Timo Steero sudaryta filmų programa „Visada iš anksto taip“

ŠMC archyvas

ŠMC archyvas

Liepos 8 d., penktadienį, 18 val. ŠMC kino salėje

Geismo ekonomikos struktūroje veikia priklausomybės mechanizmas, kuris yra ankstesnis ir viršesnis už geismo subjektą. Tačiau tai yra falsifikacija geismo ekonomikoje, nes pasitenkinimo gamyba vyksta už socialinės praktikų ribų. Priklausomas subjektas yra laikinas, porėtas, neesminis, performatyvus. Bendruomenė, neturinti identiteto. Priklausomas subjektas apeina vartotojiško kapitalizmo socialinę realybę, nes priedai (nesvarbu, kokia forma ar būdu jie reiškiasi – seksualiniu, vartojimo, cheminiu ir t.t.) gali sukelti biologiškai absoliutų pasitenkinimą. Taigi subjektas apeina ankstesnius subjekto/objekto santykius ir socialinius kodus, nukreipdamas ir investuodamas juos į naują uždarą sistemą – kūną.

Filmų programoje „Visada iš anksto taip“ tyrinėjama, kaip subjektas sąveikauja su priklausomybe, o priklausomybė analizuojama kaip alternatyvi subjekto pozicija santykyje su kitais ir visuomene.

Filmai programoje:

Jenna Bliss, Lincoln Detox Film (fragmentas), 2016, 17 mins
Sidsel Meineche Hansen, Seroquel®, 2014, 8 mins
Peter Kubelka, Dichtung und Wahrheit / Poetry and Truth, 2003, 13 mins*
Connor Linskey, Soft Palate, 2016, 6 mins
Rosalind Nashashibi, Bachelor Machines Part 2, 2007, 5 mins*

Reklama

*- filmas bus rodomas iš 16mm juostos

Tim Steer yra nepriklausomas kuratorius ir rašytojas, gyvenantis ir dirbantis Londone. Jis yra vienas iš „Opening Times“ įkūrėjų.

Filmai bus rodomi nemokamai, renginys vyks anglų kalba. Dėkojame Mayai Tountai už pagalbą organizuojant šia filmų programą.

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*