei paskaitos aktualiomis temomis. „Baltic Preview“ mugėje dalyvaus atstovai iš Venecijos, Lokarno, Tamperės, „Animafest”, „Annecy”, Zagrebo bei kitų tarptautinių kino festivalių.

Lapkričio 24-25 dienomis vyksiančioje mugėje kino profesionalai galės išvysti tris lietuviškus trumpametražius filmus: animacinį filmą „Gimimas“ (rež./prod. Eglė Mameniškytė), vaidybinį filmą „Yana“ (rež. Saulė Bliuvaitė, prod. Vitalijus Gylys) bei Europos šalių kino forumo „Scanorama“ nugalėtoją – vaidybinį filmą „Paskutinė diena“ (rež. Klaudija Matvejevaitė, prod. Veronika Cicėnaitė, Urtė Aškelovičiūtė). Renginio metu Lietuvos kino industriją bei rodomus filmus pristatys visos trys režisierės bei lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ atstovė Gabrielė Cegialytė.

Mugę organizuoja Estijos trumpametražių filmų centras „ShortEst“ bei „Creative Gate“ agentūra kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos: lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, Rygos tarptautiniu kino festivaliu „2ANNAS“ ir Rygos tarptautiniu kino festivaliu „Short Riga“.

„Baltic Preview“ mugės katalogas: http://issuu.com/shortest/docs/bp-kataloog2-210×210-isssu-01

Reklama

Išsami programa: http://www.facebook.com/events/997809893705439/

Alisa Žarkova

Alisa Žarkova

Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“
Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.
Alisa Žarkova

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*