fbpx
Naujienos

Tikra istorija, nepaliksianti abejingų: Žemės rutulį apiplaukti nusprendęs britų verslininkas sugebėjo apgauti visą pasaulį

Kadras iš filmo „Diena, kai aš sugrįšiu“.
CLINIC 212 archyvas

Ar esate girdėję istoriją apie britų verslininką Donaldą Krouhurstą, kuris, neturėdamas nieko bendro su jūra bei vandeniu, viską metęs nusprendė sudalyvauti solinėse jachtų varžybose ir vienas apiplaukti pasaulį? Tokių puikių atsiliepimų sulaukusių juostų, kaip „Žmogus ant lyno“ bei „Visko teorija“ režisierius Jamesas Marshas nusprendė prikelti šio išskirtinio herojaus legendą ir perkelti ją į didžiuosius ekranus. Todėl jau nuo vasario 23  dienos kino teatruose išvysime, kuo gi baigėsi verslininko avantiūra, nepalikusi abejingų, biografinėje dramoje „Diena, kai aš sugrįšiu“.

Juostoje D. Krouhurstą vaidina „Oskaro“ laimėtojas Colinas Firthas, kuris net ir išoriškai labai panašus į pagrindinį istorijos herojų. Jo žmonos vaidmuo atiteko dar vieno „Oskaro“ laureatei Rachel Weisz.

„Gyvenimas jachtoje man nėra naujas dalykas – tai primena man nuotykius su mano dėde buriuotoju. Ir mano ryšys su D. Kouhurstu – ypatingas, nes ne kartą galvojau, kad jo šeimos istorija labai primena mano šeimos istoriją“, – interviu BBC sakė C. Firthas. 

„Negalėjau atsisakyti imtis šios nekasdienės istorijos. Joje susipina viskas, kas, mano manymu, gyvenime svarbu: sunkiai protu paaiškinama drąsa, atsakomybė, avantiūrizmas ir gudrumas. Daugelis apie Donaldą nėra net girdėję, tad bus puiki proga pažinti dar vieną išskirtinę asmenybę“, – teigia dramos režisierius J. Marshas.

Kadras iš filmo „Diena, kai aš sugrįšiu“.
CLINIC 212 archyvas

Filme „Diena, kai aš sugrįšiu“ pasakojama tikra istorija, kaip septintojo dešimtmečio viduryje verslui ėmus strigti (o rūpintis šeima reikėjo), Donaldui galvon šovė beprotiška idėja. Laikraštis „The Sunday Times“ kaip tik paskelbė organizuosiantis pirmąsias pasaulyje solines jachtų lenktynes, kuriose dalyviai be komandos ir jokios pagalbos nesustodami turės apiplaukti pasaulį. „Auksinio Gaublio regatos“ startas buvo paskirtas 1968-aisiais metais, o jos nugalėtojui įsteigta penkių tūkstančių svarų premija (pritaikius infliaciją, šiandien ši suma atitiktų daugiau nei 80 tūkst. svarų). D. Krouhurstas nusprendė pastatyti jachtą ir laimėti lenktynes.

Per vasarą pasistatęs 12-os metrų ilgio trimaraną, Donaldas atsisveikino su žmona Klere (akt. R. Weisz), keturiais vaikais ir 1968 spalio 31 dieną išplaukė iš Teinmauto uosto Devone.

Jau pirmosiomis savaitėmis visiškai jūreiviškos patirties neturintis vyras susidūrė su jachtos valdymo, orientavimosi ir greičio efektyvumo problemomis. Tačiau grįžti Donaldas negalėjo – tai reiškė rėmėjų pasitraukimą, viešą pažeminimą ir galutinę verslo griūtį. Suprasdamas, kad priekyje laukia beveik neišvengiama pražūtis, vyras nusprendė suklastoti savo kelionę.

Radijo ryšiu ėmęs perdavinėti klaidingas koordinates bei klastoti laivo žurnalo įrašus, Donaldas kasdien vis labiau klimpo į situaciją, iš kurios paprastos išeities jau nebebuvo…

Įtampos kupina, pagal tikrus faktus sukurta biografinė drama „Diena, kai aš sugrįšiu“ Lietuvoje pradedama rodyti vasario 23 dieną.

Filmo anonsas:  

Komentarai